Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Evil Within - poradnik do gry

The Evil Within - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within poradnik The Evil Within

Rozdział 10: Narzędzie mistrza

Pierwsza z wielu znajdziek dostępnych w tej misji. - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Pierwsza z wielu znajdziek dostępnych w tej misji.

Zaczynasz w wąskim korytarzu - wykorzystaj drabinę, by zejść na niższy poziom. Gdy zejdziesz z tej niewiarygodnie długiej drabiny, nie pozostaje ci nic innego, jak iść przed siebie do kolejnego pomieszczenia. Zignoruj duchy po prawej stronie i podnieś Dokument [Notatka z piwnicy posiadłości] leżący na biurku, a tuż obok Zamrażający Bełt [Kusza Agonii]. Następnie udaj się przez zakrwawione drzwi do małego pomieszczenia z lustrem, a przez nie przenieś się do szpitala.

Jak zwykle udaj się do recepcji - znajdziesz tutaj (na stojaku) Gazetę [Tragiczny wypadek samochodowy]. Nie ma tu już nic więcej do zebrania, więc standardowo wykorzystaj wszystkie klucze, zielony żel, a następnie zapisz grę i wróć przez lustro do poprzedniej lokacji. Wyjdź z pomieszczenia z lustrem, skręć w lewo i kontynuuj masz, aż dojdziesz do drabiny, po której musisz zejść na dół.

Za pudełkami znajdziesz klucz. - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Za pudełkami znajdziesz klucz.

Schodząc po drabinie z pewnością zauważyłeś przewód od pułapki - wiesz co z nią zrobić. Wejdź do małego pomieszczenia po lewej stronie - wewnątrz znajdziesz Zielony Żel, oraz trochę pudeł. Rozwal je, a za nimi znajdziesz figurkę z Kluczem. Pozbieraj wszystkie przedmioty, opuść pomieszczenie i udaj się w lewo. Ponownie udaj się w lewo, do małego tuneliku, z zamkniętymi na końcu drzwiami - u ich stóp znajdziesz kolejny słoik z Zielonym Żelem. Zbierz go i kontynuuj wędrówkę, aż dojdziesz do podwójnych drzwi.

Łatwo przegapić przejście za ścianą. - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Łatwo przegapić przejście za ścianą.

Wkroczysz do dość sporego pomieszczenia, z kilkoma przeciwnikami i pułapkami w środku. Możesz postarać sie wykończyć wrogów po cichu, by zaoszczędzić trochę amunicji, a następnie rozbrój i pozbieraj pozostałości pułapek. Gdy je zbierzesz, przejdź przez pojedyncze drzwi, pod którymi stał Nawiedzony z pochodnią. W tunelu czeka na ciebie jeden wróg - gdy go pokonasz, dojdź do jego końca (zignoruj pomieszczenie po lewej stronie), skręć w prawo i wdrap się po drabinie na górę.

Na pierwszym piętrze również znajdziesz kilku wrogów - są oni w małym pomieszczeniu, więc możesz wykorzystać broń obszarową, jak granaty czy któryś z twoich bełtów, by rozwalić ich wszystkich na raz. Uważaj, gdyż jeden z wrogów posiada broń palną. Możesz też wykorzystać pułapkę znajdującą się w tym pomieszczeniu - strzel przez siatkę, by ją wysadzić. Gdy się z nimi uporasz, pozbieraj całą amunicję i zielony żel, rozwal skrzynie, a następnie udaj się do końca korytarza - na biurku znajdziesz baterię, która wkrótce ci się przyda. Wykorzystaj pobliski "balkon" jako punkt widokowy i wybij wszystkich wrogów, których możesz dosięgnąć (na parterze i na piętrze powinno być po jednym Nawiedzonym z bronią). Wróć teraz na niższy poziom, do pomieszczenia, które przed chwilą zignorowałeś.

Uwaga na głowę! - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Uwaga na głowę!

Wbiegnij do niego, lecz pamiętaj, by chodzić schylonym, gdyż obracające się ostrze utnie ci głowę! Gdy ostrze cię minie, wstań i przeskocz przez murek, w miejscu, gdzie nie ma drutu kolczastego i szybko się schyl. Do pomieszczenia zaczną wchodzić wrogowie - nie przejmuj się, obracające się ostrze szybko się nimi zajmie! Pozbieraj wszystkie walające się okolicy przedmioty i idź przez drzwi, z których przed chwilą wyszła para Nawiedzonych. Czeka cię teraz przeprawa przez kolejny wąski korytarz, zapchany przeciwnikami. Przedrzyj się na drugą stronę i wsadź baterię, by otworzyć podwójne drzwi. Udaj sie do nich, ponownie przechodząc przez pomieszczenie z obracającym się ostrzem.

