Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 2 stycznia 2022, 11:30

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?

Rynek gier z roku na rok się rozwija, oferując coraz więcej unikatowych doświadczeń. „Indyki” zyskują na sile, prezentując często nietuzinkowe podejście do wirtualnej rozrywki. Ostatnie lata przyniosły także ponowny wzrost znaczenia gier o średnim budżecie, które niejednokrotnie potrafią zadziwić.

Poniższe zestawienie poświęcone jest właśnie produkcjom, które w przyszłym roku nie będą na świeczniku. Nie oznacza to jednak, że nie warto się nimi zainteresować. Wręcz przeciwnie – przewidujemy, że nasze wybory okażą się czarnymi końmi 2022 roku i niejednego gracza wprawią w zdumienie swoją jakością.

Avatar: Frontiers of Pandora

  1. Gatunek: przygodowa gra akcji
  2. Data premiery: 2022
  3. Twórcy: Massive Entertainment
  4. Może zaskoczyć, bo: marka Avatar ma ogromny potencjał, a deweloperzy masę doświadczenia

Zestawienie otwieramy z przytupem – produkcją tworzoną przez studio Massive Entertainment i wydawaną przez Ubisoft. Nowa odsłona growego wcielenia Avatara ma szansę stać się cichym hitem przyszłego roku, mimo że niewiele osób sobie coś po tej produkcji obiecuje. Poprzednia gra sygnowana filmową marką Jamesa Camerona była zaskakująco dobra (jak na licencjonowaną produkcję), jednak po latach niewiele osób o niej pamięta. Czy tym razem będzie inaczej?

Podejrzewamy, że tak. Choć na ten moment o samej grze wiemy niewiele i większość naszych przewidywań wynika po prostu z wiary w tego dewelopera. Szwedzi mają na koncie m.in. strategiczną serię World in Conflict oraz dwie odsłony The Division. Nie są to produkcje, które stoją w pierwszym szeregu najlepszych gier wszech czasów, jednak na brak popularności i dobrych opinii nie mogą narzekać. Avatar: Frontiers of Pandora działać będzie na najnowszej wersji silnika Snowdrop, co przełoży się na zachwycającą oprawę wizualną, za czym – miejmy nadzieję – pójdzie też rozgrywka. Zabawie oddamy się w otwartym świecie, który będziemy podziwiać z pierwszoosobowej perspektywy.

  1. Więcej o grze Avatar: Frontiers of Pandora
Manor Lords

Manor Lords

Stray

Stray

Marvel's Midnight Suns

Marvel's Midnight Suns

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco
Premiery gier - styczeń 2022 zapowiada się obiecująco

Nowy rok to nowe, growe możliwości! Najlepszym dowodem na to jest styczeń, który zapowiada się naprawdę solidnie. Zwłaszcza dla osób grających na „blaszakach”, gdzie zadebiutują tytuły dotychczasowo ekskluzywne dla konsol. Będzie zatem w czym wybierać!