Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

BioShock: Infinite - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
BioShock: Infinite - poradnik do gry

BioShock: Infinite - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 4 lutego 2020

W naszym nieoficjalnym poradniku do BioShock Infinite znajdziesz przede wszystkim bardzo szczegółowy opis przejścia wszystkich 40 rozdziałów gry. W solucji do każdego z 40 etapów informujemy jak docierać do celów misji, jak otwierać niedostępne lokacje, gdzie odnajdywać wartościowy loot, jak zaliczać poboczne zadania, jak rozprawiać się ze zwykłymi przeciwnikami oraz jak pokonywać mini-bossów. Opis przejścia wzbogacony został wysokiej jakości obrazkami, na których zaznaczone zostały wszystkie ważne miejsca i skarby. W kilku miejscach opisaliśmy także wybory oraz konsekwencje podjętych decyzji. Gra BioShock Infinite posiada niestety tylko jedno zakończenie, które wyświetlane jest niedługo po wygraniu finałowej bitwy kampanii i rozegraniu epilogu.

Uzupełnieniem naszej solucji są rozdziały na temat znajdziek / sekretów gry BioShock Infinite. W naszym poradniku prezentujemy dokładne lokalizacje wszystkich głównych typów znajdziek, do których zaliczają się voksofony, punkty widokowe (kinetoskopy i teleskopy), infuzje oraz elementy ekwipunku. Skorzystanie z informacji zawartych w naszym poradniku pozwoli ci zdobyć 100% sekretów oraz odblokować wszystkie powiązane ze znajdźkami osiągnięcia.

Ważną część naszego poradnika stanowi przewodnik po grze BioShock Infinite. Znajdziesz w nim przede wszystkim różnorakie strony dotyczące rozwoju postaci oraz jej umiejętności i wyposażenia. Informujemy między innymi o dostępnych wigorach oraz ich kombinacjach, o tym jak dzięki infuzjom można zwiększyć statystyki bohatera, czy z jakich odmian broni może używać główny bohater. W naszym przewodniku nie zabrakło również rozbudowanego poradnika trofeowego, w którym dokładnie opisaliśmy wszystkie dostępne osiągnięcia, jak również porad na start, dzięki którym rozpoczęcie swojej przygody z grą powinno przebiec w przyjemniejszej atmosferze. W rozdziale z poradami startowymi są też wskazówki jak grać na poziomie trudności 1999.

W niniejszym poradniku znajduje się również szereg rozdziałów uzupełniających. Możesz przede wszystkim dowiedzieć się więcej o Elizabeth i jej wszystkich unikalnych umiejętnościach, poznać zasady korzystania z wytrychów do otwierania odnajdywanych drzwi i sejfów, oraz przejrzeć bestiariusz (mocne i słabe strony wszystkich odmian zwykłych i silnych przeciwników). W rozdziale FAQ odpowiadamy z kolei na kilka ważnych pytań, m.in. ile czasu zajmuje ukończenie BioShocka Infinite czy które wigory i elementy ekwipunku są najlepsze.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym graczem, czy weteranem, w niniejszym poradniku powinieneś znaleźć wszystkie potrzebne informacje, które pomogą Ci w ukończeniu kampanii, czy też w przebrnięciu przez jakiś wyjątkowo kłopotliwy fragment gry lub odnalezieniu brakującej znajdźki.

Piotr "MaxiM" Kulka i Jacek "Stranger" Hałas (www.gry-online.pl)

Lista wszystkich rozdziałów gry BioShock Infinite:

W BioShocku Infinite do ukończenia jest aż 40 rozdziałów. Nie każdy etap może się oczywiście pochwalić długim czasem rozgrywki, aczkolwiek ukończenie ich wszystkich jest wymagane na potrzeby zaliczenia głównej fabuły. Każdy rozdział gry został opisany w naszej solucji na jednej lub kilku osobnych stronach.

