Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry

Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze Beyond: Dwie Dusze poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Beyond: Dwie Dusze zawiera opis przejścia sceny Ścigana. Jodie w trakcie rozgrywania tego epizodu musi zgubić ogromny pościg. Etap zakłada rozegranie wielu scenek QTE z unikania stróżów prawa. Główna bohaterka może zostać złapana, ale z pomocą przyjdzie jej wtedy Aiden.

Plecak znajdziesz tuż nad siedzeniem Jodie - Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Plecak znajdziesz tuż nad siedzeniem Jodie

Osiągnięcia: [Apokalipsa Aidena], [Houdini]

Bonusy: Pakiet projektów #4

Ten epizod rozpoczniesz w pociągu kierując postacią Aidena. Przez pierwsze kilka chwil możesz nic nie robić lub podokuczać innym pasażerom. Gdy minie określony czas, zobaczysz zbliżających się do wagonu policjantów. Cofnij się wtedy szybko do Jodie i obudź ją zrzucając leżący nad dziewczyną plecak.

Walka z policjantami na dachu pociągu - Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Walka z policjantami na dachu pociągu

Gdy twoja bohaterka zobaczy mężczyzn, zacznie uciekać. Aby uniknąć złapania, musisz wykonywać pojawiające się na ekranie polecenia i ruszać w odpowiednich kierunkach prawym analogiem. Dostaniesz się w ten sposób na dach pociągu, gdzie pościg będzie kontynuowany. Podczas walki z policjantami wykonuj odpowiednie ruchy, tak jak nauczyłeś się tego w rozdziale "Witamy w CIA". Jak Jodie zeskoczy z pociągu, szybko przechyl oba analogi do wewnątrz, żeby Aiden ją uratował.

Podczas walki z psami musisz bardzo szybko wykonywać pojawiające się na ekranie polecenia - Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Podczas walki z psami musisz bardzo szybko wykonywać pojawiające się na ekranie polecenia

Dalszy ciąg pościgu będzie miał miejsce w lesie. Musisz cały czas biec przed siebie, unikając ustawionych na twojej drodze przeszkód. Niskie gałęzie przeskakuj, a przed wysokimi się pochylaj. Jak zostaniesz dogoniona przez psy, wykonuj pojawiające się na ekranie polecenia, żeby je pokonać, a następnie podbiegnij do składy i wdrap się na górę.

Musisz wcielić się w policjanta z pomarańczową poświatą - Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Musisz wcielić się w policjanta z pomarańczową poświatą

Po dotarciu na szczyt musisz zakraść się do policyjnych radiowozów. Tam wcielisz się w Aidena, który będzie mógł przejąć kontrolę nad najdalej stojącym policjantem. Sterując mężczyzną wejdź do pobliskiego samochodu, odpal go i wykonuj pojawiające się na ekranie polecenia. Odciągniesz w ten sposób uwagę pozostałych mężczyzn, umożliwiając kradzież stojącego niedaleko motocykla.

Jeżeli nie użyjesz mocy Aidena, Jodie zostanie schwytana - Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Jeżeli nie użyjesz mocy Aidena, Jodie zostanie schwytana

Jadąc motorem przed siebie, dotrzesz do policyjnej blokady. Aby się przez nią przebić, musisz skorzystać z mocy Aidena. Oba analogi przechylaj w kierunku niebieskiej kropki, przytrzymując jednocześnie L1. Po krótkiej cut-scence znajdziesz się w miasteczku pełnym żołnierzy. Na początku postaraj się przejąć, udusić lub zabić przewracanymi autami jak największą ilość przeciwników. Przejęci żołnierze mogą strzelać do swoich kompanów, a jeden będzie miał granat, którym wysadzi pobliską stację. Twoim kolejnym celem powinni być snajperzy czający się na dachu budynku. Przejmij tego z pomarańczową poświatą i zabij trójkę wrogów.

Kontrolowani policjanci mogą zabić swoich współtowarzyszy - Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Kontrolowani policjanci mogą zabić swoich współtowarzyszy

Gdy to zrobisz, kilku żołnierzy zacznie biec w stronę Jodie. Zatrzymaj ich na chwilę niszcząc pobliskie samochody, a następnie pomóż dziewczynie otworzyć drzwi do budynku. Jak będzie już bezpieczna, odwróć uwagę przeciwników rozwalając kolejne pojazdy, a następnie poleć do latającego nad miasteczkiem helikoptera. Musisz przejąć kontrolę nad pilotem i rozbić maszynę, wykonując pojawiające się na ekranie polecenia. Zakończysz w ten sposób rozdział.

Jeśli chcesz zdobyć trofeum [Apokalipsa Aidena] pamiętaj o wykonaniu wszystkich czterech punktów:

  1. Zrzuć przewód paliwowy na stacji, a następnie wciel się w stojącego niedaleko żołnierza i strzel nim w plamę paliwa. Wysadzisz w ten sposób stację.
  2. Aby zniszczyć sklep z bronią, musisz odszukać w jednym z samochodów kierowcę, którego możesz przejąć Aidenem. Ruszając pojazdem wjedziesz w sklep z bronią.
  3. Po zniszczeniu sklepu odszukaj wieży z dużym zegarem. Aby ją zniszczyć, musisz dwukrotnie użyć mocy na tablicy zegarowej.
  4. Jak Jodie wejdzie już do budynku i schowa się przed żołnierzami, latający nad miasteczkiem helikopter obniży pułap lotu. Będziesz mógł wtedy przejąć kontrolę nad pilotem i rozbić maszynę.

Alternatywne rozwiązanie

Podczas sceny możesz zostać trzykrotnie złapanym i trzykrotnie się uwolnić. Zdobędzie w ten sposób osiągnięcie [Houdini] i zobaczysz kilka alternatywnych scen.

  1. Nie używaj żadnych przycisków w pociągu, żeby zostać złapanym po raz pierwszy. Aby się uwolnić musisz przejąć kontrolę nad strażnikiem za drzwiami i rozkuć Jodie.
  2. Podczas ucieczki w lesie daj się dogonić ścigającym cię psom, a następnie pokonaj je w walce i poczekaj na strażników. Siedząc w policyjnym wozie uduś za pomocą Aidena kierowcę, otwórz drzwi i przewróć jedno z aut. Odwrócisz w ten sposób uwagę pozostałych mężczyzn i będziesz mógł ukraść motocykl.
  3. Podczas pościgu poczekaj, aż zostaniesz namierzony przez helikopter, a następnie się zatrzymaj. Żeby uciec, przejmij kontrolę nad żołnierzami, albo ich uduś. Tak czy inaczej wywołasz wypadek i się uwolnisz.