Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Don't Starve - poradnik do gry

Don't Starve - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Don't Starve: Fauna i Flora | Jaskinie Don't Starve poradnik

Fauna i Flora

W jaskiniach spotkasz znane Ci już potwory takie jak: pająki (spiders), Tentacle (macki). Występują też robaczki świętojańskie (Fireflies). Ponadto możesz spotkać: pająka jaskiniowego (Cave Spider). Jego cechą charakterystyczną jest skorupa, w której się chowa i zadajesz mu wtedy mniejsze obrażenia. Zamieszkują w pajęczynach okalających Spilagmites. Spilagmites można niszczyć np. kilofem, pamiętaj jednak, że odnawiają się przy ponownym odwiedzeniu jaskini. Razem z pająkami występują tzw. Spitters. Plują one pociskami z nici pajęczej, więc musisz na nie uważać.

Pająki pozostawiają po sobie mięso. - Dont Starve: Fauna i Flora | Jaskinie - Dont Starve - poradnik do gry
Pająki pozostawiają po sobie mięso.

O Batiliskach możesz poczytać wyżej. Napotkasz też Bunnymen. Jeśli poziom zdrowia psychicznego będzie zbyt niski, stworzenia te zamieniają się w Beardlords, które jeśli je pokonasz zostawią: brodę (Beard Hair) i mięsko (Meat). Neutralne są za to Slurtle/Snurtle. Zostawiają po sobie Broken Shell i Slultre Slime. Mogą chować się w skorupie, mieszkają w kamiennej strukturze, którą możesz zniszczyć.

Slurtle mają dużo zdrowia. - Dont Starve: Fauna i Flora | Jaskinie - Dont Starve - poradnik do gry
Slurtle mają dużo zdrowia.

Wędrując po jaskiniach napotkasz też skalne homary (Rock Lobster). Są neutralne. Żywią się złotem, krzemieniem czy kamieniami. Neutralne są też Slumonkey. Żyją one w beczkach (Barrel). Kiedy mają mało zdrowia, chowają się w beczkach. Postępują też tak w razie trzęsienia ziemi. Big Tentacle, jest większa niż ta, którą spotkasz na powierzchni. Gdy ma mało energii, cofa się pod powierzchnię i wywołuje przy tym trzęsienie ziemi. Uważaj też na Charliego (Grue, Night Monster) - atakuje w ciemności.

Duża macka stanowi spore zagrożenie. - Dont Starve: Fauna i Flora | Jaskinie - Dont Starve - poradnik do gry
Duża macka stanowi spore zagrożenie.

Nowymi potworami(istotami) są też:

- Clockwork Castle - jest bardzo silny, spotkasz go nieopodal części Maxwella

- Lureplant(roślina wabiąca) - jako wabika używa Leafy Meat (liściaste mięso). Może tworzyć tzw. Eyeplants, które mogą Cię zaatakować

- Pengull(istota podobna do pingwina) - znosi jajka, które ukrywa przed tobą. Może się ono wtedy popsuć (Rotten Egg). Wytwarzają też trochę nawozu (Manure).

W jaskini rosną tak jak na powierzchni np. grzyby (Mashrooms), czy młode drzewka (Saplings). Jednakże tylko pod ziemią znajdziesz: Light Flower (słoneczny kwiat), który jest źródłem światła. Można dzięki nim zyskać Light Bulb (żarówkę). Light Bulb po pewnym czasie odbudowuje się i można znowu wejść w jego posiadanie. Mush Tree jest źródłem światła. Możesz je ściąć i zyskasz Log (pień) i Blue Cap(kapelusz grzybowy). Pniak (Stump) można wykopać łopatą i zyskać dodatkowy pień. Najczęściej spotkasz drzewko niebieskie. Po spaleniu uzyskasz popiół(Ash) i węgiel drzewny (Charcoal). Drzewka te nie odrastają.

Jak widać możesz spotkać więcej niż jedno drzewko naraz. - Dont Starve: Fauna i Flora | Jaskinie - Dont Starve - poradnik do gry
Jak widać możesz spotkać więcej niż jedno drzewko naraz.

Tylko w jaskini rośnie Cave Banana Tree (jaskiniowe drzewko bananowe). Oczywiście możesz je ściąć i zyskać 2 Twigs (gałązki) i 1 pień (Log). Pniak (Stump) możesz wykopać, używając do tego łopaty(1 log dodatkowo). Możesz podobnie jak Splumonkey pożywić się bananami. Po pewnym czasie pojawią się nowe banany. Jeśli chcesz uzyskać kamienie, złoto i krzemień oraz czasem kryształ to rozbij kilofem stalagmity (Stalagmites). Napotkasz też na swojej drodze Lava Pit. Jest to dół z lawą. Jeśli użyjesz na niej młota (Hammer), będzie się świecić przez pewien czas. Gdy zgaśnie, użyj ponownie młota. Tylko w jaskini znajdziesz żółte i pomarańczowe klejnoty (Yellow i Orange Gems). Największą szansę na ich uzyskanie masz po trzęsieniu ziemi, możesz też rozbijać stalagmity. W drugim przypadku musisz mieć szczęście, żeby na nie trafić.