Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Evil Within - poradnik do gry

The Evil Within - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within poradnik The Evil Within

Rozdział 2: Pozostałości

Gazeta - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Gazeta

Po dłuższej serii przerywników ockniesz się w szpitalnej celi z bardzo niskim poziomem zdrowia. Podnieś z biurka gazetę[Znaleziono ciała] i słoik z Zielonym Żelem, który przyda się wkrótce. Następnie podejdź do znajdującej się nieopodal muszli klozetowej i kliknij na nią dwa razy, by otrzymać kolejny słój z Zielonym Żelem. Zbadaj zamknięte drzwi, a po ich otwarciu ruszaj za miłą panią do sąsiedniego pomieszczenia.

Główne pomieszczenie Schronu - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Główne pomieszczenie Schronu

Lokacja, w której się teraz znajdujesz, jest jedynym w pełni bezpiecznym miejscem w całej grze. Choć nie posiada konkretnej nazwy, zapewnia graczowi schronienie i dlatego nazwiemy je dokładnie tak - Schron. Możesz tu w spokoju zapisać stan gry, znaleźć część dokumentów i przydatnych przedmiotów oraz wzmacniać zdolności bohatera przy pomocy znalezionego zielonego żelu. Przed przystąpieniem do tego ostatniego, podejdź do pielęgniarki i "wpisz się" zapisując tym samym grę. Następnie przejdź przez metalowe drzwi i wejdź do pomieszczenia z gustownym fotelem na środku. Nim jednak spełnisz poleceniem pielęgniarki i opadniesz na siedzenie, zerknij za czerwony fotel i podnieś leżący na ziemi fragment mapy [Fragment mapy nr 1]. Dopiero teraz rozsiądź się wygodnie w fotelu, co pozwoli Ci przejść do ekranu ulepszania.

Pierwszy raz jest drastyczny - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Pierwszy raz jest drastyczny

Bohater posiada sporą ilość współczynników, które podzielone są na kilka poziomów (zazwyczaj 5). Wszystkie współczynniki są domyślnie na poziomie 1 i mogą być ulepszane do wyższy poziomów przy pomocy wspomnianego wcześniej zielonego żelu. Płyn ten można znaleźć w wielu różnych miejscach, jak również wyciągnąć z pokonanych przeciwników i bossów. Na obecną chwilę możesz jedynie odblokować cały system ulepszania za 100 żelu. Zrób to, aby opuścić Schron i przejść do kolejnego etapu rozdziału.

Wyjście z lasu

Strzykawka na poprawienie zdrowia - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Strzykawka na poprawienie zdrowia

Po wyczołganiu się z wraku karetki podejdź do przewróconej szafki, która leży naprzeciw, i podnieś Strzykawkę. Następnie otwórz menu ekwipunku i kliknij na nowy przedmiot, aby przywrócić bohaterowi część zdrowia, zwiększając też jego mobilność. Gdy to już będziesz miał z głowy, obróć się o 180 stopni, zbliż się do białych, zniszczonych noszy i podnieś leżący przed nimi słoik Zielonego Żelu. Kolejny Zielony Żel znajduje się naprzeciw, zaraz za noszami.

Niezbyt zachęcające... - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Niezbyt zachęcające...

Gdy oczyścisz już miejsce kraksy ze wszystkich przedmiotów, ruszaj za śladami krwi niewielką ścieżką w głąb lasu. Po chwili dotrzesz do małego pagórka z leżącymi na nim zwłokami krowy. Użyj ataku wręcz, aby zniszczyć stojącą tu skrzynie i podnieś słoik Zielonego Żelu, który wypadnie z wnętrza. Następnie ruszaj dalej w stronę jasnej poświaty, która okażę się być przewróconą Lampą. Podnieś ją, aby aktywować krótką scenkę po której wylądujesz na dole wzgórza.

