Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 23 listopada 2022, 16:45

GreedFall za 45,49 zł. 22 ciekawe promocje ze Steam Autumn Sale 2022

Za oknem szaro i ponuro, warto więc rozgrzać się przy dobrej grze. I tutaj z pomocą przybywa kolejna wyprzedaż na Steamie, dzięki której w przystępnej cenie nabędziecie wybrane tytuły. Pomogą Wam one przetrwać ten jesienny czas.

GreedFall za 45,49 zł

Focus Entertainment / Focus Home Interactive

GreedFall często porównywany jest do serii Gothic, z którą faktycznie ma całkiem sporo wspólnego, chociaż zdecydowanie bliżej mu do Technomancera. Szukacie RPG z nietypowym światem, różnymi frakcjami, towarzyszami oraz nie taką znowu złą walką? Trafiliście dobrze, ale równocześnie przygotujcie się na sporo powtarzalnych misji, a także pewną „drewnowatość”, która cechuje gry studia Spiders.

  1. GreedFall na Steamie

Weird West za 71,49 zł

Devolver Digital

Weird West to kolejny „Dziwny Zachód”, ale tym razem nie w turowym wydaniu. Tytuł ten stanowi izometryczne RPG akcji, którego najmocniejszą stroną jest fabuła. W ramach rozgrywki odkrywamy historie kolejnych postaci, które z czasem łączą się w jeden intrygujący wątek. Szkoda jedynie, że twórcy nie zadbali o to, aby walka była mniej powtarzalna – na początku kusi możliwościami, aby z czasem zacząć nużyć monotonną.

  1. Weird West na Steamie

The Forest za 16,55 zł

Endnight Games

Niepokojący tytułowy las ponownie dostępny jest w atrakcyjnej cenie. Jeśli szukacie fabularnego survivalu, gdzie budowanie nie okazuje się tak istotne jak faktyczna walka o przetrwanie, to trafiliście idealnie. Stawianie bazy jest czymś dodatkowym, bowiem główne skrzypce gra tu przemierzanie jaskiń oraz poznawanie historii kryjącej się za mutantami i kanibalami. Nie wspomniałem, że to nasi sąsiedzi w The Forest? Przepraszam!

  1. The Forest na Steamie

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Zdarzyło Ci się kiedyś kupić grę na wyprzedaży, a potem nigdy w nią nie zagrać?

Ciągle mi się to zdarza
14,8%
Czasem tak bywa
53,6%
Kiedyś mi się zdarzyło, ale teraz się pilnuję
10,6%
Nigdy w życiu (i tej wersji się będę trzymał)
21%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

The Forest

The Forest

Dying Light 2

Dying Light 2

Frostpunk

Frostpunk

Marvel's Avengers

Marvel's Avengers

Satisfactory

Satisfactory

Dragon Ball: Xenoverse

Dragon Ball: Xenoverse

Psychonauts 2

Psychonauts 2

16 smacznych rogali, czyli najlepsze gry roguelike na PC i konsole
16 smacznych rogali, czyli najlepsze gry roguelike na PC i konsole

Walcz, umieraj, odradzaj się... i zacznij od nowa. To znana od lat i wciąż popularna formuła rozgrywki w przeróżnych, najczęściej mniejszych, niezależnych produkcjach. Tym razem chcemy przybliżyć te najlepsze i najbardziej angażujące „rogaliki”.

Najlepsze gry, które się nie sprzedały
Najlepsze gry, które się nie sprzedały

To, że sukces artystyczny nie musi iść w parze z ekonomicznym, to żadna nowość. Czasem jednak aż trudno uwierzyć, że udane i popularne po dziś dzień tytuły były w pierwszych latach swego istnienia na rynku kompletnymi komercyjnymi klapami.