Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

God Of War - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
God Of War - poradnik do gry

God Of War - poradnik do gry

W imię ojca i syna God of War poradnik, solucja to szczegółowy opis przejścia gry, objaśnienie mechanik walki, porady jak pokonać bossów i walkirie, lokacja wszystkich znajdziek i sekretów oraz kompletny opis zdobycia platynowego trofeum.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2021

Niniejszy poradnik do gry God of War z 2018 roku szczegółowo opisuje długą i wymagającą przeprawę Boga Wojny Kratosa oraz jego syna Atreusa, który towarzyszy i pomaga ojcu przez większość przygody. Skorzystanie z zawartych w poradniku informacji powinno okazać się pomocne w zaliczeniu głównego wątku fabularnego, odkryciu wszystkich sekretów i ukończeniu gry God of War w 100%.

Jednym z najważniejszych rozdziałów poradnika jest opis przejścia gry, w którym dokładnie opisane zostały wszystkie rozdziały głównego wątku fabularnego. Solucja wyjaśnia jak zaliczać kolejne główne zadania, jak pokonywać przeciwników i jak rozwiązywać zagadki. Wymagające mogą okazać się starcia z głównymi bossami i najważniejsze z nich dokładniej omówione zostały w osobnym rozdziale opisu przejścia.

Poradnik nie skupia się wyłącznie na głównej fabule. Drugi duży rozdział skupia się na temacie zdobycia wszystkich sekretów i znajdziek, które można odnajdywać w głównych i mniejszych lokacjach gry. W poradniku opisane zostały też wszystkie poboczne questy i aktywności, do których zaliczają się między innymi prace, misje uwalniania smoków, ukryte komnaty, pojedynki z walkiriami (bardzo silni opcjonalni bossowie), czy przysługi. Dodatkowo zamieszczone zostały wyjaśnienia jak odblokować opcjonalne krainy Niflheim i Muspelheim, które skrywają rozbudowaną dodatkową zawartość.

Zrozumienie niektórych mechanik gry może być kłopotliwe i z pomocą może w tym przypadku przyjść rozdział FAQ poradnika. Wyjaśnia on m.in. jak używać szybkiej podróży, jak zdobyć najlepszy sprzęt, jak odblokować inne światy, czy bohaterowie mogą zginąć, jak obejrzeć ukryte zakończenie, czy jak odblokować drugą nadrzędną broń Kratosa. Niektóre istotne kwestie porusza też przewodnik po grze, który zawiera m.in. porady na start oraz informacje na temat rozwijania postaci i ich wyposażenia.

Poradnik uzupełnia szereg mniejszych stron skupiających się na pojedynczych tematach. Są to między innymi poradnik trofeowy, a także strony na temat sterowania oraz tego ile czasu zajmuje przejście God of War.

Nasz poradnik do gry God of War z oczywistych względów zawiera pewne spojlery, przy czym staraliśmy się ograniczać je do minimum. Nie powinniście znaleźć żadnych ogromnych spojlerów w tytułach stron i dopiero po przejściu na daną stronę mogą pojawić się jakieś informacje na temat ważnych wydarzeń czy zwrotów fabularnych w God of War.