Podążaj korytarzem, aż dojdziesz do drabiny - skręć do małego pomieszczenia po lewej, zbierz Zielony Żel i inne znajdujące się tu przedmioty, a także Fragment mapy [fragment nr 18]. Wróć do drabiny i zejdź na dół, by trafić do uroczego korytarza. Podążaj nim, aż dotrzesz do pomieszczenia z zamkniętymi podwójnymi drzwiami, uprzednio zbierając Zapałki i Amunicję [Strzelba]. Przy lewej ścianie jest wnęka, prowadząca do pomieszczenia z kolcami zawieszonymi przy suficie. Na podłodze leży znajoma ci statuetka. Strzel w nią, a następnie szybko wejdź do środka kucając, zbierz Klucz i jak najszybciej stamtąd uciekaj. Powód jest prosty - w momencie, gdy wejdziesz do pomieszczenia, masz kilka sekund aż kolce spadną na ziemię. Udaj się teraz do drzwi, które znajdują się na prawo od wnęki z kolcami.

Jedna z dwóch baterii do zebrania. - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Jedna z dwóch baterii do zebrania.

Ponownie trafisz do pomieszczenia pełnego wrogów i pułapek - możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, strzelając w pułapki, by te zajęły się (a przynajmniej mocno raniły) przeciwników. Gdy pozbędziesz się przeciwników, zbierz wszystkie przedmioty w okolicy (jest tu sporo amunicji i bełtów do kuszy), oraz zlokalizuj kolejną, drugą już baterię. Zbierz ją i kontynuuj wędrówkę, aż dojdziesz do pomieszczenia z żelaznymi kratami ciągnącymi się wzdłuż lewej ściany. Idź przed siebie, zbierając przedmioty, aż dojdziesz do ciemnego pomieszczenia z żelaznymi kratami po lewej stronie.

Jest tu cała masa kolców, jednak są one nieaktywne, więc nie masz się czego obawiać. Nie ma tu żadnego zagrożenia, więc spokojnie pobiegaj wszędzie i pozbieraj przedmioty, aż dojdziesz do siatki z dziurą, przez którą musisz przejść - uważaj jednak, gdyż jest tutaj (za dziurą) pułapka, którą pasowałby wpierw rozbroić! Po wejściu do środka umieść baterię, by otworzyć podwójne drzwi, przez które nie mogłeś przed chwilą przejść. Niestety, otwarcie drzwi uruchomi też wszystkie sieczkarnie, więc musisz patrzeć gdzie chodzisz! W pomieszczeniach będzie też cała masa wrogów, których nie dasz rady zabić "po cichaczu" - szykuj więc broń, lub zwab ich na pułapki.

Nowy wróg nie jest taki groźny, na jakiego wygląda. - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Nowy wróg nie jest taki groźny, na jakiego wygląda.

Gdy dojdziesz do metalowej ściany, okaże się ona bramą, a zza niej wyjdzie nowy przeciwnik - Trauma. Wróg ten wygląda przerażająco, jednak nie jest tak groźny w walce, jakby się mogło wydawać. Po pierwsze, jest ślepy, więc może cię namierzyć tylko poprzez hałas wykonywanych przez ciebie czynności. Po drugie jest dość wolny, jednak podczas ataku potrafi dostać nagłego kopa i skrócić daleki dystans w ciągu ułamka sekundy, wiec musisz na to uważać. Możesz się z nim pobawić w kotka i myszkę i wykorzystać pułapki, by go zabiły (przeciągając dźwignie w miejscu, w którym się pojawił spowodujesz, że pułapki zaczną krążyć po pomieszczeniu), lub po prostu rozprawić się z nim w tradycyjny sposób. Wyjmij Kuszę Agonii, załaduj Zamrażające bełty, a po zamrożeniu wsadź w głowę przeciwnika kilka kulek ze snajperki, bądź harpunów z kuszy. Jeśli wróg zdąży odmarznąć, powtórz całą czynność, aż padnie na ziemie. Zbierz Zielony Żel, który z niego wypadnie.

Wejdź za pułapkę, gdzie znajdziesz klucz. - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Wejdź za pułapkę, gdzie znajdziesz klucz.