 1. Rozdział 1 - Latarnia morska
 2. Rozdział 2 - Centrum powitalne
 3. Rozdział 3 - Plac loteryjny
 4. Rozdział 4 - Dachy centrum Comstocka
 5. Rozdział 5 - Brama Wyspy Pomnika
 6. Rozdział 6 - Wieża Pomnika
 7. Rozdział 7 - Zatoka okrętów
 8. Rozdział 8 - Żołnierskie Pole
 9. Rozdział 9 - Sala Bohaterów
 10. Rozdział 10 - W Sali Bohaterów
 11. Rozdział 11 - Sklep z pamiątkami w Sali Bohaterów
 12. Rozdział 12 - Wróć na Plac Sali Bohaterów
 13. Rozdział 13 - Doki Finkton
 14. Rozdział 14 - Przystań Żebraka
 15. Rozdział 15 - Pomost Fortu Franklin
 16. Rozdział 16 - Centrum Wcielania Pracowników / Finkton Właściwe
 17. Rozdział 17 - Plac Żarliwości
 18. Rozdział 18 - Klub Dobre Czasy
 19. Rozdział 19 - Powrót na Plac Żarliwości
 20. Rozdział 20 - Warsztat rusznikarza
 21. Rozdział 21 - Shantytown
 22. Rozdział 22 - Magazyn Byczy Dom
 23. Rozdział 23 - Byczy Dziedziniec
 24. Rozdział 24 - Finkton Właściwe
 25. Rozdział 25 - Do fabryki
 26. Rozdział 26 - Dziedziniec fabryczny
 27. Rozdział 27 - Fabryka
 28. Rozdział 28 - Emporium
 29. Rozdział 29 - Port Dostatku
 30. Rozdział 30 - Centrum Emporium
 31. Rozdział 31 - Ogrody Pamięci
 32. Rozdział 32 - Dom Comstocka
 33. Rozdział 33 - Atrium
 34. Rozdział 34 - Biuro Strażnika
 35. Rozdział 35 - Blok operacyjny
 36. Rozdział 36 - Dłoń Proroka
 37. Rozdział 37 - Pokład hangaru
 38. Rozdział 38 - Pokład inżynieryjny
 39. Rozdział 39 - Pokład dowodzenia - w tym rozdziale do wygrania jest finałowa bitwa kampanii
 40. Rozdział 40 - Epilog

Wszystkie znajdźki / sekrety gry BioShock Infinite

Opisy sekretów / znajdziek BioShocka Infinite znajdują się w kilku różnych rozdziałach naszego poradnika. Skorzystanie z naszych porad pozwoli ci zdobyć 100% sekretów gry.

 1. Wszystkie voksofony w BioShock Infinite - są one odpowiednikiem nagrań / dzienników audio z innych gier
 2. Wszystkie teleskopy oraz kinetoskopy w BioShock Infinite - są one w naszym poradniku we wspólnym rozdziale na temat punktów widokowych
 3. Wszystkie infuzje w BioShock Infinite - każda zdobyta infuzja (buteleczka) pozwala zwiększyć o 1 dowolnie wybraną statystykę bohatera
 4. Wszystkie elementy wyposażenia w BioShock Infinite - elementy ekwipunku możesz zakładać i zdobywać w ten sposób nowe pasywne bonusy
 5. Wszystkie bronie w BioShock Infinite - każdą z broni możesz odnaleźć w więcej niż jednej lokacji
 6. Wszystkie sejfy i zamknięte drzwi w BioShock Infinite - do otwierania tego typu obiektów potrzebne są wytrychy

Kilka porad zanim rozpoczniesz grę

Poniżej znajdziesz kilka szybkich porad do gry BioShock Infinite. Warto o nich wiedzieć zanim po raz pierwszy rozpoczniesz kampanię:

 1. BioShock Infinite nie pozwala swobodnie zapisywać stanu gry. Wszystkie postępy są zapisywane automatycznie i na jednym slocie. Jest to uciążliwość, gdyż nie możesz "zabezpieczać się" przed trudniejszymi bitwami. Pamiętaj o tym i staraj się nie podejmować zbyt dużego ryzyka w trakcie walk.
 2. Odnajduj jak najwięcej lootu. To z kolei wspólna cecha z poprzednimi częściami BioShocka. Dokładnie badanie okolicy pozwoli ci odnajdywać monety, amunicję, znajdźki i inne przydatne rzeczy. Staraj się dokładnie zbadać każde nowo odwiedzane miejsce i nie zapominaj o trudniej dostępnych lokacjach, do których dociera się z użyciem niebhaka.
 3. Rozsądnie wydawaj posiadane monety. W BioShocku Infinite za wszystkie ulepszenia musisz płacić. Nie staraj się wydawać złota jak popadnie, tylko planuj zakupy. W pierwszej kolejności wybieraj te upgrade'y, które najbardziej ci pomogą, np. ulepszenia często używanych broni.
 4. Każde wskrzeszenie jest odpłatne. Śmierć bohatera nie musi oznaczać końca zabawy, ale za odrodzenie się musisz zapłacić i koszt wskrzeszenia zwiększa się na wyższych poziomach trudności. Nie graj zbyt ryzykownie, bo jeśli zabraknie ci monet na wskrzeszenie to gra zakończy się i pozostanie wczytanie ostatniego punktu kontrolnego.
 5. Możesz powtarzać ukończone etapy. Jest to możliwe dzięki specjalnej opcji dostępnej z poziomu menu głównego. Nie musisz przejmować się jeśli np. pominiesz jakąś znajdźkę, bo można się po nią łatwo w ten sposób wrócić.

