Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 30 kwietnia 2022, 11:30

autor: Patryk "PefriX" Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Gry maja - w co zagramy w maju 2022

Kalendarz mówi, że wiosna w pełni i niedługo już lato, ale za oknem jakoś nie widać fantastycznej pogody. Na szczęście, jeśli chodzi o gry, sytuacja jest znacznie cieplejsza – w maju 2022 roku nie zabraknie dobrych produkcji.

Kwiecień ogłosiłem miesiącem koneserów i faktycznie, brakowało w nim głośnych premier. Jak na tym tle wypada maj? Nieco lepiej, ale również bez większych szaleństw. No dobra, jest przecież Kangurek Kao, który pozamiata całą konkurencję! A jeśli on Wam nie wystarczy, pewnie znajdziecie kilka innych produkcji wartych uwagi. Ja przykładowo już wiem, że będę zagrywał się w Trek to Yomi!

Loot River

Data premiery: 3 maja 2022

INFORMACJE

  1. Gatunek: RPG
  2. Platformy: PC, XOne, XSX
  3. Przybliżona cena: nie znamy

Loot River to przyjemne dla oka piksele...

Loot River to na pierwszy rzut oka produkcja niczym się niewyróżniająca. Ile to bowiem jest już na Steamie reprezentantów gatunku roguelike utrzymanych w stylistyce pixel art? Na pewno niemało! Dlatego Loot River dodaje od siebie rozwiązania hack’n’slashowe, aby rozwałka na ekranie okazała się jeszcze ciekawsza. Jakby tego było mało, znalazło się tu również miejsce dla Tetrisa! Dzięki temu nie mamy do czynienia z kolejnym klonem, tylko z czymś faktycznie nietuzinkowym.

...które zachlapią Wam ekran Tetrisem!

Obcowanie z Loot Riverem jest o tyle specyficzne, że fragmenty mapy przypominają klocki znane z Tetrisa. Trzeba je tak ustawiać, aby dostać się w wybrane miejsca, unikać przeciwników lub zwabiać ich w pułapki. Ta pozornie prosta mechanika ma zapewnić szereg różnych możliwości, co dodatkowo zostanie wzbogacone przez umiejętności głównego bohatera. Gdyby jednak noga się Wam powinęła, musicie liczyć się z tym, że rozpoczniecie tę przygodę od początku.

  1. Więcej o grze Loot River

Nasze oczekiwania

Nigdy nie pałałem wielką miłością do Tetrisa – zwykle tykałem go tylko w jakichś muzeach z automatami do gier albo pykałem na wsi u dziadków w okrojoną wersję gry na takiej śmiesznej maszynie za pięć zeta. Dlaczego więc poczułem ekscytację, gdy zobaczyłem trailer Loot Rivera, czyli gry będącej tak naprawdę Tetrisem w skórze mrocznego „rogalika”? Cóż, wychodzi na to, że nie przeszkadza mi samo przekładanie klocków, jeśli tylko zostało zaimplementowane w ciekawszym koncepcyjnie tytule. Słowacki pikselowy „indyku” – czekam.

Karol Laska

Vampire: The Masquerade - Swansong

Vampire: The Masquerade - Swansong

Sniper Elite 5

Sniper Elite 5

Kangurek Kao

Kangurek Kao

Warhammer 40,000: Chaos Gate - Daemonhunters

Warhammer 40,000: Chaos Gate - Daemonhunters

Eiyuden Chronicle: Rising

Eiyuden Chronicle: Rising

Stellar Overload

Stellar Overload

Graficzne petardy - piękne gry, które wyjdą jeszcze w 2022 roku
Graficzne petardy - piękne gry, które wyjdą jeszcze w 2022 roku

Za nami dopiero trzy pełne miesiące 2022 roku, a już byliśmy świadkami premier wielu przepięknych dzieł. Horizon Forbidden West to dopiero początek – w tym roku czeka nas jeszcze masa tytułów, które zachwycają grafiką.

Gry 2022 roku - aktualna lista najlepszych produkcji
Gry 2022 roku - aktualna lista najlepszych produkcji

Przedstawiamy najlepsze produkcje 2022 roku, które wydano do tej pory. Artykuł będzie cyklicznie aktualizowany o kolejne warte uwagi pozycje.

Najlepsze darmowe gry 2022 roku - top 100 gier free-to-play
Najlepsze darmowe gry 2022 roku - top 100 gier free-to-play

Zastanawiasz się w co zagrać? Oto gry free to play, na które warto zwrócić uwagę. Zebraliśmy w jednym miejscu top 100 najlepszych darmowych gier.