God of War: Szybkie porady na start

 1. Kratos nie wszędzie może od razu dotrzeć. Niektóre lokacje stają się dostępne dopiero po dostatecznym awansowaniu w głównej fabule, bądź też pozyskaniu broni lub umiejętności wymaganej do odblokowania danej znajdźki czy sekretnego przejścia. Na szczęście gra pozwala powracać do obszarów z sekretami w dalszej fazie kampanii, jak również po skończeniu głównego wątku fabularnego.
 2. Wyposażenie Kratosa można i warto sukcesywnie ulepszać. Warto w tym celu przede wszystkim odwiedzać sklepy zaprzyjaźnionych krasnoludów po to żeby wykuwać lub udoskonalać posiadany sprzęt. Może to znacząco ułatwiać pozostawanie przy życiu i pokonywanie silniejszych potworów.
 3. Atreus może pomagać w eliminowaniu wrogów lub odwracaniu ich uwagi. Oznacza to, że ważne jest regularne rozwijanie jego umiejętności i pozyskiwanie dla niego nowych pancerzy. Istotną wiedzą jest też to, że Atreus nie może zginąć w trakcie walk i nie trzeba go za wszelką cenę ochraniać - poradzi sobie bez konieczności ciągłego pilnowania go.
 4. Starcia z Walkiriami najlepiej zostawić sobie na sam koniec. Walkirie są najsilniejszymi przeciwnikami w grze i do pokonania jest ich aż 9 (w tym królowa). Dobrym krokiem w ramach przygotowań jest pozyskanie najlepszego ekwipunku m.in. dzięki odwiedzaniu opcjonalnych krain po to żeby zadawać duże obrażenia, być bardziej odpornym na ataki i ogólnie mieć większe szane na zwycięstwo.
 5. Rzucanie toporem ma różne zastosowania. Lewiatan przydaje się nie tylko do zaliczania niektórych celów głównych misji i atakowania wrogów, ale też np. do rozwiązywania zagadek z runami czy trafiania w kruki Odyna (jedna z odmian znajdziek w grze). Warto próbować regularnie wykonywania rzutów w nadziei na pomyślne wykonanie jakiejś opcjonalnej akcji.
 6. Nie trzeba używać Lewiatana przez całą grę. W God of War dostępna jest też druga główna broń (to spojler - opisaliśmy ją m.in. w rozdziale FAQ), którą odblokowuje się w trakcie przechodzenia kampanii. Każda z głównych broni pozwala wykonywać inne ataki i pozwala skutecznie atakować inne rodzaje wrogów (np. mroźne i ogniste trolle) - warto przełączać się pomiędzy broniami w zależności od potrzeby.

Więcej wskazówek i porad do gry God of War znajduje się na osobnej stronie poradnika - Porady na start.

God of War: Opis przejścia gry

W grze God of War do ukończenia jest 17 rozbudowanych misji fabularnych, w trakcie których odwiedza się m.in. Midgard, Alfheim, Helheim czy Jotunheim. Kolejność zaliczania etapów jest odgórnie narzucona. Poniżej znajduje się lista rozdziałów naszego opisu przejścia gry:

 1. Oznaczone drzewa - prolog
 2. Droga w kierunku góry
 3. Poza granicami świata
 4. Światło Aflheimu
 5. Wnętrze Góry
 6. Nowy cel podróży
 7. Magiczne dłuto
 8. Za zamkniętymi drzwiami
 9. Choroba
 10. Czarna Runa
 11. Wróć na szczyt
 12. Ucieknij z Helheimu
 13. Droga do Jotunheimu
 14. Między światami
 15. Jotunheim w zasięgu ręki
 16. Prochy matki
 17. Powrót do domu - epilog

God of War: Bossowie

Osobny rozdział naszego poradnika do gry God of War zawiera opisy walk ze wszystkimi głównymi bossami pojawiającymi się w trakcie przechodzenia kampanii. W opisie każdej konfrontacji są informacje kiedy spotyka się bossa, jakimi atakami on dysponuje i jak go skutecznie osłabiać. Oto lista bossów głównego wątku fabularnego:

 1. Pierwszy troll z prologu
 2. Nieznajomy z prologu
 3. Pierwszy ogr
 4. Pierwszy Pradawny w Alfheim
 5. Svartaljofurr - elf z Alfheim
 6. Smok z Wnętrza Góry
 7. Pierwszy Wędrowiec
 8. Magni i Modi
 9. Strażnik Mostu w Helheim
 10. Dwa trolle w Skarbcu Tyra
 11. Nieznajomy - drugie starcie
 12. Finałowy boss

