Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Get Even - poradnik do gry

Get Even - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia Poradnik Get Even

Na stronie znajduje się opis pobytu w drugiej części szpitala psychiatrycznego w grze Get Even. Tę część placówki medycznej odwiedza się po zaliczeniu wspomnienia z wizyty w siedzibie ADS. Podczas dalszej eksploracji bloku B będziesz mógł doprowadzić do odnalezienia zupełnie nowych śladów. Gra przybliży ci ponadto zasady powtarzania ukończonych już wcześniej scen (np. w celu zachowania się w inny sposób czy dotarcia do pominiętych przy pierwszej wizycie sekretów).

Wizyta w pokoju z zebranymi śladami

Podobne obrazki od tej pory będziesz odnajdywał w wielu miejscach w świecie gry - Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Podobne obrazki od tej pory będziesz odnajdywał w wielu miejscach w świecie gry

W pomieszczeniu startowym znajdują się wszystkie sekrety, które zdołałeś pozyskać w trakcie rozgrywania wspomnienia w siedzibie ADS i ponownie ich zbadanie nie jest wymagane. Zgodnie z informacją otrzymaną od Reda podejdź do obrazka z ciągami zerojedynkowymi. Wejście z nim w interakcję przeniesie Blacka do unikalnego miejsca w jego umyśle. Składowane są tu wszystkie ślady powiązane z prowadzonymi śledztwami (obecnie większość z nich jest jeszcze oczywiście zablokowanych). Możesz dzięki temu sprawdzać swoje postępy w zaliczaniu poszczególnych scen.

  • Jeśli chcesz powtórzyć jakieś wspomnienie (np. w celu odnalezienia 100% śladów albo zachowania się w inne sposoby w miejscach podejmowania decyzji) to wejdź w interakcję ze specjalnym obrazem (są one w dolnych narożnikach tablic z zebranymi dowodami) i potwierdź ponownego rozegrania danego etapu.
  • Jeśli chcesz opuścić to miejsce (po to żeby kontynuować odwiedzanie zupełnie nowych miejscówek) to wejdź w interakcję z obrazem leżącym na biurku w centralnej części pomieszczenia.
1 - Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Możesz natrafić na żywego lub martwego Alberta Halla - Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Możesz natrafić na żywego lub martwego Alberta Halla

Po powrocie do szpitala psychiatrycznego skorzystaj z nowo odblokowanego przejścia. Niedługo po wznowieniu eksploracji bloku B dotrzesz do celi Alberta Halla. Jeśli w trakcie pierwszej wizyty w budynku B wypuściłeś Samsona Charnela to Albert Hall będzie martwy. Zeskanuj w takiej sytuacji jego zwłoki żeby zdobyć trofeum Involuntary Manslaughter. Jeżeli nie wypuściłeś żadnego z pacjentów to Albert Hall będzie nadal żył. W takiej sytuacji zeskanuj Halla, a zdobędziesz trofeum Die Another Day.

Idź dalej i rozglądaj się po drodze za interaktywnymi przedmiotami, wśród których będą notatki, akta pacjentów i rysunki. Zatrzymaj się też przy celi Johna Keatinga i zeskanuj go.

Rozwiązanie zagadki Johna Keatinga

Pierwsza cyfra - Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Pierwsza cyfra

Tuż obok jest zamknięta bramka wymuszająca dysponowanie czterocyfrowym kodem. Powróć do celi Keatinga i wysłuchaj krótkiej rozmowy z nim, która będzie podpowiedzią do rozwiązania zagadki. Musisz mianowicie odwiedzić cele z poprzedniego korytarza, w których do odnalezienia będą fragmenty kombinacji do elektronicznego zamka.

Jako pierwszą zbadaj celę zlokalizowaną najbliżej miejsca, w którym rozpocząłeś badanie tej części szpitala. Użyj lampy UV i oświetl ścianę żeby odsłonić cyfrę - w naszym przypadku było to 1.

Drugą cyfrę zdobędziesz wykonując proste dodawanie - Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Drugą cyfrę zdobędziesz wykonując proste dodawanie

Przejdź do kolejnej celi i oświetl ścianę lampą UV. Musisz tu wykonać proste dodawanie - w naszym przypadku było to 4+4=8.

Zsumuj wszystkie liczby z zakreślonego obszaru - Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Zsumuj wszystkie liczby z zakreślonego obszaru

Odwiedź następną celę. W tym przypadku musisz zsumować wszystkie liczby z zaznaczonego obszaru - w naszym przypadku było to 1+2+1+0=4.

Dodaj do siebie liczby ze zwycięskiego ruchu w grze w kółko i krzyżyk - Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Dodaj do siebie liczby ze zwycięskiego ruchu w grze w kółko i krzyżyk

Zajrzyj do ostatniej celi. Także i tu po zapoznaniu się z rysunkami na ścianie trzeba wykonać proste dodawanie i musi ono dotyczyć zwycięskiej linii w grze w kółko i krzyżyk - w naszym przypadku było to 2+2+1=5.

Możesz już powrócić do zamkniętej bramki i wprowadzić odczytany kod. W naszej grze poprawną kombinacją było 1845, ale z racji na losowość gry możesz zostać zmuszony do wpisania innego kodu w oparciu o informacje odczytane ze ścian.

Dotarcie do obrazu inicjującego nowe wspomnienie

Wkrocz do nowej części budynku i zacznij od zbadania notatki wiszącej na ścianie - Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry

Wkrocz do nowej części budynku i zacznij od zbadania notatki wiszącej na ścianie. W pobliżu jest też amunicja i może ci się ona przydać, gdyż wkrótce spotkasz pacjenta Walta Kaufmanna. Możesz go zastrzelić lub odwrócić jego uwagę dzięki zniszczeniu zaznaczonego na powyższym obrazku odtwarzacza. Ta druga akcja nagrodzona zostanie trofeum Where's My Music?.

Uwaga - Jeśli interesuje Cię trofeum Locked and Loaded to jest to dobre miejsce do rozpoczęcia starań o jego zdobycie. Oprócz wspomnianego magazynka musisz odnaleźć jeszcze dwa kolejne (i dokonac tego przed rozpoczęciem nowego "dużego" wspomnienia - The Victim), ale są one w dobrze widocznych miejscach i zlokalizowane niedaleko stąd. Szczegóły w rozdziale o osiągnięciach.

Zejdź po schodach i w nowym pomieszczeniu znajdź akta pacjenta. Dodatkowo w pobliżu znajduje się zabawka nadająca się do zeskanowania. Rozejrzyj się po okolicy za jeszcze jednym dokumentem i dotrzyj do pomieszczenia z telewizorem.

Rozglądaj się za interaktywnymi przedmiotami - Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Rozglądaj się za interaktywnymi przedmiotami

Po tym jak odwrócisz się znajdziesz się w umyśle bohatera. To jedno z kilku tego typu scen, które do rozegrania będą na przestrzeni całej gry. Podążaj liniową ścieżką i pozwalaj na to żeby elementy podłoża "generowały się" przed głównym bohaterem. Po dotarciu do każdego nowego obszaru będziesz mógł obejrzeć krótką scenkę i/lub odnaleźć obiekty nadająca się do zbadania. Sekwencja ta dobiegnie końca po dotarciu do dużego obrazu. Zbadanie go sprawi, że Black powróci do psychiatryka.

Odszukaj dyktafon i po odsłuchaniu nagrania wyrusz dalej - Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry

Odszukaj dyktafon i po odsłuchaniu nagrania wyrusz dalej. Po drodze staraj się dużo rozglądać, gdyż do pozyskania są notatka, akta pacjenta oraz dwa dyktafony. Możesz ponadto otworzyć pokazaną na powyższym obrazku szafę. Spowoduje to przemieszczanie manekina za plecami bohatera i otwarcia szafy w pomieszczeniu, przez które przed chwilą przeszedłeś. W szafie ukryta jest kolejna notatka.

Idź dalej. W pomieszczeniu Postoperative Room są nowe akta pacjenta. Oprócz tego w okolicy możesz odnaleźć łóżko, które nadaje się do zeskanowania, a także nowy dyktafon.

Możesz wcisnąć tylko jeden przycisk - Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Możesz wcisnąć tylko jeden przycisk

Po skorzystaniu ze schodów znajdziesz się w izolatce (Isolation Ward). Jeśli wcześniej uwolniłeś Samsona Charnela to ponownie go tu spotkasz i będziesz świadkiem tego jak zamordował innego pacjenta. Przygotuj sobie broń, gdyż wkrótce rzuci się on też na głównego bohatera. Jeśli Samson Charnel pozostał w niewoli to spotkasz tu innego więźnia, który wkrótce stąd ucieknie (ominie Cię dzięki temu konieczność stoczenia z kimś walki).

Odszukaj dwie notatki. Podejdź teraz do konsoli z trzema przyciskami. Lewy przycisk odblokowuje dalsze przejście. Środkowy możesz wcisnąć jeśli chcesz także uwolnić kultystów i wykonanie tej akcji nagrodzone zostanie (za chwilę) trofeum Fuel to the Fire.

Wejdź w interakcję z obrazkiem żeby zainicjować kolejne wspomnienie - Dalsza eksploracja budynku B | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Wejdź w interakcję z obrazkiem żeby zainicjować kolejne wspomnienie

Wkrocz do nowo odblokowanego obszaru. Znajdź trzy dokumenty i zeskanuj zwłoki pacjenta (Redmond Macy) znajdujące się na wieży zbudowanej z wózków inwalidzkich.

Kontynuuj podróż aż dotrzesz do miejsca, w którym załączy się nowa rozmowa z Redem. Możesz tu ponownie przejrzeć ślady lub od razu odnaleźć obrazek pozwalający na uaktywnienie nowego wspomnienia.