Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

MudRunner - poradnik do gry

MudRunner - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

MudRunner: Przyczepy czy naczepy - co wybrać? MudRunner poradnik, porady

Co różni przyczepę od naczepy? Co bardziej się opłaca?

Przyczepy lepiej sprawdzają się w trudnych warunkach. Naczepy przewożą duże ładunki, ale potrzebują łatwiejszego terenu. - MudRunner: Przyczepy czy naczepy - co wybrać? - MudRunner - poradnik do gry
Przyczepy lepiej sprawdzają się w trudnych warunkach. Naczepy przewożą duże ładunki, ale potrzebują łatwiejszego terenu.

W pewnym momencie gry, zaczniesz się zastanawiać, nad praktycznością naczep i przyczep. Po odblokowaniu kilku pojazdów będziesz miał coraz większy wybór. Na pewno już zauważyłeś, że większość ciężarówek z nadwoziem i przyczepą może przewieźć tyle samo punktów drewna (3+3) co ciężarówka z długą naczepą (6).

Wywrotka przyczepy zdarza się często. Dodatkowo, ustawienie odpowiedniej pozycji do załadunku drewna czasem trwa więcej niż chwilę. - MudRunner: Przyczepy czy naczepy - co wybrać? - MudRunner - poradnik do gry
Wywrotka przyczepy zdarza się często. Dodatkowo, ustawienie odpowiedniej pozycji do załadunku drewna czasem trwa więcej niż chwilę.

Przeważnie, przyczepy prościej się prowadzi. Są lekkie i łatwo można nimi manewrować. Choć mają tendencję do przewracania to możesz bardzo szybko postawić je na koła. Wystarczy skorzystać z wyciągarki albo czasami wystarczy pojechać trochę dalej. Przyczepy lepiej sobie radzą w trudnym terenie od naczep. Te drugie z kolei potrzebują więcej miejsca, trudniej się nimi manewruje i wymagają większy promień skrętu. Często zawadzą o drzewa lub inne pojazdu. Z drugiej strony, łatwiej naczepą cofać do tyłu, co jest o wiele trudniejsze przy przyczepach.

Naczepy oferują większe możliwości transportu konkretnego towaru, ale z drugiej strony na przyczepie można zamontować coś zupełnie innego, niż na ciężarówce. Na przykład na nadwoziu transportujesz drewno, a w przyczepie dodatkowe paliwo i punkty naprawcze. Kiedy wszystko zużyjesz, możesz po prostu odczepić przyczepę. W wypadku naczepy stracisz wszystko i będziesz musiał wrócić pustą ciężarówką.

Naczepa jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz przewieźć towar w dużych ilościach po prostej i w miarę łatwej drodze. Ich ciężar i wielkość utrudni tobie prowadzenie, ale wynagrodzi duża ilość przetransportowanego towaru. Przyczepy są najlepszym rozwiązaniem, do transportu w trudnych warunkach. Są również uniwersalne, przez co jedna ciężarówka może mieć 6 punktów drewna, a druga przewieźć 3 punkty drewna i paliwo oraz punkty naprawcze. Dodatkowo, możesz złapać linką jeszcze jedną przyczepę i stwórz długi skład, który będzie mógł przewieść nawet 9 punktów drewna!