Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Evil Within - poradnik do gry

The Evil Within - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady w The Evil Within | Informacje wstępne i porady poradnik The Evil Within

Gra The Evil Within należy do gatunku survival horror, przez co, przynajmniej w teorii, może się okazać trudniejsza dla gracza przyzwyczajonego do gier, które "przechodzą się same". Z tego właśnie powodu postał ten dział - by pomóc tym, którzy nie radzą sobie w grze. Poniżej znajdziesz listę porad, które pomogą zrozumieć kluczowe aspekty rozgrywki.

1. Jeśli jest taka możliwość (jesteś w ciemnym pomieszczeniu, nikt cię nie zauważył), staraj się skradać i załatwiać wrogów po cichu. Powodów jest kilka, a najważniejszym z nich jest oszczędność amunicji. Nawet najprostsi wrogowie w grze potrafią "przyjąć na klatę" całą masę ołowiu, zanim padną na ziemię, nawet jeśli strzelasz im w głowę. Sprawy nie ułatwia fakt, iż spora ich część porusza się "nietypowo", jeśli można tak rzecz, sprawiając, że ciężko dobrze przycelować i część nabojów zwyczajnie w świecie ich nie dosięgnie.

2. Zabijanie po cichu jest też znacznie bezpieczniejsze, gdyż wróg nie będzie w stanie zadać ci żadnych obrażeń, ani nie ściągniesz tym na siebie uwagi innych. Przy okazji nie będziesz musiał używać zapałek, by zagwarantować sobie spokój.

3. Zapałki to, jakkolwiek bzdurnie by to nie brzmiało, jedna z najpotężniejszych broni w grze! Nie licząc bossów i garstki większych oponentów, wystarczy przewrócić wroga (np. strzelając w jego nogi, bądź częstując go strzałem ze strzelby z bliskiej odległości) i rzucić na niego pojedynczą zapałkę, by go wykończyć. Dodatkowo, każdy wróg, który znajdzie się w sąsiedztwie zwłok, które masz zamiar podpalić, także zajmie się ogniem - może więc skończyć się to tak, że jedna zapałka załatwi nawet kilku wrogów!

4. Nie oznacza to jednak, ze masz korzystać z zapałek na lewo i prawo. Wbrew pozorom jest to towar dość ekskluzywny w grze (w dodatku postać może przenosić niewiele zapałek na raz, co jest absurdalne), który może uratować ci tyłek, gdy będziesz walczył z jakimś ekstremalnie upierdliwym przeciwnikiem (np. Niewidzialnym Nawiedzonym). Staraj się mieć zawsze przynajmniej kilka zapałek ze sobą, tak na wszelki wypadek.

Zostało jeszcze 67% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie