Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry

Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pozostałe | Trofea w Beyond Dwie Dusze Beyond: Dwie Dusze poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika trofeowego do gry Beyond: Dwie Dusze opisaliśmy szczegółowo wszystkie pozostałe osiągnięcia. Opis każdego osiągnięcia informuje o rodzaju trofeum i o wymaganych czynnościach di zdobycia go. Znajdziesz też nasze własne podpowiedzi lub odwołania do rozdziałów opisu przejścia.

Trofea dostępne są w wersjach na PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Nie możesz niestety ich zdobywać w wersji na PC, a to dlatego, że Epic Games Store nie oferuje wsparcia dla osiągnięć.

Ktoś jeszcze?

Opis: Użyj Aidena po raz pierwszy.

Typ: Brąz

Porady: Trofeum zdobędziesz automatycznie w rozdziale "Eksperyment"

Posłuszeństwo

Opis: Przerwij eksperyment z własnej woli.

Typ: Brąz

Żeby zdobyć to trofeum, musisz w rozdziale "Eksperyment" wrócić do postaci Jodie (trójkąt) w momencie gdy kobieta w sąsiednim pokoju zacznie krzyczeć, a następnie wcisnąć X.

Czysta robota

Opis: Wyłącz monitor i ukończ misję jedynie przy użyciu Aidena.

Typ: Brąz

Porady: Podczas scenie "Ambasada" zdobądź tajne dokumentu nie wcielając się w żadną postać. Szczegółowe wyjaśnienie znajdziesz w opisie rozdziału.

Przejmująca agentka

Opis: Wykonaj misję jedynie przy użyciu szejka.

Typ: Brąz

Porady: Aby zdobyć to trofeum, zaraz po przejęciu kontroli nad Aidem w rozdziale "Ambasada" wejdź w ciało grubego szejka i udaj się nim po tajne dokumenty. Szczegółowe wyjaśnienie znajdziesz w opisie rozdziału.

Zimna krew

Opis: Odmów użycia Aidena, by zaimponować uczestnikom przyjęcia lub przestraszyć ich.

Typ: Brąz

Porady: Podczas epizodu "Impreza" trafisz do skrytki pod schodami. Wyjdź z niej z pomocą Aidena, a następnie opuść dom, nie robiąc żadnej krzywdy dzieciakom.

Zemsta

Opis: Sterując Aidenem, daj nauczkę przynajmniej 3 uczestnikom przyjęcia lub wznieć pożar domu.

Typ: Brąz

Porady: W rozdziale "Impreza" po opuszczeniu kryjówki wleć Aidenem do salonu i zacznij niszczyć wszystko co możliwe, raniąc w ten sposób brutalne dzieciaki. Jeżeli użyjesz mocy ducha na szufladzie ze zdjęciami (pod oknem), zrzucisz na ziemię lampkę. Użyj na niej mocy, a wywołasz pożar.

Adeptka skradania

Opis: Ukończ szkolenie w skradaniu i nie daj się zauważyć.

Typ: Brąz

Porady: Trofeum możesz zdobyć podczas rozdziału "Witamy w CIA".

Żołnierz doskonały

Opis: Ukończ większość elementów szkolenia fizycznego, nie popełniając błędu.

Typ: Brąz

Porady: Trofeum możesz zdobyć podczas rozdziału "Witamy w CIA".

Adeptka sztuk walki

Opis: Wygraj wszystkie walki, otrzymując mniej niż 5 ciosów.

Typ: Brąz

Porady: Trofeum możesz zdobyć podczas rozdziału "Witamy w CIA".

Złap mnie, jeśli potrafisz

Opis: Uniknij aresztowania i ucieknij z pociągu.

Typ: Brąz

Porady: W rozdziale "Ścigana" nie możesz zostać złapana. Wykonuj w tym celu wszystkie QTE i postępuj zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi w opisie epizodu.

Apokalipsa Aidena

Opis: Zniszcz stację benzynową, kościół, sklep z bronią i śmigłowiec.

Typ: Brąz

Porady: W rozdziale "Ścigana musisz dotrzeć do miasteczka, gdzie czeka na ciebie policyjna obława. Szczegółowy opis dotarcia w to miejsce znajdziesz w opisie tego epizodu. Gdy znajdziesz się na miejscu wykonaj następujące czynności:

 1. Zrzuć przewód paliwowy na stacji, a następnie wciel się w stojącego niedaleko żołnierza i strzel nim w plamę paliwa. Wysadzisz w ten sposób stację.
 2. Aby zniszczyć sklep z bronią, musisz odszukać w jednym z samochodów kierowcę, którego możesz przejąć Aidenem. Ruszając pojazdem wjedziesz w sklep z bronią.
 3. Po zniszczeniu sklepu odszukaj wieży z dużym zegarem. Aby ją zniszczyć, musisz dwukrotnie użyć mocy na tablicy zegarowej.
 4. Jak Jodie wejdzie już do budynku i schowa się przed żołnierzami, latający nad miasteczkiem helikopter obniży pułap lotu. Będziesz mógł wtedy przejąć kontrolę nad pilotem i rozbić maszynę.

Houdini

Opis: Daj się aresztować trzykrotnie i a każdym razem ucieknij.

Typ: Brąz

Porady: W rozdziale "Ściagana" musisz wykonać trzy rzeczy:

 1. Nie używaj żadnych przycisków w pociągu, żeby zostać złapanym po raz pierwszy. Aby się uwolnić musisz przejąć kontrolę nad strażnikiem za drzwiami i rozkuć Jodie.
 2. Podczas ucieczki w lesie daj się dogonić ścigającym cię psom, a następnie pokonaj je w walce i poczekaj na strażników. Siedząc w policyjnym wozie uduś za pomocą Aidena kierowcę, otwórz drzwi i przewróć jedno z aut. Odwrócisz w ten sposób uwagę pozostałych mężczyzn i będziesz mógł ukraść motocykl.
 3. Podczas pościgu poczekaj, aż zostaniesz namierzony przez helikopter, a następnie się zatrzymaj. Żeby uciec, przejmij kontrolę nad żołnierzami, albo ich uduś. Tak czy inaczej wywołasz wypadek i się uwolnisz.

Zgrany duet

Opis: Wyrządź trzy psoty Aidenem i Jodie.

Typ: Brąz

Porady: Trofeum to zdobędziesz w rozdziale "Mój niewidzialny przyjaciel". Będąc w kuchni wciel się w Aidena i korzystając z jego mocy ułóż wszystkie krzesła na kuchennym stole. Następnie podejdź do lodówki i przyjrzyj się leżącym na niej ciastkom. Po krótkiej rozmowie z mamą, będziesz musiał wyciągnąć jedno z ciastek wcielając się w ducha. Ostatnia psota polega na uruchomieniu przez Aidena radia stojącego na blacie koło mikrofali.

Zamknięcie portalu

Opis: Dezaktywuj portal w kondensatorze.

Typ: Brąz

Porady: W rozdziale "Kondensator" nie możesz zostać pokonany przez duchy i dojść do samego końca lokacji. Będziesz miał tam możliwość zniszczenia kondensatora.

Reminiscencja

Opis: Aktywuj wspomnienia wszystkich zmarłych w kompleksie badawczym.

Typ: Brąz

Porady: To trofeum również dostępne jest w rozdziale "Kondensator". Aby je zdobyć, musisz obejrzeć wspomnienia ośmiu martwych naukowców. Ich lokalizacje znajdziesz w szczegółowym opisie rozdziału.

Pieniądze do przejedzenia

Opis: Zarób dostatecznie dużo pieniędzy, aby móc zjeść czekoladę do kolacji.

Typ: Brąz

Porady: Podczas epizodu "Bezdomna" wyjdziesz w pewnym momencie wyżebrać pieniądze na kolacje. Przejdź wtedy na drugą stronę ulicy i porozmawiaj z gościem z gitarą. Grając na instrumencie szybko zarobisz dostatecznie dużo pieniędzy.

Sprytna złodziejka

Opis: Wyłącz kamerę w supermarkecie.

Typ: Brąz

Porady: W rozdziale "Bezdomna" będziesz musiał włamać się do sklepu. Zanim otworzysz drzwi zniszcz kamerę naprzeciwko.

Cuda

Opis: Zajmij się dzieckiem Środy, ulecz Jimmy'ego i pomóż Stanowi pogodzić się ze śmiercią żony.

Typ: Brąz

Porady: Podczas kolacji w epizodzie "Bezdomna" porozmawiaj ze Stanem, Środą i Jimmy'm, a następnie użyj na nich mocy Aidena.

Zawsze na zawsze

Opis: Ochroń Jodie przed napastnikami.

Typ: Brąz

Porady: W rozdziale "Jak inne dziewczyny" musisz na początku opuścić ośrodek naukowy. Wychodząc z Cole'm przekonaj strażnika, że musisz wyjść, a następnie wejdź do bagażnika samochodu, żeby uniknąć wykrycia na posterunku. Dotrzesz w ten sposób do baru, gdzie możesz rozpocząć grę w bilard z nieznajomymi. Gdy jeden z mężczyzn zacznie dobierać się do Jodie uderz go w twarz, a następnie zacznij wszystko niszczyć postacią Aidena. W pewnym momencie będziesz miał możliwość uduszenia jednego napastnika. Zrób to, żeby potem wcielić się w kolejnego i zastrzelić pozostałych. Zdobędziesz w ten sposób trofeum.

Wybaczam ci

Opis: Wybacz ojcu Jodie

Typ: Brąz

Porady: Podczas rozdziału "Samotna" nic nie rób, a otrzymasz trofeum.

Nie mój ojciec

Opis: Spraw by Aiden przydusił Philipa

Typ: Brąz

Porady: W rozdziale "Samotna" musisz za pomocą Aidena poddusić ojca Jodie, jak mężczyzna zacznie opuszczać pomieszczenie. Pojawi się wtedy wokół niego czerwona poświata.

Szamanka

Opis: Odpraw rytuał.

Typ: Brąz

Porady: W rozdziale "Navajo" odpraw rytuał postępując zgodnie ze szczegółowym opisem epizodu.

Nie tylko piasek

Opis: Umknij przed burzą piaskową, otrzymując mniej niż 3 ciosy.

Typ: Brąz

Porady: Podczas rozdziału "Navajo" będziesz uciekał przed piaskową burzą. Nie pomyl się przy Quick Time Eventach, a zdobędziesz trofeum.

Nigdy samotna

Opis: Wdaj się w przynajmniej jeden romans.

Typ: Srebro

Porady: Bardzo proste osiągniecie. Aby je zdobyć, postępuj zgodnie z opisem trofeum "Kochanka doskonała" i wybierz opcję pocałunku, gdy będzie taka możliwość. Możesz również całować się z Jay'em w rozdziale "Navajo". Wystarczy, że podczas każdej rozmowy będziesz dla niego miła, a przy pożegnaniu wybierzesz opcję pocałunku.

Zakochana w Ryanie

Opis: Pójdź do łóżka z Ryanem.

Typ: Brąz

Porady: W rozdziale "Kolacja" wykonaj wszystkie czynności opisane w trofeum "Kochanka doskonała" i bądź miła podczas rozmowy z Ryanem. W ten sposób zakończysz spotkanie w łóżku.

Uwaga! Na przebieg randki mają również wpływ wydarzenia z rozdziału "Jak inne dziewczyny". Podczas tego epizodu nie możesz zostać zaatakowana przez zboczeńców w barze. Aby tego uniknąć, podczas opuszczania ośrodka staraj się nic nie mówić. Niech gra sama dokonuje wyboru, a strażnik dotknie Cole'a i udaremni ucieczkę. To samo dotyczy jazdy samochodem. Jeżeli usiądziesz na przednim siedzeniu i nie będziesz się odzywać, zostaniesz złapana przy opuszczania terenu ośrodka.

Wyluzowana dziewczyna

Opis: Zamów pizze, pooglądaj telewizję i ubierz się swobodnie.

Typ: Brąz

Porady: Podczas rozdziału "Kolacja" wybierz swobodne ubranie, zamów pizze i oglądaj przez chwilę telewizję.

Kochanka doskonała

Opis: Przygotuj posiłek, posprzątaj mieszkanie, weź prysznic, ubierz elegancką sukienkę i włącz muzykę.

Typ: Brąz

Porady: Zrób dokładnie to co w opisie trofeum podczas epizody "Kolacja".

Mistni skadania

Opis: Dostań się do katedry niezauważenie.

Typ: Brąz

Porady: Podczas epizodu "Misja" nie możesz dać się zauważyć żołnierzom. Szczegółowy opis scen znajdziesz w odpowiednim rozdziale poradnika.

Oko za oko

Opis: Milcz podczas przesłuchania.

Typ: Brąz

Porady: W rozdziale "Ukryty smok" będziesz przesłuchiwana. Nic nie odpowiadaj, a zdobędziesz trofeum (Ryan straci oko).

Agentka 894732

Opis: Wyjaw prawdę podczas przesłuchania.

Typ: Brąz

Porady: W rozdziale "Ukryty smok" będziesz przesłuchiwana. Mów tylko prawdę, żeby zdobyć trofeum.

To zbyt łatwe

Opis: Udaj się do pola inhibicyjnego generałem.

Typ: Brąz

Porady: Tuż po wyjściu z łodzi podwodnej w rozdziale "Ukryty smok" wciel się w postać generała i idź zanim do bariery, która zatrzyma Aidena.

Wybieram zaświaty

Opis: Wkrocz do infrawymiaru.

Typ: Brąz

Porady: Wybierz infrawymiar w rozdziale "Czarne Słońce".

Wybieram życie

Opis: Pozostań w materialnym świecie.

Typ: Brąz

Porady: Wybierz życie w rozdziale "Czarne Słońce".

Przekonać Dawkinsa

Opis: Pomóż Dawkinsowi ujrzeć prawdę.

