Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Divinity: Original Sin Przed premierą

Przed premierą 8 lutego 2014, 13:00

autor: Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Divinity: Original Sin - czy będzie to RPG grzechu wart?

Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące Divinity: Grzech pierworodny, klasycznego RPGa od belgijskiego studia Larian.

Przeczytaj recenzję Recenzja gry Divinity: Original Sin - klasyczny, turowy RPG warty grzechu

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

Premiera gry Divinity: Grzech pierworodny, zgodnie z ostatnimi doniesieniami, nieco się opóźni, nie znaczy to jednak, że z zagłębieniem się w świat gry musimy czekać aż do wiosny. Na platformie elektronicznej dystrybucji Steam pojawiła się opcja wykupienia wczesnego dostępu do gry.

Nawet w tak wczesnym stadium produkcji warto przyjrzeć się dobrze rokującemu tytułowi. Postanowiliśmy zrobić to w mniej tradycyjny sposób i zamiast typowej zapowiedzi, przygotować coś w rodzaju FAQ dla osób, które chciałyby zapoznać się z grą w bliższy, a jednocześnie przystępny sposób. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że poniższy tekst bazuje właśnie na tej wczesnej wersji, a więc zanim nastąpi premiera gry, niektóre zawarte w nim informacje mogą się zdezaktualizować. Celowo pomijamy opis fabuły gry i postawione przed drużyną zadania, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, że takie rzeczy najlepiej odkrywać samemu.

Diablo 4 wygląda jak Diablo, którego zawsze chcieliśmy
Diablo 4 wygląda jak Diablo, którego zawsze chcieliśmy

Przed premierą

Hell, it's about time – powiedział Findlay w zwiastunie StarCrafta 2 i ten cytat idealnie pasuje do sytuacji Blizzarda. Możliwe, że Diablo 4 będzie takim hack'n'slashem, o jakim zawsze marzyliśmy i pozwoli nam wybaczyć firmie wszystkie potknięcia.

Diablo Immortal - Diablo 3 w końcu trafiło tam, gdzie jego miejsce… na komórki
Diablo Immortal - Diablo 3 w końcu trafiło tam, gdzie jego miejsce… na komórki

Przed premierą

Nie, to nie żart na Prima Aprilis. Pora odczarować zaklęty złym PR-em tytuł. Wersja alfa pokazała, że jeśli odrzucimy uprzedzenia wywołane Blizzconem, to Diablo Immortal okazuje się lepszą grą na smartfony niż Diablo 3 na PC w chwili premiery.

Darkest Dungeon 2 może być rewelacyjną grą RPG, ale kiepską kontynuacją
Darkest Dungeon 2 może być rewelacyjną grą RPG, ale kiepską kontynuacją

Przed premierą

Choć Darkest Dungeon 2 znajduje się dopiero w fazie wczesnego dostępu, widać, że twórcy postanowili wzbogacić system znany z oryginału o wiele elementów. Jednocześnie jednak pokusili się o rezygnację z wielu ważnych mechanik.