Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 stycznia 2022, 11:30

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?

Triangle Strategy

  1. Gatunek: taktyczne RPG
  2. Data premiery: 4 marca 2022
  3. Twórcy: Silicon Studio / Square Enix
  4. Może zaskoczyć, bo: gra aspiruje do miana duchowego następcy serii Final Fantasy Tactics, a to wysoko zawieszona poprzeczka

Square Enix ostatnimi czasy mocno działa w segmencie gier o średnim budżecie. Odświeżana jest klasyka, powstają kontynuacje znanych marek, a gdzieś pomiędzy tym plasuje się Triangle Strategy, które ma wypełnić lukę po serii Final Fantasy Tactics, wykorzystując stylistykę znaną m.in. z Octopath Traveler. Podobnie jak wspomniany wcześniej tytuł najnowsze dzieło studia zmierza na Switcha.

W grze obejmiemy dowodzenie nad oddziałem wojowników, który będzie powiększał się wraz z naszymi postępami. Fabuła ma być przeplatana potyczkami toczonymi na obserwowanych w rzucie izometrycznym planszach, zaś polecenia postaciom będziemy wydawać w kolejnych turach. Triangle Strategy mocno inspirowało się klasyką gatunku, dodając też nieco od siebie. Twórcy obiecują rozbudowany system moralności, który będzie miał wpływ na to, jaką część historii poznamy. Nie jest to nic nowego, gdyż na tym schemacie oparto Tactics Ogre: Let us Cling Together. Jednak dobrze zrealizowana mechanika może znacznie wzbogacić całą grę.

  1. Więcej o grze Triangle Strategy

O AUTORZE

Zjadłem zęby na grach wideo. Gram w nie od ponad 25 lat, zaczynałem od Commodore 64 przez Pegasusa, PlayStation, handheldy Nintendo i pecety. Gustuję w japońskich produkcjach, zwłaszcza w „erpegach”, ale nie kręcę nosem na inne, poza „symulatorami PlayWaya”. Czekam na Final Fantasy XVI i ściskam kciuki za remaster Chrono Crossa.

Paweł Musiolik

Stray

Stray

Manor Lords

Manor Lords

Marvel's Midnight Suns

Marvel's Midnight Suns

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco
Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco

Nowy rok to nowe, growe możliwości! Najlepszym dowodem na to jest styczeń, który zapowiada się naprawdę solidnie. Zwłaszcza dla osób grających na „blaszakach”, gdzie zadebiutują tytuły dotychczasowo ekskluzywne dla konsol. Będzie zatem w czym wybierać!