Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry

Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry

Każdy wybór ma swoje konsekwencje... W poradniku do gry Beyond: Dwie Dusze przedstawiono dokładny opis przejścia wszystkich epizodów historii razem ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi najważniejszych wyborów i ich konsekwencji. Odrębny dział poradnika został poświęcony zakończeniom.

Ostatnia aktualizacja: 8 lipca 2019

Poradnik do Beyond: Dwie Dusze zawiera komplet informacji pomocnych w ukończeniu gry w 100%, tzn. w zbadaniu wszystkich możliwych odnóg tej nieinteraktywnej przygodówki i odblokowaniu wszystkich powiązanych z nimi osiągnięć.

W naszym poradniku znajdziesz przede wszystkim szczegółowy opis przejścia wszystkich dostępnych rozdziałów. Każda ze scen została opisana tak, żeby umożliwić zaliczenie wszystkich scenek QTE (Quick Time Eventów) i dokonanie pozytywnych wyborów. Jeżeli wybory mają duży wpływ na przebieg konkretnego epizodu, zostanie to wspomniane w tekście, a najciekawsze sceny alternatywne dodatkowo wyjaśnione. Zdecydowanie najważniejszym elementem poradnika jest rozdział poświęcony zakończeniom. Opisano tam każdą decyzję wpływającą na epilog oraz skutki ich podejmowania.

Na końcowych stronach znalazł się z kolei poradnik trofeowy. Opisaliśmy w nim przede wszystkim dwa najbardziej problematyczne i najbardziej złożone osiągnięcia - Lepszy świat oraz Wszyscy uratowaniu. Nie zabrakło też pełnej listy trofeów uwzględniającej wszystkie pozostałe osiągnięcia wymagane do zdobycia platynowego trofeum.

Akcja Beyond: Dwie Dusze rozgrywa się na przestrzeni 15 lat i przedstawia losy Jodie Holmes. Główna bohaterka jest wyjątkowym człowiekiem. Już od dziecka potrafiła kontaktować się z duchami, a dorastając nauczyła się jeszcze lepiej kontrolować swoje umiejętności. Na stałe związana jest z jedną istotą - duchem o imieniu Aiden. Razem z jego pomocą musi stawić czoła całej masie przeciwności i dowiedzieć się co kryje się "po drugiej stronie".

Michał "kwiść" Chwistek (www.gry-online.pl)

Ile głównych zakończeń posiada gra Beyond: Dwie Dusze?

Gra Beyond: Dwie Dusze posiada trzy główne zakończenia i ich listę znajdziesz na stronie Zakończenia w naszej solucji.

Dwa spośród trzech zakończeń posiadają różne warianty. Możesz dodatkowo zadecydować jak Jodie ma się zachowań lub mogą wyświetlić się różne cut-scenki w zależności od tego czy jakiś ważny NPC przeżył czy zginął. Wszystko to zachęca do wielokrotnego przechodzenia gry (w całości lub fragmentami - jest opcja wyboru sceny, do której chcemy się przenieść), zwłaszcza że wielu wyborów dokonuje się w trakcie rozgrywania wczesnych rozdziałów.

Wybrać domyślną czy chronologiczną kolejność scen?

W trakcie przechodzenia gry Beyond: Dwie Dusze dokonywane są przeskoki na linii czasu i jest to celowy zamysł ze strony twórców - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry

W trakcie przechodzenia gry Beyond: Dwie Dusze dokonywane są przeskoki na linii czasu i jest to celowy zamysł ze strony twórców. Przykładowo w jednej scenie możesz sterować dorosłą Jodie, a w kolejnej przenieść się z powrotem do czasów jej dzieciństwa. Miało to na celu opowiedzenie historii, która w ciekawszy sposób będzie odkrywała cechy charakteru głównej bohaterki oraz jej relacje z Aidenem.

W wersjach na PS4 i na PC możesz zmienić domyślne ustawienie i rozgrywać sceny w chronologicznej kolejności, czyli zaczynając od bardzo młodej Jodie, a kończąc na scenach, w których główna bohaterka jest już dojrzałą kobietą. Nie rekomendujemy tego ustawienia na potrzeby ukończenia gry po raz pierwszy, gdyż będzie to po prostu sprzeczne z oryginalną wizją jej twórców. Warto zainteresować się tym ustawieniem podczas jednego z ponowych przejść np. celem zdobycia pominiętych trofeów.

Na jakich platformach mogę zagrać w Beyond: Dwie Dusze?

W grę Beyond: Dwie Dusze możesz zagrać na PlayStation 3, na PlayStation 4 oraz na komputerach osobistych. Wersja na PC jest tytułem ekskluzywnym sklepu Epic Games Store. Wszystkie trzy wersje posiadają identyczną zawartość. Wersja PC wyróżnia się możliwością grania nie tylko z użyciem kontrolera. Oferuje ona ponadto pełne wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz monitorów ultrapanoramicznych 21:9.

Czy Beyond: Dwie Dusze posiada wersję demonstracyjną?

Tak, dema dostępne są dla wersji na PS3 (do pobrania ze sklepu PlayStation Store) oraz na PC - do pobrania ze sklepu Epic Games Store. Demo na PC pozwala na rozegranie dwóch rozdziałów gry - "Eksperyment" oraz "Ścigana".

