Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 11 lipca 2007, 14:06

autor: eLKaeR

Murowane hity Sony'ego

22 czerwca odbyła się w Warszawie prezentacja 4 doskonale zapowiadających się gier na PS3: Lair, Uncharted, Eye of Judgement oraz Heavenly Sword. Zagraliśmy w nie i spisaliśmy dla Was nasze wrażenia. Są niezłe.

Mam na imię Radek i jestem kierowcą z należytą werwą, posiadającym od dłuższego czasu własne cztery kółka. W pełni rozumiem ponad stuletnie uwielbienie ludzi dla motoryzacji, aczkolwiek nie przyjąłem z entuzjazmem umieszczenia trzech gier z tej dziedziny w gronie pięciu tytułów, przygotowanych przez Sony na europejski start PlayStation 3 w marcu bieżącego roku. Jak długo można przecież ścigać się przy akompaniamencie ryczących silników i piszczących opon, mając jako alternatywę mocno średniego FPS-a i dalekowschodnie siekanie, które miało pierwotnie trafić na platformę PlayStation 2? Właśnie dlatego z wielką radością przyjąłem wraz z Kasią, alias Major Doktor Upiorną, zaproszenie warszawskiej centrali Sony Poland na testowanie czterech tytułów dla PS3, należących do drugiej fali gier firmowanych przez Sony Computer Entertainment, ergo ekskluzywnych.

Słowo „internal” jest kluczowe. Gry więc do użytku wewnętrznego.

Zapoznaliśmy się zatem z Heavenly Sword, Uncharted: Drake’s Fortune, Lair i Eye of Judgement. Komercyjne debiuty tych gier nastąpią dopiero za kilka miesięcy, więc do dyspozycji otrzymaliśmy wersje, ukazujące stan pracy developerów na maj i czerwiec. Dlatego też animacja momentami nieprzyjemnie zwalniała, oświetlenie nie funkcjonowało do końca poprawnie, gdzieniegdzie brakowało efektownych filtrów graficznych etc. Zapewniono nas jednak, że twórcy każdej ze wspomnianych pozycji pracują w pocie czoła nad maksymalnym doszlifowaniem swoich dzieł, aby ostatecznie zachwycić graczy po premierze. W niniejszym artykule najpierw możecie zapoznać się z wrażeniami Major Doktor Upiornej – wielkiej fanki PS2, dopiero teraz stawiającej swoje pierwsze kroki w temacie PlayStation 3. W dalszej części tekstu znajdują się przemyślenia moje, czyli osoby, znającej PS3 już od postaci devkitu.

Uncharted: Fortuna Drake'a Remastered

Uncharted: Fortuna Drake'a Remastered

Heavenly Sword

Heavenly Sword

Lair

Lair

The Eye of Judgment

The Eye of Judgment