Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 września 2009, 15:59

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Wiedźmin 2 - oficjalne FAQ

Tylko u nas, pierwsze oficjalne informacje na temat The Witcher 2: Assassins of Kings! Ekipa CD Projekt RED odpowiada, na najczęściej zadawane pytania, które pojawiły się w związku z piątkowym wyciekiem filmu z gry.

Od redakcji: Mamy przyjemność zaprezentować oficjalne FAQ na temat nieoczekiwanie zapowiedzianej gry The Witcher 2: Assassins of Kings. Materiał został przygotowany przez CD Projekt RED i zawiera odpowiedzi, na najczęściej zadawane pytania, w związku z piątkowym wyciekiem filmu z wersji alfa.

Wiedźmin 2, film prezentacyjny - FAQ

Czy film, który wyciekł do Internetu, pokazuje finalną lub bliską finalizacji wersję gry?

Tak, jak powiedział Adam w naszym oficjalnym komentarzu na temat wycieku, film został stworzony w oparciu o bardzo wczesną, wewnętrzną wersję gry . Przed nami jeszcze długa droga zanim osiągniemy jakość, jaką sobie założyliśmy. Film został stworzony około pół roku temu na potrzeby poszukiwań potencjalnego wydawcy i wiele już zdążyło się w grze zmienić od tego czasu. W dodatku, film nie porusza jednego z najważniejszych aspektów naszej gry, czyli fabuły. Jest to dla nas istotne, gdyż wkładamy bardzo dużo pracy i zaangażowania aby właśnie ten element był dopracowany perfekcyjnie.

Czy głosy postaci, które słyszymy w filmie są już ostateczne?

Po obejrzeniu filmu, wiele osób kwestionowało jakość i dobór głosów postaci. Jestem mile zaskoczony, że twórcy Wiedźmina, członkowie zespołu RED, na tyle dobrze naśladują angielski akcent, iż ktokolwiek mógłby pomyśleć, że są to finalne wersje nagrań :). Na razie nie planujemy przekształcenia REDa w studio udźwiękowiania amerykańskich filmów akcji, więc nie ma się czego obawiać, nadal będziemy pracować nad grą. Mówiąc już na poważnie, głosy postaci nie są w żadnym wypadku finalne, są to tylko robocze wersje nagrane przez nas na potrzeby prezentacji.

Czy za Wiedźmina 2 odpowiada ten sam zespół, który pracował nad pierwszą częścią?

Tak, nad Wiedźminem 2 pracuje zasadniczo ten sam zespół ludzi, choć z drobnymi zmianami (ponad 50 osób ze „starego” składu). To prawda, iż w zespole były redukcje ale wiązały się one głównie z zawieszeniem prac nad Powrotem Białego Wilka.

Kiedy gra zostanie wydana?

Nie ustaliliśmy jeszcze daty premiery. Będzie ona ogłoszona razem z ujawnieniem wydawcy dla nowego Wiedźmina. W tym miejscu od razu chciałbym wszystkich uprzedzić, aby nie oczekiwali pojawienia się naszej gry zbyt wcześnie. Wiedźmin 2 to duża, złożona i ambitna produkcja, dlatego czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy aby ją ukończyć.

Kiedy zobaczymy więcej materiałów na temat gry?

Oprócz odpowiedzi na wasze pytania, które teraz czytacie nie planujemy publikować żadnych materiałów na temat nowego Wiedźmina. Oficjalna zapowiedź gry i materiały na jej temat zostaną opracowane wspólnie z naszym wydawcą i niestety nie wydarzy się to w najbliższym czasie :(.

Jakiego silnika będzie używał Wiedźmin 2 ?

Gra nie jest już oparta na silniku Aurora. Stworzyliśmy, nowy autorski silnik aby mieć w nim najbardziej potrzebne nam funkcjonalności. Zasadniczo, silnik został zbudowany na podobnym zamyśle jak Aurora, lecz ze znaczącymi zmianami i poprawkami. Nowy silnik ma dużo bardziej elastyczną architekturę, powstaje niejako „na miarę” i… po prostu kopie dupę :). Wierzymy, że pozwoli nam uniknąć wszystkich trudności na jakie trafiliśmy podczas produkcji pierwszego Wiedźmina. Szczegóły na temat nowego silnika, jego nazwa i konkretne funkcje zaprezentujemy po oficjalnej zapowiedzi gry.

Na jakich platformach ukaże się gra?

Na dzień dzisiejszy platformą wiodącą pozostaje PC, chociaż chcemy również przenieść Wiedźmina 2 na konsole. Więcej informacji na ten temat ukaże się po oficjalnej zapowiedzi gry.

Na pytania odpowiadał Tomasz Gop, Senior Producer w CD Projekt RED.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów