Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry

Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kondensator | Solucja Beyond Dwie Dusze Beyond: Dwie Dusze poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Beyond: Dwie Dusze zawiera opis przejścia sceny Kondensator. To scena rozgrywająca się w zniszczonym budynku. Czeka cię tu sporo eksploracji oraz quick time eventów. Jodie musi też stawić czoła mrocznym istotom, które w przypadku zawalenia zbyt wielu QTE mogą ją pokonać.

Udaj się w kierunku windy na końcu korytarza - Kondensator | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Udaj się w kierunku windy na końcu korytarza

Osiągnięcia: [Reminiscencja]

Bonusy: The Casting, Pakiet projektów #6

Gdy dojedziesz na miejsce katastrofy, idź cały czas przed siebie i wejdź do budynku. W środku kieruj się cały czas prosto, aż do zakrętu z napisem "LIFT". Koło windy musisz wcielić się w Aidena i wciskając R2 zlecieć w dół szybu.

Skrzynka blokująca windę - Kondensator | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Skrzynka blokująca windę

Zobaczysz tam skrzynię blokującą drzwi. Odepchnij ją, a następnie wróć do Jodie. Dziewczyna będzie mogła otworzyć wrota do windy i zeskoczyć na dół (rusz padem w dół).

Z pomocą AIdena możesz poznać wspomnienia martwych naukowców - Kondensator | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Z pomocą AIdena możesz poznać wspomnienia martwych naukowców

Po wylądowaniu zobaczysz pierwsze zwłoki, które możesz zbadać. Aby sprawdzić wspomnienia zmarłego, wciel się w Aidena i przytrzymaj L1 na martwym ciele. Będzie musiał później lewą kropkę ustawić kawałek nad wylotem niebieskiego płomienia, a prawą nieco wyżej, tak żeby skierować strumień na głowę dziewczyny. Jak wspomnienia znikną, użyj panelu w windzie i zjedź kilka Pieter niżej.

Drzwi na końcu korytarza są zablokowane - Kondensator | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Drzwi na końcu korytarza są zablokowane

Czekają tam na ciebie kolejne zwłoki. Musisz je przesunąć, odblokowując w ten sposób drzwi do krótkiego korytarza. Przejdź przez niego, a następnie spróbuj otworzyć drzwi. Jak ci się nie uda, przejmij kontrolę nad Aidenem i uruchom przełącznik po drugiej stronie z prawej. Tuż obok leży jeszcze jedno martwe ciało, którego wspomnienia możesz zbadać.

Wyłam kratę i wejdź do tunelu wentylacyjnego - Kondensator | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Wyłam kratę i wejdź do tunelu wentylacyjnego

Dalsza droga prowadzi w prawo. Z lewej strony będą stały szafki z serwerami. Przewróć ostatnią z nich jako duch, a następnie opuść oświetloną na czerwono kratkę. Będziesz mógł się do niej wspiąć i ruszać dalej tunelem wentylacyjnym.

Przy pomocy stołu musisz rozbić szybę - Kondensator | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Przy pomocy stołu musisz rozbić szybę

Gdy wylądujesz z drugiej strony, przejdź kilka kroków i zbadaj kolejne leżące na ziemi zwłoki. Kawałek dalej drogę zablokuje ci szyba. Zbij ją jako Aiden, wywracając pobliskie biurko. Dalej idź w prawo, przeglądając wspomnienia jeszcze jednej ofiary.

Dzięki gaśnicy Jodie będzie mogła ugasić blokujący drogę ogień - Kondensator | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Dzięki gaśnicy Jodie będzie mogła ugasić blokujący drogę ogień

Dalsza droga prowadzi w płomienie obok dużego napisu na ścianie "LEVEL 4". Aby ugasić ogień, musisz ponownie wcielić się w Aidena i popchnąć gaśnicę leżącą z drugiej strony. Użyj jej przytrzymując L1.

Zbadaj kolejne zwłoki - Kondensator | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Zbadaj kolejne zwłoki

Za płomieniami skręć w lewo, przechodząc przez zbitą szybę. Kawałek dalej spotkasz żywego mężczyznę, który chwilę później zaatakuje Jodie. Unikaj jego ataków, ruszając odpowiednio prawym analogiem i wykonując pojawiające się na ekranie polecenia. Gdy walka dobiegnie końca, idź dalej prosto, badając po drodze następne ciało. Po obejrzeniu wspomnień żołnierza skręć do pomieszczenia z lewej. Przejście pomoże ci odblokować Aiden.

Za tymi drzwiami temperatura znacznie spadnie - Kondensator | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Za tymi drzwiami temperatura znacznie spadnie

W pokoju zostaniesz zaatakowany przez mroczne istoty. Unikaj ich ataków i wykonuj pojawiające się na ekranie polecenia, a dotrzesz do kolejnych drzwi. Za nimi znajduje się mroźny korytarz. Żeby przedostać się przez przejście po drugiej stronie potrzebujesz karty dostępu.

Przy tych zwłokach znajdziesz poszukiwaną kartę dostępu - Kondensator | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Przy tych zwłokach znajdziesz poszukiwaną kartę dostępu

Udaj się więc do pomieszczenia z prawej i poszukaj zwłok czarnoskórego naukowca, którego leżą w jednym z rogów lokacji. Na początku przyjrzyj się im przytrzymując X, a następnie podnieś kartę prawym analogiem. Chwile później zaatakuje cię armia ożywionych ciał. Na początku unikaj ich ataków i wykonując pojawiające się na ekranie polecenia, a następnie kierując Aidenem odpychaj po kolei najbliższych przeciwników. Jeśli zrobisz to dostatecznie szybko, Jodie otworzy wrota i przejdzie dalej.

Za drzwiami użyj dwukrotnie konsoli kondensatora, a Jodie wskaże na drugi panel. Zanim do niego pójdziesz, zbadaj ciało leżącego niedaleko badacza. Badając wszystkie wspomnienia martwych osób zdobędziesz osiągnięcie [Reminiscencja]. Gdy wejdziesz do pomieszczenia ze szczeliną, skręć w prawo i biegnij cały czas przed siebie, wspinając się po kolejnych drabinach. Aby pokonać pojawiające się co jakiś czas istoty, musisz korzystać z mocy Aidena. Dotrzesz w ten sposób do konsoli wyłączającej maszynerię.

Alternatywne rozwiązanie

Nawet przegrywając w walce z istotami, uda ci się zaliczyć poziom - Kondensator | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Nawet przegrywając w walce z istotami, uda ci się zaliczyć poziom

Jeśli nie wykonasz poprawnie Quick Time Eventów i istoty cię pokonają, Jodie zostanie wyniesiona na zewnątrz, a budynek wysadzony przez żołnierzy.