Pierwszy Nawiedzony - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Pierwszy Nawiedzony

Podejdź do wejścia do namiotu, co aktywuje kolejny przerywnik, a gdy tylko odzyskasz kontrolę, wyceluj pozyskanym rewolwerem w szarżującego przeciwnika i oddaj jeden szybki strzał w tułów lub w nogę, aby go zatrzymać, po czym kolejne 2-3 w głowę, by ostatecznie się go pozbyć. Następnie wejdź do namiotu i zabierz leżący po prawej stronie słój z Zielonym Żelem. Staraj się też niszczyć atakami wręcz wszystkie napotkane w grze skrzynie, beczki i inne tego typu obiekty. Mogą z nich wypaść losowe przedmioty jak np. Zielony Żel, Amunicja czy Strzykawki.

Pułapka w ciemności - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Pułapka w ciemności

Po splądrowaniu namiotu wejdź do środka pobliskiej jaskini i podnieś kolejny Zielony Żel, który leży na niewielkim podeście naprzeciw wejścia. Następnie wejdź w oświetlony tunel i podejdź do stojącej tu postaci. Gdy rozmowa dobiegnie końca, zbliż się ostrożnie do lewej części pułapki (w trybie skradania lub powolnym chodem) i przytrzymaj przycisk aktywacji, aby ją rozbroić. Pozyskasz w ten sposób Część Pułapki, które przydadzą się później do wytwarza amunicji do jednej z broni.

Szkoda marnować zapałki - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Szkoda marnować zapałki

Z bezpieczną drogą ruszaj w stronę wyjścia z jaskini. Zbliż się do leżących na wzgórzu zwłok i podnieś umiejscowione obok Zapałki. Nie podpalaj jednak ciała, a zamiast tego obróć się i podejdź do drewnianego wozu. Podnieś leżący na nim słój Zielonego Żelu, po czym ruszaj w dół wzgórza w stronę niewielkiej chatki. Wejdź do środka, zabierz leżący na stole słój z Zielonym Żelem oraz osobisty dokument [Listopad 2004 r.], a następnie aktywuj świecące lustro, by przenieść się do Schronu.

Pogoń za pacjentem

Gazeta - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Gazeta

Wyjdź z celi i przejdź do głównego pomieszczenia Schronu. Po prawej od wejścia znajdziesz gazetę [Seryjny morderca na wolności], a na przeciwnej ścianie, na tablicy informacyjnej, zawieszone jest zdjęcie zaginionej osoby [Leslie]. Wykorzystaj żel do ulepszenia postaci, zapisz grę, a następnie opuść Schron przez jedno z luster. Wyjdź z chatki na zewnątrz i ruszaj ścieżką w lewo.

Nieświadomy przeciwnik - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Nieświadomy przeciwnik

Po krótkiej chwili dotrzesz do kolejnego domku oraz do uciekającego pacjenta i goniącego go Nawiedzonego. Leslie wbiegnie do środka konstrukcji i zamknie za sobą drzwi, a jego prześladowca zacznie się do nich dobijać. Upewnij się, że masz zgaszoną latarnię, a następnie podkradnij się do niego i użyj przycisku interakcji, aby pozbawić go życia jednym ciosem. Tak właśnie wyglądają ciche zabójstwa. Nie marnuj zapałek na podpalanie ciała. Wejdź do środka chatki, a następnie przeskocz przez otwarte okno na drugą stronę, po czym ruszaj za pacjentem.

Figurka z kluczem - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Figurka z kluczem

Nim przejdziesz przez skrzypiącą bramę, przenieś swój wzrok na niewielką figurkę, która stoi na kamiennym murku. Podejdź do niej i zaatakuj ją wręcz, co doprowadzi do jej zniszczenia i wypadnięcia Klucza, który przyda się później w Schronie. Przejdź przez bramę i podbiegnij do stosu siana, aby aktywować krótki przerywnik.

Przejście przez wioskę

Przyczajony detektyw - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Przyczajony detektyw

Po scence Twoja postać ustawi się za wspomnianym wcześniej sianym. W pierwszej kolejności musisz rozprawić się z dwomaNawiedzonymi, którzy pojawili się nieopodal. Przejdź w tryb skradania i poczekaj, aż jeden z oponentów wejdzie na ścieżkę przed Tobą i zacznie się powoli oddalać. Podkradnij się do niego i wyeliminuj po cichu, a następnie obróć się w prawo i stań pod kamiennym murkiem po prawej stronie schodków. Poczekaj, aż siwowłosy Nawiedzony odwróci się do Ciebie tyłem, podkradnij się za jego plecy i wykończ go.

Dokument - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Dokument

Gdy już oczyścić najbliższą okolicę, przeszukaj ciała wrogów dla ew. przedmiotów. Zignoruj opcję spalenia zwłok. Zapałki warto wykorzystywać tylko w dwóch przypadkach: na żywych przeciwników leżących na ziemi lub wiszących na linie (zazwyczaj widać jakieś oznaki życia) oraz w trakcie walki, gdy uda Ci się powalić przeciwnika, dzięki czemu będziesz mógł go podpalić nim się podniesie. Palenie losowych zwłok i oponentów zabitych po cichu lub w otwartej walce zazwyczaj nie ma sensu i jest jedynie marnotrawstwem cennych zapałek.

Łoże pełne dobroci - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Łoże pełne dobroci

Nim przeczeszesz pobliski budynek, zgarnij jeszcze dokumenty [Notatka z miasteczka przy jeziorze], które leżą obok płonącego stosu. Następnie otwórz główne drzwi i wejdź do środka. W głównym pomieszczeniu znajdziesz słój z Zielonym Żelemoraz pudełko Zapałek, a w drugim, oświetlonym pomieszczeniu, natrafisz na jedną Strzykawkę i paczkę Amunicji [Rewolwer]. Gdy już zabierzesz wszystkie przedmioty, wyjdź kamiennym przejściem na zewnątrz i powoli skręć w lewo. Rozbrój znajdującą się tu pułapkę i wróć na główną drogę, po czym ruszaj nią do dalszej części wioski.

Boczne przejście - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Boczne przejście

Po chwili ujrzysz stojącego przy ogniu Nawiedzonego. Zignoruj go i zamiast tego skręć w lewo, przekradnij się przez wysoką trawę trzymając się lewej strony, aż dojdziesz do kamiennego domu.

Pierwszy do zdjęcia - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Pierwszy do zdjęcia

Wejdź do środka budynku i zgarnij Strzykawkę, która leży na biurku w niewielkim pokoju zaraz naprzeciw wejścia. Następnie opuść pomieszczenie i, trzymając się cały czas prawej ściany, przekradnij się do kolejnego wejścia. Przy drzwiach krąży Nawiedzony z pochodnią. Poczekaj, aż obróci się i ruszy w prawo, po czym wyjdź za nim i zadaj mu śmiertelny cios. Wróć się do środka budynku i wyjdź z powrotem na jego tyły.

Przyczajony potrzask - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Przyczajony potrzask

Skręć w prawo i, patrząc cały czas na ziemię, zbliż się do kolejnego domu. Po drodze natrafisz na potrzask leżący na ziemi. Przykucnij obok i rozbrój go, po czym zbliż się do oświetlonego okna.

Sebastian czeka na okazję - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Sebastian czeka na okazję

Stań na deskach leżących pod oknem i poczekaj cierpliwie, aż do pomieszczenia wejdzie Nawiedzony. Gdy odwróci się tyłem, przeskocz przez okno, pokradnij się i zabij go po cichu. Podnieś Zielony Żel leżący przy ognisku, a następnie przejdź do sąsiedniego pomieszczenia i stań pod zawaloną ścianą.

Rzut butelką - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Rzut butelką

Kolejny Nawiedzony zmienia kierunek zbyt szybko, aby można było się do niego bez problemu zakraść. Podnieś leżącą w pobliżu butelkę i ciśnij ją na skały znajdujące się za oponentem. Poczekaj sekundę, a następnie wyjdź przez dziurę w ścianie i wyeliminuj zdezorientowanego przeciwnika.

