Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

The Witcher 3: Wild Hunt Publicystyka

Publicystyka 19 maja 2022, 17:32

7 najlepszych questów na 7. urodziny Wiedźmina 3

Wiedźmin 3: Dziki Gon kończy dzisiaj siedem lat i ciągle jest wzorem, jeśli chodzi o konstrukcję zadań – zarówno głównych, jak i pobocznych. Poznajcie siedem naszym zdaniem najciekawszych questów w siódmą rocznicę premiery gry.

Spis treści

Żyli długo i szczęśliwie

  1. Rodzaj zadania: główne
  2. Za co najbardziej lubię ten quest: za to, że pokazuje, jak powinny wyglądać zadania w grach, za niesamowity klimat, za ciekawego (i strasznego) bossa oraz naprawdę trudny wybór na końcu
  3. Ocena: 10/10

„Żyli długo i szczęśliwie” to zadanie z rozszerzenia zatytułowanego Serca z kamienia. Przez wielu graczy uznawane za najlepszy quest w całej grze oraz jedno z najciekawszych opowiadań w historii RPG. Mamy tu w zasadzie wszystko, czego trzeba, by stworzyć dobrą historię: towarzyszące nam nieustannie uczucie grozy, bardzo ciekawe lokacje z nawiedzonym domem na czele, świetne dialogi i unikatowych wrogów.

Niesamowicie dobre wrażenie wywarła na mnie postać Klucznika – bossa tego zadania. Z takim przeciwnikiem nie mieliśmy do czynienia ani wcześniej, ani później w trakcie gry, a sama walka również była znakomicie przemyślana i oferowała sporo ciekawych mechanik. Do tego z zapartym tchem śledziłem historię Iris i Olgierda, a podjęcie decyzji, co zrobić z fioletową różą, było jednym z najtrudniejszych wyborów w Wiedźminie 3. Mimo że cały quest trwał może dwie godziny, bardzo mocno zaangażował mnie emocjonalnie i po jego zaliczeniu czułem się, jakbym ukończył osobną grę w środku gry.

Podczas wykonywania tego zadania nie mogłem również pozbyć się wrażenia, że twórcy zrobili coś wyjątkowego. Zamiast zdecydować się na sekwencję kilku przerywników filmowych, które mogłyby budować napięcie, niemal w całości zrealizowali ten quest z perspektywy gracza, nie tracąc przy tym ani na moment świetnego klimatu grozy rodem z Silent Hill.

Mikołaj Łaszkiewicz

Mikołaj Łaszkiewicz

W GRYOnline.pl pracuje od maja 2020 roku. Najpierw był newsmanem w dziale technologii, z czasem zaczął udzielać się w grach i publicystyce, a także redagować oraz nadzorować działanie newsroomu technologicznego. Obecnie jest redaktorem naczelnym serwisu Futurebeat.pl. Wcześniej swoimi przemyśleniami na temat gier wideo dzielił się m.in. na różnych grupach tematycznych. Z wykształcenia prawnik. Gra na wszystkim i we wszystko, co widać czasem w recenzjach. Jego ulubioną konsolą jest Nintendo 3DS, co roku gra w nową część serii FIFA i stara się poszerzać gamingowe horyzonty. Uwielbia szeroko pojęty sprzęt komputerowy i rozkręca wszystko, co wpadnie mu w ręce.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy ukończyłeś/łaś choć raz Wiedźmina 3?

88,6%
Tak
11,4%
Nie
Zobacz inne ankiety
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin albo słowiańskości (nie)opisanie. Jak swojskie jest uniwersum Sapkowskiego?
Wiedźmin albo słowiańskości (nie)opisanie. Jak swojskie jest uniwersum Sapkowskiego?

W polskich dyskusjach o Wiedźminie nadal pojawia się pytanie, czy jest to przykład słowiańskiego fantasy. Wraz z Krzysztofem Majem, ekspertem od światotwórstwa, zastanowiliśmy się, jak swojski jest zarówno cykl Sapkowskiego, jak i jego growa adaptacja.

Wiedźmin 3 pocięty. Opisujemy, co nie trafiło do Dzikiego Gonu
Wiedźmin 3 pocięty. Opisujemy, co nie trafiło do Dzikiego Gonu

Mimo swojego ogromu Wiedźmin 3 nie zdołał pomieścić wszystkiego. Masa questów, potworów, a nawet gotowe mechaniki – wszystko to poszło do kosza. Oto elementy, które CD Projekt RED musiał skasować, aby jego gra stała się lepsza.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - smaczki, easter eggi, nawiązania do gier i filmów
Wiedźmin 3: Dziki Gon - smaczki, easter eggi, nawiązania do gier i filmów

Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon jest wypchana po brzegi rozmaitymi easter eggami, czyli nawiązaniami do dzieł innych popkultury. W dziele studia CD Projekt Red nie brakuje też rozmaitych smaczków i właśnie tymi dwoma zagadnieniami zajmiemy się w tym artykule.