Ile czasu zajmuje przejście gry Beyond: Dwie Dusze?

Pojedyncze ukończenie gry powinno zająć około 10-12 godzin. Wartość ta uzależniona jest od tego ile czasu spędzisz dodatkowo na eksploracji otoczenia oraz czy ewentualnie na dłużej zatniesz się przy jakiejś zagadce lub sekwencji QTE.

Beyond: Dwie Dusze zachęca oczywiście do wielokrotnych przejść. Pełne zaliczenie gry, a więc odkrycie wszystkich zakończeń i zdobycie kompletu trofeów, może zająć nawet do 30 godzin.

Czy Beyond będzie dostępne na Steamie?

Nie, nie ma planów premiery gry Beyond: Dwie Dusze w sklepie Steam. Tytuł ten w momencie aktualizowania niniejszego poradnika dostępny był wyłącznie w sklepie Epic Games Store.

Jakie są wymagania sprzętowe PC Beyond: Dwie Dusze?

Wymagania sprzętowe gry Beyond: Dwie Dusze nie są bardzo wygórowane. Uruchomienie jej przy wybranych wyższych detalach powinno być możliwe nawet na kilkuletnim sprzęcie. Należy jednak zaznaczyć, że wymagania mogą znacząco wzrosnąć przy próbie załączenia rozdzielczości 4K.

Minimalne wymagania sprzętowe PC Beyond: Dwie Dusze to:

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy
 2. Procesor: Intel Core i5-4430 3,0 GHz lub jego odpowiednik
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB lub AMD Radeon HD 7870 2 GB
 5. Wersja DirectX: DirectX 11

Rekomendowane wymagania sprzętowe PC Beyond: Dwie Dusze to:

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy
 2. Procesor: Intel Core i5-6600K 3,5 GHz lub jego odpowiednik
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 4 GB lub AMD Radeon R9 390 4 GB
 5. Wersja DirectX: DirectX 11

Czy w Beyond: Dwie Dusze dostępne są romanse?

Tak, Jodie może związać się z jednym z dwóch mężczyzn pojawiających się w trakcie przechodzenia gry, a mianowicie z Ryanem lub z Jayem - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry

Tak, Jodie może związać się z jednym z dwóch mężczyzn pojawiających się w trakcie przechodzenia gry, a mianowicie z Ryanem lub z Jay'em:

 1. Ryan po raz pierwszy pojawia się w rozdziale Ambasada, przy czym pod względem nawiązania romansu ciekawszy jest rozdział Kolacja. Ryan jest agentem CIA.
 2. Jay pojawia się w rozdziale Navajo. Jest on Indianinem mieszkającym na odwiedzanym przez Jodie gospodarstwie.

Okazja do związania się z jedną tych postaci pojawia się w przypadku odblokowania "dobrego" zakończenia gry. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w rozdziale Zakończenia.

Czy mogę odblokować wszystkie zakończenia Beyond: Dwie Dusze za jednym przejściem?

Nie, aczkolwiek trzy główne zakończenia możesz zobaczyć bez konieczności wielokrotnego przechodzenia całej gry. Na to jakie główne zakończenie zostanie wyświetlone wpływają przebieg finałowego rozdziału oraz ostatnia decyzja do podjęcia. Dokładniej omówiliśmy to na stronie Zakończenia.

W Beyond: Dwie Dusze dwa spośród trzech zakończeń (epilogów) posiadają także różne warianty w zależności jak postanowisz się zachować czy które postacie dotrwały do finału. W tym przypadku w celu obejrzenia innego wariantu konieczne może okazać się niestety powtórzenie sporego fragmentu gry. Wiele decyzji podejmuje się na długo przed dotarciem do finału przygody.

Czy mogę przegapić jakieś rozdziały?

Nie, w przeciwieństwie chociażby do Heavy Rain, w Beyond: Dwie Dusze przechodzi się wszystkie główne etapy niezależnie od podejmowanych decyzji. Oczywiście w zależności od wyborów poszczególne rozdziały mogą mieć różną długość. Przykładowo rozdział może wcześniej zakończyć się jeśli zawalisz jakąś akcję albo jeśli zginie ważna postać niezależna.

Beyond: Dwie Dusze pozwala także na powtarzanie rozdziałów, które możesz wybierać z linii czasu. Warto jednak zaznaczyć, że zmienione decyzje we wcześniejszych rozdziałach mogą wpłynąć na wydarzenia z późniejszych etapów.

Czy postacie z gry mogą zginąć?

Tak, w Beyond: Dwie Dusze może zginąć aż sześć ważnych postaci niezależnych. Zajrzyj do naszego poradnika trofeowego na stronę z opisem osiągnięcia Wszyscy uratowani. Znajdziesz tam informacje jak utrzymać przy życiu poszczególnych NPC-ów po tym jak znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Trofeum Lepszy świat dla odmiany zakłada doprowadzenie do śmierci wszystkich ważnych NPC-ów, czy to poprzez zawalenie scenek QTE czy wybranie niewłaściwych opcji zachowania. Opis tego osiągnięcia znajdziesz w naszym poradniku trofeowym. Chcąc zdobyć oba trofea musisz niestety dwukrotnie przejść spory wycinek gry.

Informacje o Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry

Autor : Michał "Kwiść" Chwistek

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 34, ilustracje: 136 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry