Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 2 maja 2018, 11:30

autor: Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

Recenzja gry BattleTech – mecha dobra gra

Jak dobrze wykorzystać licencję popularnej marki pokazuje BattleTech. Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło tak wiele dla tak wielu fanów taktycznych starć wielkich mechów.

Dla oka i ucha

Twórcy uwzględnili takie rzeczy jak temperatura lokacji, w której prowadzimy działania. Ma ona wpływ na przegrzewanie się systemów mechów. Nieco inaczej podejdziemy więc do misji w tropikach, a inaczej na planetach o zimnym klimacie. Zróżnicowanie stref działań wydaje się bardzo duże, jednak zawsze jest coś za coś. W tym przypadku ucierpiała jakość oprawy graficznej, która mogłaby być ciut bardziej czytelna. Czasem mechy dosłownie zlewają się z brązowoburym otoczeniem, a na zbliżeniach wręcz kłują w oczy kiepskimi teksturami. Na szczęście pod względem ścieżki dźwiękowej jest już znacznie ciekawiej. Nie brak prawdziwie podniosłych utworów uzupełnianych przez fantastyczne wokalizy, a także spokojniejszych melodii ilustracyjnych, idealnie pasujących do cichego i mrocznego wnętrza statku kosmicznego najemników.

Recenzja gry BattleTech – mecha dobra gra - ilustracja #1
Hangar może przechowywać większą liczbę jednostek, ale każde nasze posunięcie wymaga upływu czasu potrzebnego na jego wykonanie.
Recenzja gry BattleTech – mecha dobra gra - ilustracja #2
Z widoku ogólnego mamy dostęp do kwater pilotów, hangaru mechów, pokoju nawigacyjnego czy poszczególnych enpeców przybywających na pokładzie naszego statku.

W trakcie rozgrywki nie odnotowałem większych problemów technicznych, chociaż drobne błędy faktycznie się zdarzały. Dla mnie najpoważniejszym mankamentem były bardzo wolne loadingi, które nieco usprawniła jedna z dodanych po premierze łatek. Jeżeli macie taką możliwość, postarajcie się zainstalować grę na dysku SSD. To pomoże, choć całkowicie sprawy nie załatwi.

Przemysław Zamęcki | GRYOnline.pl

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie