Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 13 listopada 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

15 najsilniejszych postaci z Dragon Balla

Twórcy Dragon Balla przekonywali, że porównywanie mocy poszczególnych postaci nie ma większego sensu, bo o zwycięstwie w takim samym stopniu jak siła czy poziom bojowy decyduje doświadczenie, zastosowanie konkretnej techniki czy szczęście. Ale co z tego!

3. Vegeta

  1. Rasa: Saiyanin
  2. Debiut w anime: Dragon Ball Z
  3. Szacunkowa siła: 20 000 000

Książę Saiyan miał w początkowej wersji scenariusza pojawić się tylko na chwilę, a po swojej pierwszej śmierci już nie powrócić. Vegeta spodobał się jednak fanom tak bardzo, że Toriyama (sam, co wielokrotnie przyznawał, nie pałając do niego wielką sympatią), zdecydował się nie tylko na ożywienie go, ale i nieznaczne „podreperowanie” charakteru – tak, by saiyański wojownik mógł walczyć ramię w ramię z Goku.

Przełomowy dla jego obecności we franczyzie okazał się romans z Bulmą. Jego owocem był Trunks, a wiele lat później – również Bra. Kiedy jasne stało się, że Ziemia stała się dla niego drugim domem, Vegeta naprawdę zaczął się zmieniać. Jeszcze w sadze Buu zdarzało mu się wprawdzie zabijać niewinnych ludzi (których obiecał potem ożywić), jednak stopniowo coraz większą wagę przywiązywał do swojej rodziny i planety, na której mieszkał.

Zostało jeszcze 49% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Którego bohatera Dragon Balla wolisz?

54,9%
Son Goku
45,1%
Vegetę
Zobacz inne ankiety