Więcej wskazówek i podpowiedzi znajdziesz na naszej stronie z poradami na start oraz w rozdziałach naszego przewodnika po grze.

Jak odblokować najwyższy poziom trudności - Tryb 1999?

Tryb 1999 to nazwa najwyższego poziomu trudności gry BioShock Infinite, przy czym jest on niestety początkowo zablokowany - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Tryb 1999 to nazwa najwyższego poziomu trudności gry BioShock Infinite, przy czym jest on niestety początkowo zablokowany. Stan ten możesz odmienić na dwa sposoby - ukończyć po raz pierwszy grę na dowolnym niższym poziomie trudności lub wprowadzić specjalny kod. Skorzystaj z tego drugiego wariantu jeśli nie chcesz czekać i od razu pragniesz wybrać najwyższe ustawienie (uwaga - jest to mocno niewskazane, jeśli nie znasz gry!).

Kod możesz wprowadzić w menu głównym gry, które pokazuje powyższy obrazek.

Nie musisz otwierać żadnego okna - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Nie musisz otwierać żadnego okna. Po prostu zacznij wciskać prawidłową kombinację klawiszy / przycisków.

 1. Na PS3/PS4 - Góra, Góra, Dół, Dół, Lewo, Prawo, Lewo, Prawo, Kółko, X, OPTIONS.
 2. Na X360/XONE - Góra, Góra, Dół, Dół, Lewo, Prawo, Lewo, Prawo, B, A, START.
 3. Na PC - Góra, Góra, Dół, Dół, Lewo, Prawo, Lewo, Prawo, BACKSPACE, ENTER.

Jeśli poprawnie wpisałeś kod, to otrzymasz komunikat o odblokowaniu Trybu 1999 (powyższy obrazek).

Czy w grze jest mapa?

Nie, BioShock Infinite nie oferuje interaktywnej mapy, która byłaby dostepna w dowolnym momencie rozgrywki - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Nie, BioShock Infinite nie oferuje interaktywnej mapy, która byłaby dostepna w dowolnym momencie rozgrywki. Zdecydowaną większość rozdziałów musisz zaliczyć bez pomocy w temacie ukazania rozmieszczenia obszarów do eksploracji. W niektórych etapach możesz jedynie odnajdywać stacjonarne mapy ukazujące aktualne położenie bohatera. Są to drobne podpowiedzi pozwalające ustalić gdzie Booker się znajduje i gdzie powinien iść.

W grze dostępna jest strzałka nawigacyjna i możesz ją wywołać wciskając górny kierunek na krzyżaku pada. Wskazuje ona drogę do aktualnego głównego celu misji i może ci pomóc jeśli zgubisz się w jakiejś większej lub wielopoziomowej lokacji.

Czy w grze można odwiedzić Rapture?

Tak, ale wyłącznie w ramach rozgrywania dodatków fabularnych Burial at Sea - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Tak, ale wyłącznie w ramach rozgrywania dodatków fabularnych Burial at Sea. Podstawowa kampania BioShocka Infinite rozgrywa się na terenie latającego miasta Columbii, ale oba epizody DLC Burial at Sea pozwalają przenieść się do podwodnego miasta Rapture znanego z dwóch poprzednich odsłon serii BioShock. Co więcej, Rapture z dodatków Burial at Sea odwiedzane jest w "wersji" sprzed katastrofalnych wydarzeń, które doprowadziły do upadku miasta. Daje to możliwość zbadania tej lokacji gdy była jeszcze tętniącą życiem metropolią.

Czy BioShock Infinite posiada różne zakończenia?

Nie, BioShock Infinite posiada tylko jedno zakończenie. Jest to niestety spory regres w stosunku do dwóch poprzednich części serii. W trakcie przechodzenia gry postawiony zostaniesz przed kilkoma wyborami, ale żaden z nich nie będzie miał wpływu na wygląd zakończenia. Finał przygody jest odgórnie narzucony. To samo tyczy się dwóch części DLC Burial at Sea. Każdy z tych dodatków może zakończyć się tylko w jeden zaplanowany przez autorów sposób.

Więcej informacji o wyborach i zakończeniu przygody możesz znaleźć na stronie Czy gra ma ważne wybory i różne zakończenia? w rozdziale FAQ naszego poradnika.

Czy BioShock Infinite jest długą grą?

BioShock Inifinite nie jest bardzo długą - średni czas rozgrywki to kilkanaście godzin. Jeśli skupisz się wyłącznie na głównym wątku fabularnym, to napisy końcowe możesz obejrzeć już po 11-12 godzinach. Jeżeli z kolei zapragniesz badać dokładnie okolicę i odnajdywać wszystkie znajdźki, to czas rozgrywki wydłuży się do około 20 godzin.

Na czas zabawy duży wpływ ma wybrany poziom trudności - gra jest znacznie bardziej wymagająca na poziomie trudności Tryb 1999. Więcej informacji o szacowanej długości rozgrywki znajdziesz na stronie Ile czasu zajmuje przejście gry BioShock Infinite? w rozdziale FAQ naszego poradnika.

Czy grę można ukończyć grając jako pacyfista?

Niestety nie, większość walk jest obowiązkowych, aczkolwiek gra może ci pozwolić na zakradnięcie się do przeciwników czy na rozstawienie pułapek w okolicy jeszcze przed rozpoczęciem walk - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Niestety nie, większość walk jest obowiązkowych, aczkolwiek gra może ci pozwolić na zakradnięcie się do przeciwników czy na rozstawienie pułapek w okolicy jeszcze przed rozpoczęciem walk.

W trakcie gry odwiedza się bezpieczne lokacje (przykładowa na obrazku), w których walka jest opcjonalna, tzn. nie dojdzie do niej jeśli nikogo nie zaatakujesz ani nie zostaniesz przyłapany na kradzieży. Nie można niestety ukończyć całej gry nie atakując innych postaci.

Kto jest końcowym bossem gry BioShock Infinite?

W trakcie przechodzenia BioShock Infinite spotkasz wielu silnych przeciwników (np. Strażaków, Kruki, ducha Lady Comstock), aczkolwiek gra nie posiada pełnoprawnego końcowego bossa. W przedostatnim trzydziestym dziewiątym rozdziale do rozegrania jest wielka końcowa bitwa, ale nie pojawia się w niej jeden wyjątkowo potężny przeciwnik. Zamiast tego trzeba radzić sobie z licznymi grupami zwykłych wrogów, mini-bossów oraz maszyn latających.

Czy mogę wracać do starych lokacji?

Tak i nie. Powrót do jednej z poprzednich lokacji może okazać się niemożliwy jeśli za daleko przejdziesz i gra zablokuje dostęp do wcześniejszych obszarów. Możesz natomiast korzystać z opcji powtarzania rozdziałów, która była niedostępna w dwóch poprzednich częściach BioShocka. Jest ona pomocna przede wszystkim przy docieraniu do pominiętych znajdziek, albowiem są one podliczane na przestrzeni wszystkich przejść gry. Jeżeli pominiesz jakiś sekret, to nie musisz na szczęście ponownie przechodzić całej kampanii.

Dlaczego nie mogę zapisać gry?

Opcja manualnego zapisywania swoich postępów jest niedostępna w grze BioShock Infinite. Gra automatycznie tworzy nowe punkty kontrolne w momencie gdy dotrzesz do nowej lokacji czy zaliczysz jakieś ważne wydarzenie fabularne. Musisz niestety w związku z tym bardziej się pilnować, bo nie możesz zabezpieczyć się sejwem przed przystąpieniem do jakiejś trudnej bitwy.

Czy w grze znajduje się system rozwoju postaci?

Tak i obejmuje on szereg funkcji i mechanik. Najważniejsze z nich to:

 1. Korzystanie z wigorów i łączenie ich w kombinacje - W grze dostępnych jest 8 rodzajów wigorów i 8 możliwych ich kombinacji.
 2. Ulepszanie posiadanych wigorów - Mogą one dzięki temu stawać się silniejsze lub zyskiwać nowe właściwości.
 3. Zwiększanie statystyk bohatera dzięki infuzjom - Każda infuzja może zwiększyć o 1 punkt współczynnik zdrowia, tarczy lub soli ("many"). Maksymalna wartość dla każdego z tych parametrów to 10 punktów.
 4. Zakładanie nowych elementów ekwipunku - Booker może mieć założone nakrycie głowy, kamizelkę, buty i spodnie. Możesz odnajdywać elementy ekwipunku z różnorakimi pasywnymi bonusami do statystyk.
 5. Ulepszanie broni - Dzięki kupowanym ugrade'om mogą zwiększać się np. siła rażenia, celność czy szybkostrzelność broni.

Czy BioShock Infinite ma trudne platynowe trofeum?

Tak, zdobycie "platyny" nie jest łatwym osiągnięciem. Na taki stan rzeczy wpływa przede wszystkim to, że musisz ukończyć grę na najwyższym poziomie trudności (Tryb 1999) i dodatkowo bez korzystania z dolaromatów. Wymusza to bardzo sprawne eliminowanie wrogów i zarządzanie mocno ograniczonymi zapasami.

Na potrzeby odblokowania platynowego trofeum w BioShock Infinite musisz też m.in. znaleźć wszystkie znajdźki oraz pokonywać wrogów z użyciem różnych broni i wigorów. Pełną listę trofeów znajdziesz w naszym poradniku trofeowym.

Czy mogę zainstalować tylko BioShocka Infinite na PS4?

Tak, BioShock Infinite jest oddzielną instalacją na konsoli PlayStation 4, przy czym dotyczy to wersji cyfrowej zestawu BioShock: The Collection. Możesz wybrać ze swojej biblioteki wyłącznie BioShocka Infinite i nie instalować gier BioShock 1 i BioShock 2. Pozwoli ci to uniknąć ściągania i instalacji prawie 30 GB danych.

Czy remaster BioShocka Infinite zawiera całą oryginalną zawartość?

Tak, jest to kompletny produkt - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Tak, jest to kompletny produkt. Możesz ukończyć całą podstawową kampanię oraz zagrać we wszystkie dodatki DLC. Dostępne są konkretnie trzy dodatki. Clash in the Clouds to zestaw wyzwań, w których pokonuje się na arenach kolejne fale przeciwników. Burial at Sea Episode 1 i Episode 2 to dwa duże dodatki fabularne, w których powraca się do podwodnego miasta Rapture. Każde z tych rozszerzeń oferuje możliwość zdobycia trofeów, przy czym nie są one zaliczane do wymagań "platyny".

Czy potrzebuję abonamentu PS+ do grania w BioShocka Infinite?

Nie, abonament PlayStation Plus jest zupełnie niepotrzebny. BioShock Infinite jest produkcją w 100% singleplayerową i nie oferuje żadnej zawartości wieloosobowej.

Najważniejsze klawisze sterowania w BioShock Infinite

Poniżej prezentujemy najważniejsze klawisze sterowania dla wersji PC gry BioShock Infinite. Na oddzielnej stronie Sterowanie znajdziesz pełną klawiszologię dla wersji na komputery osobiste oraz listę sterowania dla wersji na konsole.

Poruszanie się - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Poruszanie się

Rozglądanie się - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Rozglądanie się

Bieg - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Bieg

Oddanie strzału z broni - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Oddanie strzału z broni

Użycie aktywnego wigoru (przytrzymanie przycisku aktywuje alternatywny tryb działania wigoru) - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Użycie aktywnego wigoru (przytrzymanie przycisku aktywuje alternatywny tryb działania wigoru)

1 - BioShock: Infinite - poradnik do grySkorzystanie z celownika - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Skorzystanie z celownika

Menu wigorów (przytrzymaj klawisz) - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Menu wigorów (przytrzymaj klawisz)

Zmiana broni - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Zmiana broni

 

Skok / Przyczepienie się do wstęgi

Kucanie / Zawrócenie na wstędze - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Kucanie / Zawrócenie na wstędze

Interakcja - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Interakcja

Atak w walce wręcz (przytrzymaj przycisk żeby wykonać egzekucję - tylko jeśli jest możliwa) - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Atak w walce wręcz (przytrzymaj przycisk żeby wykonać egzekucję - tylko jeśli jest możliwa)

Przeładowanie broni - BioShock: Infinite - poradnik do gry

Przeładowanie broni

Oznaczenia kolorystyczne w poradniku

Poza bogatymi ilustracjami, wszystkie sekrety w niniejszym poradniku do gry BioShock Infinite wyszczególnione są w tekście następującymi kolorami:

 1. wigory - kolor zielony,
 2. infuzje - kolor omarańczowy,
 3. ekwipunek - kolor niebieski,
 4. voksofony/kinetoskopy/teleskopy - kolor zerwony.

Dla ułatwienia korzystania z poradnika, zachowana została struktura rozdziałów podyktowana przez grę. Do wybranego rozdziału możesz wrócić w każdym momencie z menu "wczytaj rozdział".

Autor Poradnika

Piotr Kulka


Informacje o BioShock: Infinite - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 205, ilustracje: 1001 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 4 lutego 2020, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w BioShock: Infinite - poradnik do gry