Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

MudRunner - poradnik do gry

MudRunner - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

MudRunner: Transport drewna - efektywny sposób MudRunner poradnik, porady

W Spintires: Mudrunner twoim celem jest przetransportowanie odpowiedniej ilości drewna do każdego tartaku na mapie. Możesz odbyć kilka do kilku nastu kursów, albo zrobić tylko po jednym do dowolnego punkty tartacznego i do tartaku. Jest na to kilka prostych sposobów, które są trochę wymagające, ale na dłuższą metę zaoszczędzą ci sporo czasu.

Plan, zwiad i punkty obserwacyjne

Odblokowanie punktów obserwacyjnych odsłoni dużą część mapy. - MudRunner: Transport drewna - efektywny sposób - MudRunner - poradnik do gry
Odblokowanie punktów obserwacyjnych odsłoni dużą część mapy.

Choć nie jest to gra strategiczna, nakreślenie planu działania ułatwi ci przewożenie towarów. Włącz najpierw mapę, zobacz jakie trasy są dostępne, gdzie są blokady i rzeki. Na mapie masz zaznaczone trasy asfaltowe i drogi piaskowe. Gęste lasy zazwyczaj są nieprzejezdne, ale czasami pomiędzy są puste polany, na których bez problemu poradzą sobie ciężarówki. Tutaj wkraczają pojazdy zwiadowcze - terenowe samochody UAZ. Są małe, szybkie i zwinne. Dzięki nim szybko odkryjesz czy na trasie są kamienie, strome zbocza czy przejezdne skróty. Są to najlepsze pojazdy do szybkiego odblokowania punktów obserwacyjnych. Dzięki temu, szybko odkryjesz zakryte części mapy. UAZami szybko dojedziesz do dodatkowych, ale zablokowanych pojazdów na mapie, które później wykorzystać do pracy.

Odblokuj wszystkie garaże

Na większości map, dodatkowe garaże są ulokowane w atrakcyjnych warunkach. Na przykład w pobliżu punktów z drewnem, obok stacji paliw albo w dobrej lokacji pomiędzy wszystkimi punktami. Jeśli twój pojazd zostanie uszkodzony, skrócisz trasę dla zmiany nadwozia ciężarówki w dodatek naprawczy. Natomiast, odholowanie pojazdu odbędzie się do bliższej lokacji niż pozycja startowa. Dostarczenie punktów warsztatu powinno być twoją pierwszą poważną wyprawą w każdej grze. Zadbaj, aby pojazd posiadał odpowiednią ilość punktów naprawczych do odblokowania warsztatu za pierwszym kursem.

Konwój

Jest to najważniejszy trik w grze, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i ilość przejazdów - MudRunner: Transport drewna - efektywny sposób - MudRunner - poradnik do gry

Jest to najważniejszy trik w grze, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i ilość przejazdów. W trybie pojedynczego gracza, nie masz możliwości prowadzenia kilku pojazdów jednocześnie, ale można ten brak w prosty sposób wypełnić.

Wyciągarka służy nie tylko do wyciągania zakopanych pojazdów, ale również do ciągnięcia innych pojazdów. Podłącz linką tył aktywnej ciężarówki do przedniego zderzaka drugiego pojazdu, który chcesz, żeby jechał wraz z tobą. System jest całkiem inteligentny, ponieważ ciągnięty pojazd będzie jechał z podobną prędkością co pierwszy i zakręcał w tych samych sytuacjach. Postaraj się, aby linka była na odległość kilku metrów. Dodatkowo, w trudniejszych sytuacjach możesz użyć klawisza "F" i przyspieszyć ciągniętym pojazdem.

W ten sposób stworzysz konwój złożony z dwóch pojazdów. Teraz możesz przemieszczać się dwoma pojazdami jednocześnie. W razie potrzeby możesz odłączyć ciągnięty samochód i pokonać daną trasę pojedynczo, jeśli uważasz, że będzie tak łatwiej. Gdy jeden z pojazdów zostanie zakopany lub uszkodzony, masz od razu drugi pojazd na pomoc. Pamiętaj, że przy zmianie pojazdu linka znika i musisz ją na nowo zamontować.

Konwój - jaki wybrać skład?

Poniżej znajdziesz propozycję konstrukcji takich konwojów (znak plus wskazuje na połączenie linką pomiędzy pojazdami).

1 - MudRunner: Transport drewna - efektywny sposób - MudRunner - poradnik do gry
  1. Ciężarówka + ciężarówka. Obie ciężarówki mają tylko zamontowane nadwozie. Jest to najlepszy sposób na transport punktów warsztatu (2+2; nowy warsztat zawsze potrzebuje 4 punktów do odblokowania), ponieważ nowy warsztat jest zazwyczaj blisko punktu tartacznego. Co za tym idzie, łatwiej jest wyruszyć nowym składem, a w razie problemów sprowadzić pomoc.
2 - MudRunner: Transport drewna - efektywny sposób - MudRunner - poradnik do gry
  1. Ciężarówka z nadwoziem i przyczepą + przyczepa. Taka kombinacja pozwala ci na przewiezienie 9 punktów drewna, co jest wystarczające do zaspokojenia potrzeb tartaku. W warsztacie podczepiasz naczepę, następnie w trybie zaawansowanym odczepiasz i podjeżdżasz kawałek do przodu. W warsztacie doczepiasz kolejne nadwozie do transportu drewna i następnie łączysz je linką z pozostawianą przyczepą. Przy załadunku i rozładunku, nie będziesz mógł korzystać z ciągniętej przyczepy, więc będziesz musiał osobno montować każdą z nich. Plusem jest wykorzystanie tylko jednej ciężarówki, ale minusem dość długi i ciężki skład, który może się zablokować. Wykorzystaj ten konwój w miarę łatwym i płaskim terenie. Sprawdza się nawet, jeśli korzystasz ze słabej ciężarówki.
  2. Ciężarówka z nadwoziem + ciężarówka z nadwoziem i przyczepą. Taki konwój również przewiezie 9 punktów, ale warto go wykorzystać jeśli w docelowym miejscu potrzebujesz więcej pojazdów lub jeśli masz słabe ciężarówki. Tylko jedna przyczepa zapewni większą moc dla pozostałych ciężarówek i nie będzie stanowić tak dużego kłopotu.
3 - MudRunner: Transport drewna - efektywny sposób - MudRunner - poradnik do gry
  1. Ciężarówka z średnią naczepą + ciężarówka z średnią naczepą. Oba składy mogą przewieść po 4 punkty drewna i nie są to zbyt długie składy. Ciężarówki, które mogą zamontować taką konfiguracją, to zazwyczaj 6-kołowe pojazdy o dobrej mocy. Jest to jeden z solidniejszych wersji konwoju.
4 - MudRunner: Transport drewna - efektywny sposób - MudRunner - poradnik do gry
  1. Ciężarówka z nadwoziem + ciężarówka z długą naczepą. Na pierwszą możesz wybrać nadwozie na 3 punkt drewna, a druga ciężarówka może przewieść aż 6 punktów drewna. W ten sposób łatwo dostarczysz drewno do tartaku. W razie problemów pierwsza samotna ciężarówka może się odpiąć i zmienić pozycję, jeśli druga napotka problemy. Czasem długa naczepa zahacza o drzewa lub wzniesienia podczas jazdy, więc nie raz będziesz zmuszony manualnie wyjechać z trudniejszych miejsc.
W wielu miejscach na mapie są punkty, z których można pobrać i manualnie załadować belki drewna - MudRunner: Transport drewna - efektywny sposób - MudRunner - poradnik do gry
  1. K-700 z przyczepą + ciężarówka z nadwoziem i przyczepą. Specjalny typ konwoju. K-700 może zamienić w warsztacie sprzęt do załadunku na hak i zamocować przyczepę. Wtedy możesz zamocować na lince drugą ciężarówkę i uzyskać wartość 9 punktów. Ten zestaw przydaje się, jeśli jedziesz trudną trasą. K-700 świetnie radzi sobie w trudnych warunkach i może wyratować z opresji ciągnięty pojazd.

Manualne ładowanie drewna i pojazdy pomocnicze

W wielu miejscach na mapie są punkty, z których można pobrać i manualnie załadować belki drewna. O ile samo ładowanie może wydać się bardziej czasochłonne, to czasem pozycja tych stanowisk jest lepsza niż punktów tartacznych. Taki załadunek skróci czas dojazdu do tartaku i czasem pozwoli skorzystać z lepszej drogi. Do manualnego załadunku możesz użyć ładowarki K-700 lub zamontować dźwig na średnich ciężarówkach.

Pojazdami pomocniczymi można nazwać wszystkie ciężarówki, które wożą punkty naprawcze i/lub paliwo - MudRunner: Transport drewna - efektywny sposób - MudRunner - poradnik do gry

Pojazdami pomocniczymi można nazwać wszystkie ciężarówki, które wożą punkty naprawcze i/lub paliwo. Warto zadbać o posiadanie takiego pojazdu, zwłaszcza w wypadku długiej i trudnej terenowo trasy. Twoje ciężarówki transportowe będą zużywać sporo paliwa, więc posiadanie zapasów w pobliżu może okazać się bardzo przydatne. Świetnie nadają się do tego lekkie ciężarówki, bo mogą zamontować nadwozie z punktami naprawczymi i paliwem.