Pułapka w dziurze - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Pułapka w dziurze

Obróć się w prawo i wejdź przez niewielką dziurę do pierwszego budynku. Rozbrój znajdującą się tu pułapkę, po czym otwórz drewniany kredens stojący obok, w którym znajdziesz Zielony Żel. Wyjdź z powrotem na zewnątrz przez dziurę w ścianie i skręć w prawo.

Bolesna ścieżka - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Bolesna ścieżka

Natrafisz tu na wąskie przejście, które znajduje się między wozem i skałami. Rozbrój 3 leżące w przejściu potrzaski, a następnie zakradnij się do stojącego w oddali Nawiedzonego i pozbaw go życia. Zabierz z drewnianego schowka pudełko Zapałek oraz Amunicję [Rewolwer] i ruszaj do ostatniego domu znajdującego się za schowkiem.

Przystojniak - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Przystojniak

Podejdź do kamiennego murku i poczekaj, aż patrolujący okolicę Nawiedzony odwróci się do Ciebie tyłem. Zabij go, a następnie wejdź do środka budynku.

Fragment mapy - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Fragment mapy

Podnieś leżący na kanapie po lewej fragment mapy [Fragment mapy nr 2], po czym przejdź do korytarza po prawej. Rozbrój znajdującą się tu pułapkę, a następnie przenieś swój wzrok na zabite deskami przejście i leżącego za nimi Nawiedzonego. Najlepszym sposobem na rozprawienie się z nim, jest oddanie 2-3 strzałów w głowę nim podniesie się z ziemi. Po jego śmierci rozwal deski i wejdź do środka. Podnieś Zielony Żel i otwórz niewielką szkatułkę, w środku której znajdziesz Klucz. Następnie opuść pomieszczenie, skręć w prawo i zgarnij leżącą na szafie paczkę Amunicji [Rewolwer]. Przejdź za szafę do ostatniego pomieszczenia, aby zabrać kolejną paczkę Amunicji [Rewolwer] oraz słoik Zielonego Żelu. Pamiętaj również o zniszczeniu wszystkich skrzyń, beczek i innych drewnianych obiektów, w których możesz znaleźć potencjalne przedmioty. Opuść budynek i wróć się główną ścieżką do dwóch zniszczonych domów.

Myśleli, że są chytrzy - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Myśleli, że są chytrzy

Upewnij się, że przeczesałeś dokładnie wszystkie budynki i podniosłeś cenne przedmioty, a następnie podejdź do drewnianej bramy na końcu drogi. Nim jednak ją otworzysz, zwróć uwagę dwa trupy Nawiedzonychleżące przed nią. Zbliż się, po czym podpal jedne z nich, aby wyeliminować ostatnie zagrożenie. Następnie aktywuj pokrętło, otwórz bramę i przejdź na drugą stronę, opuszczając tym samym wioskę.

Chatka w lesie - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Chatka w lesie

Gdy znajdziesz się po drugiej stronie, skręć w prawo i ruszaj przed siebie, aż natrafisz na niewielką chatkę. Wejdź do środka i podnieś leżącą tu Strzykawkę oraz fragment mapy [Fragment mapy nr 3]. Opuść budynek i skręć w lewo.

Mniam - Rozdział 2 - Pozostałości | Opis przejścia The Evil Within - The Evil Within - poradnik do gry
Mniam

Wejdź w tryb skradania i przekradnij się przez wysokie trawy, trzymając się lewej strony, aż dojdziesz do drogi i mostu oraz Nawiedzonego spożywającego kolację przy pochodni. Zabij go, po czym biegnij szybko w stronę bramy umiejscowionej po drugiej stronie mostu. Gdy tylko do niej dobiegniesz, aktywuje się przerywnik kończący drugi rozdział.