Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 12 maja 2022, 14:45

autor: Aleksandra Wolna

Deadpool. Najlepsze filmowe sceny po napisach

Znacie to uczucie, kiedy po zapaleniu świateł na sali kinowej część widzów wychodzi, część pozostaje na swoich miejscach, a wy nie wiecie, czy wyjść, czy zostać? Na co oni czekają? Zazwyczaj – na scenę po napisach. Dziś porozmawiamy o tych najlepszych.

Deadpool

  1. Gatunek: akcja, przygodowy, komedia
  2. Rok produkcji: 2016
  3. Reżyser: Tim Miller
  4. Gdzie obejrzeć: Apple TV, HBO MAX, Chili, Rakuten, vod.pl, Loomi, Player, Canal+

Postaci Deadpoola nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy, nawet jeśli nie uważa się za fana Marvela, raczej kojarzy jego bezpośredniość, a także pokręcone (i dosyć mroczne) poczucie humoru. Nawet jeżeli nie do końca wpisuje się on w znane nam spektrum pozytywnych superbohaterów, to wciąż można go do tego grona zaliczyć, a tym samym – w kinie spodziewać się sceny po napisach charakterystycznej dla produkcji Marvela.

Były agent sił specjalnych Wade Wilson (Ryan Reynolds) podczas pracy jako najemnik został poddany pewnemu eksperymentowi. Nie należy się spodziewać, że eksperyment, o którym mowa na samym początku filmu, zakończy się pełnym sukcesem. I oczywiście – tak się nie stało. Nie można natomiast powiedzieć, że próba skończyła się całkowicie źle. Wade w wyniku przypadku zyskał moc samoregeneracji, co zdecydowanie pomogło mu nie tylko w karierze najemnika, ale również antybohatera. Cały film wręcz ocieka czarnym humorem i niewybrednymi żartami Wade’a, i być może właśnie dlatego trafił on w gusta aż tak wielu osób. 

Jak przystało na nietypowego bohatera (antybohatera), scena po napisach również nie jest typowa. Nie nawiązuje do dalszej fabuły, nie wyjaśnia wątków ani nie wprowadza nic nowego do historii. Najważniejszą jej funkcją jest łamanie czwartej ściany między filmem a widzami. Deadpool zdradza tam widzom w sekrecie, że pomysł na drugą część filmu już jest, szukają tylko odpowiedniego aktora, choć nic nie jest jeszcze potwierdzone. Obok dosyć niewybrednych komentarzy pada też kilka znanych nazwisk, a wszystko to utrzymane jest w charakterystycznym dla produkcji stylu. Dodatkowo Deadpool wspomina o dość przykrym zwyczaju, który panuje na salach kinowych – o pozostawianiu śmieci. Upomina wszystkich, że takie zachowanie to nie jest coś, co powinni powielać, choć mówi to oczywiście w znacznie mniej cenzuralny sposób. W końcu to Deadpool, więc czy mogliśmy oczekiwać czegoś innego?

Player.pl kupisz tutaj

OD AUTORKI

W kinie zawsze stresują mnie sceny po napisach. Siedzę do samego końca, żeby ich nie ominąć. A jeśli ich nie ma, a ja zostaję sama na sali, to wychodzę chyłkiem, przepraszająco patrząc na pracowników, którzy czekają tylko, aż ostatnia osoba opuści salę. Mam nadzieję, że mają trochę wyrozumiałości dla takich osób – co jeśli taka scena będzie wyjątkowo dobra, a ja ją ominę? Co ciekawe – sceny z Marvela, które są bez wątpienia najbardziej rozpoznawalne, nie są moimi ulubionymi, przynajmniej w zestawieniu z innymi na tej liście. Jeśli jakieś ważne sceny – waszym zdaniem – pominęłam lub macie ochotę porozmawiać o filmach – jestem do dyspozycji tutaj.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Aleksandra Wolna