Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Gwint - poradnik do gry

Gwint - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Królestwa Północy | Frakcje Poradnik Gwint

Ostatnia aktualizacja: 20 czerwca 2017

Armia Królestw Północy prowadzona jest do boju przez Foltesta, Henselta albo Radowida - Królestwa Północy | Frakcje - Gwint - poradnik do gry

Armia Królestw Północy prowadzona jest do boju przez Foltesta, Henselta albo Radowida. Armia składa się z najlepszych jednostek zrekrutowanych z całej Północy. Pod swoją wodzą będziesz mieć do dyspozycji m.in. Oddziały z Crinfrid, Redańską Elitę, a także wysoce wyspecjalizowany oddział Niebieskich Pasów. Trzonem armii Królestw Północy są potężne maszyny oblężnicze, które są w stanie przełamać każdą linię obrony.

Porady

1. Aktualnie można spotkać 2 archetypy talii Królestw Północy:

  1. Talia Foltesta nastawiona na wykorzystywanie maszyn oblężniczych z umiejętnością Przeładowania i dodatkowych jednostek z umiejętnością Amunicji, aby wywoływać dodatkowy efekt specjalny strzelających jednostek. Do kontrowania tego typu talii przydadzą się karty z umiejętnością Blokowania lub całkowitego niszczenia pojawiających się jednostek. Przydatne będą także efekty pogodowe, które zneutralizują wzmacniające się jednostki.
  2. Talia Henselta, która została zbudowana na kluczowej jednostce Rębaczy z Crinfrid. Nawet jeśli uda Ci się zneutralizować te jednostki w trakcie starcia to w ostatniej rundzie gracz będzie miał możliwość przywrócenia ich do talii za pomocą Nenneke i zagrania wszystkich jej kopii wykorzystując umiejętność specjalną Dowódcy. Aby skontrować tę talię najlepiej jest dysponować jednostkami, które są w stanie pożerać lub wykradać karty z talii lub cmentarza przeciwnika.

2. Grając przeciwko Królestwom Północy pamiętaj, że nawet jeśli zablokujesz pewne karty, mogą one zostać ponownie wskrzeszone lub przeniesione z powrotem do talii, odzyskując swoje unikatowe umiejętności.

3. Część jednostek Królestw Północy posiada dodatkowy Pancerz, jak np. Zwiadowca Niebieskich Pasów lub Redańska Elita. Pamiętaj, że w pierwszej kolejności jednostki tracą Pancerz, a dopiero później punkty Siły. Są jednak karty, które całkowicie ignorują Pancerz i zadają dotkliwe rany jednak nie występują we wszystkich Frakcjach.

4. Uważaj na karty z umiejętnością Amunicji ponieważ mogą ponownie aktywować umiejętności jednostek z Przeładowaniem.

5. W taliach Królestw Północy często znajdują się efekty pogodowe więc zadbaj o to, aby w Twojej talii znalazła się co najmniej jedna karta, która będzie w stanie wyczyścić planszę z negatywnych warunków atmosferycznych.

6. Dobrymi kartami kontrującymi armię Królestw Północy są np. karty Pogodowe, które obniżają statystyki jednostek.