Drugą kategorią walk z bossami są konfrontacje z walkiriami. Są one opcjonalnymi, choć bardzo wymagającymi bossami. Każda z walkirii została omówiona na osobnej stronie poradnika (lokalizacja, taktyka walki):

 1. Gunnr - Zwłoki Thamura
 2. Olrun - Alfheim
 3. Geirdriful - Przedgórze
 4. Rota - Helheim
 5. Gondul - Muspelheim
 6. Hildr - Niflheim
 7. Eir - Góra
 8. Kara - Rzeczna Przełęcz
 9. Królowa Walkirii Sigrun - Rada Walkirii

God of War: Sekrety i znajdźki

W naszym poradniku do gry God of War znajdują się informacje pomocne w odnalezieniu 100% sekretów i znajdziek, do których zaliczają się m.in. Kruki Odyna, Artefakty, Znaczniki informacji, Legendarne skrzynie i Skrzynie Norn. Opisy znajdziek podzielone zostały według głównych i podrzędnych regionów odwiedzanych w grze.

Sekrety - Główne lokacje

 1. Dziki las
 2. Rzeczna Przełęcz
 3. Przedgórze
 4. Alfheim
 5. Góra
 6. Zwłoki Thamura
 7. Helheim
 8. Świątynia Tyra
 9. Muspelheim i Niflheim

Sekrety - Wybrzeże Dziewięciu

 1. Wybrzeże Dziewięciu - ogólne informacje o sekretach
 2. Zapomniane jaskinie
 3. Wyspa Śmierci
 4. Żelazna Zatoka
 5. Wieża Strażnicza
 6. Posterunek Elfów Światła
 7. Kopalnie Volundr
 8. Skalne Wodospady
 9. Krucze Klify
 10. Kopanie Landsudr
 11. Magazyn Fafnira
 12. Kanał Kamieniarza
 13. Magazyn Buriego
 14. Veidrrgard
 15. Rada Walkirii
 16. Twierdza Northri
 17. Konunsgard

God of War: Poboczne questy i aktywności

Zaliczenie głównej fabuły nie kończy przygody z grą God of War, gdyż możliwe jest też zajmowanie się opcjonalnymi questami, aktywnościami i wyzwaniami. Każda grupa dodatkowych zadań i aktywności opisana została na osobnej stronie w naszym poradniku. Oto ich zestawienie:

Prace

 1. Ukryte komnaty - Za niektórymi z tych sekretnych lokacji skrywają się legowiska walkirii.
 2. Ołtarze Jotunów - Do odnalezienia jest 12 ołtarzy.
 3. Uwolnienie smoków - Do oswobodzenia są 3 wielkie smoki i z każdym powiązana jest oddzielna zagadka.
 4. Światło Świata - Do odnalezienia jest 8 palenisk.
 5. Pozostałe prace

Zadania poboczne i wyzwania

 1. Przysługi - Są to różnorakie opcjonalne zadania.
 2. Mapy skarbów - W poradniku informujemy gdzie szukać map oraz powiązanychz nimi skarbów.
 3. Niflheim - dodatkowa kraina - Zestawiliśmy wymagania do odblokowania dostępu do Niflheim, ogólne założenia eksploracji krainy i powiązane z nią nagrody.
 4. Muspelheim - dodatkowa kraina - Zestawiliśmy wymagania do odblokowania dostępu do Muspelheim, ogólne założenia eksploracji krainy i powiązane z nią nagrody.

God of War: FAQ

Przechodzenie gry God of War może wiązać się z napotykaniem różnorakich problemów powiązanych z głównymi mechanikami rozgrywki, rozwojem postaci czy niejasną eksploracją świata. W rozdziale FAQ zestawiliśmy odpowiedzi na często zadawane pytania, które podzielone zostały na kilka głównych kategorii tematycznych. Oto one:

Kampania

 1. 100% - jak wymaksować grę?
 2. Koniec fabuły - można grać dalej?
 3. Atreus - czy może zginąć?
 4. Kratos - czy ginie?
 5. Sekretne zakończenie - jak odblokować?

Eksploracja i walka

 1. Rozżarzony Węgiel - skąd brać?
 2. Troll - jak pokonać?
 3. Blokujące skały - jak zniszczyć?
 4. Skrzynia z runami - jak otworzyć?
 5. Wszystkie światy - jak odblokować?
 6. Eksploracja świata - kiedy najlepiej?
 7. Zarośnięte skrzynie - jak otworzyć?
 8. Pradawni - jak z nimi walczyć?
 9. Nurkowanie / pływanie - czy jest w grze?
 10. Szybka podróż - jak używać?
 11. Kruki Odyna - jak łatwo odnajdywać?

Bohaterowie i ich rozwój

 1. Najlepsze wyposażenie - gdzie zdobyć?
 2. Umiejętności - które są najlepsze?
 3. Zdrowie, poziom szału - jak zwiększyć?
 4. Kowal - co warto tworzyć?
 5. Doświadczenie i srebro - jak zdobywać?
 6. Poziomy doświadczenia - jak awansować?
 7. Druga główna broń - jak zdobyć?
 8. Finiszer - jak wykonać?
 9. Druga broń Kratosa - jak ulepszyć?

Inne

 1. Sterowanie - jak zmienić na klasyczne?

God of War: Podstawy

Na dwóch dodatkowych stronach poradnika do God of War znalazły się porady m.in. na temat rozwijania głównych bohaterów i ich sprzętu, a także craftingu i dokonywania zakupów.

 1. Rozwój postaci Kratosa i Atreusa - Na stronie są informacje m.in. na temat współczynników opisujących bohatera, ulepszania broni i zwiększania zdolności Atreusa.
 2. Sklep Krasnoludów - Strona wyjaśnia na jakich zasadach można wykuwać oraz ulepszać ekwipunek, a także co warto kupować w sklepie.

God of War: Trofea i platyna

W grze God of War do zdobycia jest 37 trofeów, wśród których znajduje się platynowe trofeum. Odblokowanie platyny w grze może okazać się dość czasochłonnym procesem (około 40 godzin gry), przy czym pewnym ułatwieniem jest możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy różnymi poziomami trudności bez ryzyka utraty możliwości zdobycia osiągnięć.

Wszystkie dostępne trofea szczegółowo opisaliśmy w naszym poradniku trofeowym.

God of War: Długość gry

God of War jest grą dłuższą od poprzednich odsłon tej serii. Zaliczenie samego głównego wątku fabularnego powinno zająć około 20 godzin, a zainteresowanie się całą opcjonalną zawartością (m.in. sekrety i znajdźki, pojedynki z walkiriami, poboczne questy, eksploracja dwóch pobocznych krain) może z łatwością podwoić ten wynik.

Więcej informacji o tym ile czasu zajmuje przejście God of War z 2018 roku znajduje się na stronie Długość gry.

God of War: Polska wersja językowa

God of War posiada pełną polską wersję językową, przy czym pozwala na dostosowywanie języka napisów oraz dubbingu wedle własnych preferencji (np. polskie napisy i polski dubbing lub polskie napisy i angielski dubbing).

Więcej informacji o wszystkich dostępnych wersjach językowych gry God of War (w tym także o aktorach głosowych z oryginalnego angielskiego wydania gry) znajduje się na stronie Polska wersja językowa.

God of War: Data premiery PC

God of War będzie można ograć również na PC. Gra będzie dostępna na platformie Steam oraz Epic Games od 14 stycznia 2022 roku.

Autorzy Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Grzegorz "Alban3k" Misztal


Informacje o God Of War - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 19 kwietnia 2018

Poradnik zawiera : strony: 97, ilustracje: 686 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w God Of War - poradnik do gry