Przeciągnij teraz dźwignie, która jest w miejscu w którym wróg się pojawił (jeśli tego nie zrobiłeś) i udaj się w powrotną drogę. Zwróć uwagę na metalową "ścianę" po prawej stronie - ma ona rozżarzony kolor. Jest to kolejna pułapka, która zabije cię, jeśli beztrosko udasz się do drzwi. Poczekaj, aż pułapka sie aktywuje, a następnie szybko udaj się za nią - znajdziesz tam Klucz ukryty w figurce. Zbierz go, wydostań się zza pułapki i kontynuuj powrotną drogę aż dojdziesz do wspomnianej wcześniej metalowej ściany, pokrywającej całe pomieszczenie.

Wejdź do pomieszczenia i poczekaj, aż pułapka zostanie aktywowana - gdy tak się stanie, wycofaj się do poprzedniej sali i poczekaj, aż cała metalowa pułapka będzie po drugiej stronie. Teraz wystarczy tylko iść na tyły pułapki i wdrapać się po drabinie po prawej stronie - na drugim końcu pomieszczenia za pułapką znajdziesz Zielony Żel. Po wdrapaniu się na górę spokojnie kontynuuj naprzód - nie ma tu żadnych pułapek ani wrogów - zbierając przedmioty, aż dojdziesz do wentylacji. Wejdź do niej i udaj się w prawo, po drodze zbierając amunicję. Przy lewej ścianie wentylacji znajdziesz Fragment mapy [fragment nr 19]. Zbierz go i zeskocz na dół. Na beczce w rogu pomieszczenia znajdziesz Strzykawkę.

Ten gość powinien być hydraulikiem - ciągle coś przekręca! - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Ten gość powinien być hydraulikiem - ciągle coś przekręca!

Kontynuuj marsz, a w kolejnym pomieszczeniu będą czekali już na ciebie wrogowie, w tym dwójka świeżo poznanych Traum. Zlikwiduj normalnego Nawiedzonego, a następnie zwab dwa kolosy, by zaczęły cię gonić - wykorzystaj Elektryczne bądź Zamrażające bełty by unieruchomić wrogów, jednak zrób to tak, by jednym pociskiem trafić obu. Teraz wystarczy kilka granatów i/lub Wybuchowych bełtów, a dwójka olbrzymów padnie na ziemię martwa. Po zabiciu ich pozbieraj wszystkie przedmioty w okolicy (wliczając w to sporą dawkę Zielonego Żelu z poległych wrogów!). Otwórz bramę przekręcając zawór, a następnie zlokalizuj dźwignie i aktywuj ją, by podnieść kolce, a następnie się pod nimi przecisnąć.

No hej! - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
No hej!

Podejdź do podwójnych drzwi i przeciągnij dźwignie, by je otworzyć, a następnie kontynuuj wędrówkę wzdłuż korytarza. Po chwili pojawi się stary znajomy, a ty zostaniesz przeniesiony do innego miejsca. Podnieś leżący za tobą słoik z Zielonym Żelem i idź do końca korytarza, wchodząc następnie do pomieszczenia po lewej. Gdy przedmioty polecą pod sufit, kontynuuj wędrówkę, aż trafisz do pomieszczenia ze sprzętem medycznym. Na jednym z łóżek, po lewej stronie, jest Nagranie [Laura].

Pozbieraj wszystkie przedmioty w okolicy i dojdź do zakrwawionych drzwi. Wewnątrz znajdziesz Dokument Osobisty [Wpis w pamiętniku - luty 2012]. Zbierz go i przejdź przez lustro. W recepcji, na biurku pielęgniarki znajdziesz Gazetę [Dom spłonął doszczętnie], a na tablicy ogłoszeń Zdjęcie zaginionej osoby [Patrick]. Standardowo, zużyj znalezione klucze, dokonaj modyfikacji postaci, zapisz grę i wróć przez lustro. Przejdź przez podwójne drzwi, a po chwili spotkasz znajomą twarz. Zignoruj Laurę i znajdź schody prowadzące na dół. Pod schodami, przy siatce, znajdziesz Amunicję [Rewolwer].

Nie możesz zabić Laury, więc nie trać na nią amunicji. - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Nie możesz zabić Laury, więc nie trać na nią amunicji.