Typ: Brąz

Porady: Idąc w stronę kondensatora w rozdziale "Czarne Słońce" natkniesz się na Dawkinsa. W opcjach dialogowych wybieraj przekonywania, a zdobędziesz trofeum.

Czarne słońce gaśnie

Opis: Dezaktywuj Czarne Słońce.

Typ: Brąz

Porady: Osiągniecie zdobędziesz automatycznie przechodząc rozdział "Czarne Słońce" i nie ginąc koło kondensatora (musisz zaliczyć sceny QTE).

Adeptka istot

Opis: Pokonaj istoty Aidenem.

Typ: Brąz

Porady: Wystarczy, że pokonasz jedną z mrocznych istot, a zdobędziesz to trofeum. Na agresywne duchy natkniesz się w wielu rozdziałach gry.

Dwie dusze

Opis: Uruchom scenę w trybie dla dwóch graczy.

Typ: Brąz

Porady: Wystarczy, że uruchomisz dowolną scenę w trybie dla dwóch graczy.

Koniec

Opis: Odkryj jedną możliwą rzeczywistość.

Typ: Srebro

Porady: Ukończ grę.

Nie do opanowania

Opis: Wykonaj wszystkie możliwe złe uczynki Aidenem.

Typ: Srebro

Porady: Aby zdobyć to trofeum musisz wykonać następujące czynności:

 1. Rozdział "Eksperyment" - kontrolując Aidena musisz tak długo niszczyć wszystkie przedmioty w pomieszczeniach, gdzie przeprowadzany jest eksperyment, aż pojawi się czerwona poświata wokół krzyczącej kobiety. Musisz wtedy spróbować ją udusić.
 2. Rozdział "Ambasada" - po dotarciu do toalety wleć Aidenem na górę budynku i przejmij kontrolę nad jednym ze strażników. Musisz podejść nim do balustrady nad dużą salą, usiąść na niej (prawy analog), a następnie ruszyć padem, by mężczyzna skoczył (poczekaj, aż pojawi się odpowiednia ikona).
 3. Rozdział "Impreza" - wywołaj pożar budynku. Szczegółowe informacje z najdziesz w opisie trofeum "Zemsta".
 4. Rozdział "Mój niewidzialny przyjaciel" - gdy jedno z dzieci zacznie nacierać cię śniegiem, wciel się w Aidena i zacznij dusić chłopca.
 5. Rozdział "Samotna" - jak ojciec Jodie zacznie opuszczać pomieszczenie, zacznij go dusić Aidenem.
 6. Rozdział "Kolacja" - podczas ranki cały czas niszcz rożne przedmioty, rujnując w ten sposób randkę Jodie.

Mistrzyni istot

Opis: Wygraj wszystkie potyczki ze złymi istotami.

Typ: Srebro

Porady: W przygotowaniu.

Lepszy świat

Opis: Spraw, by wszystkie postacie umarły i udaj się z nimi do infrawymiaru.

Typ: Srebro

Porady: Szczegółowy opis znajdziesz w podrozdziale poświęconym temu trofeum.

Eksploratorka

Opis: Znajdź wszystkie bonusy.

Typ: Srebro

Porady: Szczegółowy opis znajdziesz w podrozdziale poświęconym bonusom.

Razem do końca

Opis: Ukończ grę w trybie dla dwóch graczy.

Typ: Złoto

Porady: Rozpocznij grę w trybie dla dwóch osób i graj w nią w ten sposób od początku do końca. Pamiętaj o uruchomieniu tego trybu przy każdym ponownym wczytywaniu.

Wszystkie zakończenia...

Opis: Obejrzyj wszystkie zakończenia gry.

Typ: Złoto

Porady: Aby odblokować wszystkie zakończenia, musisz wykonać następujące czynności:

Zakończenie 1 - Dojdź do epilogu ratując wszystkie postacie (osiągnięcie "Wszyscy uratowani") i wybierz każde z dostępnych zakończeń:

 1. infrawymiar
 2. życie w samotności
 3. życie z Zoey
 4. związek z Jay'em
 5. związek Ryanem

Zakończenie 2 - Dojdź do epilogu doprowadzając do śmierci wszystkie możliwe postacie (osiągnięcie "Lepszy świat") i wybierz

 1. infrawymiar
 2. życie w samotności

Zakończenie 3 - Daj się zabić w rozdziale "Czarne słońce".

Szczegółowe informacje na temat zakończeń znajdziesz w poświęconym im rozdziale poradnika.

Wszyscy uratowani

Opis: Uratuj wszystkie postacie, które można uratować.

Typ: Złoto

Porady: Szczegółowy opis znajdziesz w podrozdziale poświęconym temu trofeum.

Mistrzostwo Beyond: Two Souls

Opis: Zbierz wszystkie trofea

Typ: Platyna