Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

MudRunner - poradnik do gry

MudRunner - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

MudRunner: Dodatki do pojazdów MudRunner poradnik, porady

Nadwozia, przyczepy, naczepy, ładowarka czy siodło - sprawdź, co możesz zamontować do swojej ciężarówki.

Każdy pojazd ma dostęp do pewnej części dodatków, naczep lub przyczep. Praktycznie każdy z dodatków ma swoje zastosowanie. Najważniejsze dla ciebie będzie możliwość transportu drewna. Nie każdy pojazd ma możliwość zamontowania odpowiedniego nadwozia do tego celu lub przyczep.

Nadwozia

Jest to część, którą montujesz bezpośrednio na tylnej części ciężarówki - MudRunner: Dodatki do pojazdów - MudRunner - poradnik do gry

Jest to część, którą montujesz bezpośrednio na tylnej części ciężarówki. Może być to część na transport drewna, żuraw, cysterna, przestrzeń na punkty warsztatu itp. Często najlepiej jest zamontować tylko nadwozie, bez przyczepy. W ten sposób pojazd straci mniej mocy i o wiele łatwiej będzie nim manewrować. Do niektórych elementów będziesz mógł zamontować dodatki np. zapasowe koło, a do cysterny w niektórych ciężarówkach, będziesz musiał dodać przedni wydech.

Przyczepy i naczepy

Są to dwa typy dodatków, które możesz doczepić do swojego pojazdu - MudRunner: Dodatki do pojazdów - MudRunner - poradnik do gry

Są to dwa typy dodatków, które możesz doczepić do swojego pojazdu.

Przyczepa to dodatkowa przestrzeń ładunkowa. W ten sposób umożliwisz transport większej ilości towarów lub uczynisz swój pojazd bardziej uniwersalnym. Na odpowiedniej przyczepie, możesz zawieść dodatkowy ładunek drewna, cysternę albo punkty warsztatu. Największym plusem tego rodzaju transportu jest możliwość posiadania nadwozia i przyczepy. W razie problemów, możesz odłączyć przyczepę, która czasem może zablokować twój pojazd. Dodatkowo, korzystając z linki, jest możliwe zaczepienie drugiej przyczepy. W ten sposób, możesz jeszcze więcej przewieźć jedną ciężarówką. Jednak korzystać możesz tylko z pierwszej (aktywnej) przyczepy.

Naczepy działają trochę inaczej. Musisz zamontować w miejsce nadwozia specjalny moduł - siodła. Dopiero teraz możesz podłączyć naczepę. Ich największą zaletą jest możliwość przewożenia dużych ilości paliwa, punktów naprawczych, warsztatu lub drewna. Oczywistym minusem jest brak możliwości zamontowania czegoś na nadwodziu, co czyni ciężarówkę z naczepą bardzo specjalistycznym transportem. Dodatkowo, taki pojazd jest bardzo długi i ciężko się nim manewruje w ciasnym lub wąskim otoczeniu. Mimo to, nadal możesz wykorzystać linkę do zaczepienia innej ciężarówki lub przyczepy.

Inne dodatki do pojazdów

Wspornik żurawia jest niezbędny do montażu nadwozia z żurawiem. - MudRunner: Dodatki do pojazdów - MudRunner - poradnik do gry
Wspornik żurawia jest niezbędny do montażu nadwozia z żurawiem.

Tutaj można zaliczyć wszystko, co nie daje bezpośrednich korzyści dla twojego pojazdu. Są to element pośrednie, bez których nie można zamontować innych. Często blokują możliwość montowania większość modułów i czasem pozbawiają możliwości np. podłączenia naczepy. Wspomniane wcześniej siodło, pozwala na ciągnięcie naczep, ale tracisz wówczas miejsce na nadwozie. Przedni wydech, umożliwia zamontowanie cysterny na niektórych modelach ciężarówki. Ładowarka w K-700 pozbawia go haku, przez co nie ma jak podłączyć przyczepy.