Aktywuj dźwignie i przygotuj się do ucieczki, gdyż Laura dostanie się do ciebie. Możesz ją co prawda unieszkodliwić, jednak nie otrzymasz za to zupełnie nic. Przejdź pod wolno otwierającą się bramą (przy dźwigni) i biegnij przed siebie. Przebiegnij przez pomieszczenie z wózkami inwalidzkimi, a następnie przejdź przez podwójne drzwi. Zignoruj wrogów wymachujących rękami przez drzwi, a gdy dobiegniesz do zakrętu, z pomieszczenia przed tobą wybiegnie dwóch przeciwników. Ich też olej i biegnij w prawo. Przed podwójnymi drzwiami pojawi się kolejny wróg - wymiń go, przebiegnij przez nie, a po krótkiej scenie będziesz mógł odetchnąć. Kolejne kilka pomieszczeń jest wolne od wrogów (i Laury), więc zbierz co znajdziesz i przejdź przez następne podwójne drzwi.

Gdy dotrzesz do pomieszczenia z płomieniami, przeciągnij dźwignie, a ogień powoli wygaśnie, pozwalając ci tamtędy przejść. Gdy dojdziesz do kolejnych płomieni, zbierz Amunicję [Rewolwer] przy siatce po lewej stronie, a następnie przestrzel przełącznik na rurze, tuż nad wspomnianymi płomieniami. Gdy przejdziesz przez wejście, czeka cię kolejne spotkanie z uroczą dziewczyną.

Boss - Laura

Całe spotkanie podzielone jest na dwie części - podczas pierwszej nie będziesz w stanie zabić Laury, gdyż możesz ją tylko unieszkodliwić (pojawi się podczas drugiej części), więc szkoda marnować na nią amunicję, bo wróg jest nadspodziewanie odporny na ataki. Możesz też wykorzystać liczne pułapki na ścianach, by ją zranić, bądź zawory na rurach przy suficie - te drugie znaleźć możesz przy płonących piecach. Przestrzelenie zaworu spowoduje wystrzelenie ognia z sufitu w kierunku podłogi, co może podpalić Laurę (która jest wrażliwa na ogień).

Twoim głównym celem jest przedostanie się przez dwie ściany ognia. Biegnij po prostu przed siebie, aż trafisz na jedną z nich. Przerzuć dźwignię i odczekaj kilkadziesiąt sekund (będziesz musiał trochę pobiegać, gdyż Laura nie jest tak wspaniałomyślna, by ci pozwolić stać bezczynnie), a ogień wygaśnie. Wdrap się po drabinie na górę. Musisz teraz znaleźć drugą ścianę ognia i zrobić to samo, a następnie ponownie odczekać jakiś czas, by ogień zgasł. Gdy przejdziesz przez drugą blokadę, drzwi się zamkną, a pomieszczenie zacznie być zalewane ogniem. Musisz po prostu przestrzelić zawór na suficie, by zatrzymać ogień. Otwórz drzwi i wbiegnij do środka, gdzie czeka cię wspomniana druga część spotkania.

Musisz znaleźć i przestrzelić 3 takie zawory. - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Musisz znaleźć i przestrzelić 3 takie zawory.

W dalszym ciągu nie próbuj walczyć z Laurą, gdyż nie możesz jej jeszcze zabić. Gdy tylko wejdziesz do pomieszczenia, strzel w pułapkę na ścianie, na wprost, by na moment ogłuszyć przeciwnika. Odwróć się teraz w prawo i przestrzel zawór - gdy to zrobisz, obróć się o 180 stopni, podejdź kawałek i przestrzel drugi zawór, który powinieneś mieć nad głową. Trzeci zawór znajduje się w kolejnym pomieszczeniu, tuż przy ogniu blokującym ci przejście. Przestrzel go, a ogień zniknie. W tym pomieszczeniu znajdziesz także zwłoki, które musisz spalić - spróbuj to zrobić tak, by złapać Laurę w zasięg działania ognia.

Przejdź przez nowo otwarte przejście, zeskocz na dół i spal wszystkie zwłoki, które tam znajdziesz (są 3 pary). Możesz poczekać, aż Laura się do ciebie zbliży i podpalić ją razem ze zwłokami, co zada jej trochę obrażeń. Zwłoki spalić musisz z bardzo prostego powodu - Laura może je wykorzystać, by się odrodzić. Gdy spalisz wszystkie zwłoki możesz zająć się zlikwidowaniem jej - jeśli zraniłeś ją pułapką na samym początku, a także udało ci się ją odpalić od zwłok, nie powinna ona mieć już dużo zdrowia.

Skręć przy windzie w prawo - znajdziesz tam masę przedmiotów! - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Skręć przy windzie w prawo - znajdziesz tam masę przedmiotów!

Gdy ją zabijesz, zbierz z niej porządną dawkę Zielonego Żelu, a następnie przestrzel zawór na końcu pomieszczenia - jeśli nie wiesz który, przestrzel wszystkie, gdyż jest ich tu zaledwie kilka. Gdy to zrobisz, jedna ze ścian ognia zniknie, odsłaniając dźwignie. Aktywuj ją i przejdź dalej. Zanim jednak wejdziesz do przejścia na środku, skręć w prawo - znajdziesz tam całą masę amunicji, wraz z figurką z Kluczem. Wejdź teraz do windy i zjedź na dół - w czasie przejażdżki czeka cię wizyta Ruvika, a potem ponowna podróż na dół.

Ktoś zostawił pod drzwiami mapę. - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Ktoś zostawił pod drzwiami mapę.

Pomieszczenia zmieniają się jak w kalejdoskopie - ponownie trafisz do posiadłości. Zbierz Fragment mapy [fragment nr 20] znajdujący się przy dziwach pod schodami, na lewo od podwójnych metalowych drzwi, które jakiś czas temu otworzyłeś. Po zebraniu mapy udaj się przez podwójne drzwi i kontynuuj naprzód, aż lekko zmieni się sceneria. Wejdź do zakrwawionych drzwi po prawej stronie, a następnie udaj się przez lustro do szpitala. W recepcji znajdziesz dwa przedmioty - Gazetę [Nieprawidłowości w szpitalu] na stojaku, a także Zdjęcie zaginionej osoby [Marcelo]. Zbierz oba przedmioty, ulepsz postać, otwórz szafkę w kostnicy, zapisz grę, a następnie porozmawiaj z osobą siedzącą w pokoju znajdującym się obok twojego. Po tym przejdź przez lustro.

Wyjdź z pomieszczenia z lustrem i zeskocz na dół. Przejdź przez tunel do następnej części pomieszczenia, zbierz wszystkie przedmioty i zeskocz do kolejnej dziury. Ponownie pojawi się kolega potwór, po czym szybko się oddali. Przejdź na drugi koniec, wyjdź z dziury i kontynuuj wędrówkę korytarzami. W tunelu z samochodami pojawi się po raz kolejny - musisz uciekać w druga stronę, po czym zostaniesz przymusowo przeniesiony na niższy poziom, gdzie czeka cię walka z przyjemniaczkiem.

Boss - Amalgam Alpha

Boss bardziej imponuje wyglądem, niż umiejętnościami. - Rozdział 10 - Narzędzie mistrza | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Boss bardziej imponuje wyglądem, niż umiejętnościami.

Przyszła pora rozprawić się z upierdliwcem, który ściga cię od 8 rozdziału. Boss jest stosunkowo wolny, jednak posiada atak za pomocą szarży - staraj się więc nie stać zbyt długo w miejscu, oraz za wszelką cenę unikać wspomnianej szarży.

Najlepszą taktyką na niego (jak i na wszystko w tej grze) jest zastosowanie Elektrycznych lub Zamrażających bełtów do Kuszy Agonii - pozwolą ci na kilka sekund unieruchomić przeciwnika. W tym czasie okładaj go ze snajperki, harpunów, lub rzuć mu pod nogi granat. Unikaj także siedzenia w licznych pomieszczeniach, które tu znajdziesz - wróg może (i zrobi to) wsadzić do nich łapę i po pogruchaniu tobą o ścianę wyrzuci cię z powrotem do tunelu, zadając przy tym dość spore obrażenia. Gdy wróg otrzyma pewne obrażenia, zacznie emitować fioletową poświatę i odsłoni coś co przypomina pysk. Za wszelką cenę musisz unikać bezpośredniego kontaktu, gdyż wróg może cię teraz złapać i zabić jednym ciosem, niezależnie od twojego stanu zdrowia. Po krótkiej chwili wróg wróci do normy, a walka będzie mogła być normalnie kontynuowana.

Okazjonalnie wróg odsłania także swoje oko - jest to słaby punkt, który pozwala ci zadawać mu potężne obrażenia. By łatwiej było ci w nie trafić, zamróź przeciwnika. Wróg nie jest trudny do pokonania (pamiętaj, by unikać szarż!) i wkrótce powinien paść na glebę, a tobie zostanie pokazana droga do wyjścia. Zbierz Zielony Żel, który z niego wypadł, a także całą amunicję, którą znajdziesz na tym terenie - pamiętaj też, by uzupełniać amunicję w trakcie walki z przeciwnikiem!

Gdy zbierzesz amunicję udaj się do windy, by zakończyć rozdział.