Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 5 stycznia 2023, 17:30

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Path of Exile (PoE). Gry, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi

Siedzisz w domu i brakuje Ci towarzystwa? Podpowiadamy, w które gry z trybem multiplayer można grać i jednocześnie rozmawiać ze znajomymi.

Path of Exile (PoE)

  1. Producent: Grinding Gear Games
  2. Wydawca: Grinding Gear Games
  3. Data wydania: 23 października 2013
  4. Gatunek: sieciowy hack’n’slash

Czym jest Path of Exile?

PoE przez wielu uważane jest za godnego następcę serii Diablo, który kładzie jeszcze większy nacisk na sieciowe aspekty gry. To tak naprawdę typowy hack’n’slash, w którym walczymy z hordami przeciwników, zdobywamy doświadczenie oraz coraz lepsze uzbrojenie, by następnie móc staczać potyczki z jeszcze silniejszymi wrogami. Path of Exile dostępne jest w modelu free-to-play i oprócz klasycznych misji fabularnych posiada bardzo rozbudowane tryby sieciowe PvE oraz PvP.

Dlaczego to dobry tytuł do grania z przyjaciółmi?

O ile starcia z trudnymi do pokonania bossami nie sprzyjają luźnym rozmowom, tak w wielu przypadkach samo dotarcie do nich równa się wręcz rutynowemu stosowaniu tych samych ataków i przedzieraniu się przez kolejne zastępy przeciwników. Jak więc można umilić sobie ten czas? Ano zabrać ze sobą kilku kumpli i zabijać wrogów wspólnie. Chociaż walki odbywają się bardzo szybko, to raczej nie powinniście mieć problemów, żeby jednocześnie skupić się na tym, co ciekawego mają tym razem do powiedzenia przyjaciele. Wspomniane pojedynki z bossami to zupełnie inna bajka, bowiem te wymagają często odpowiedniego przygotowania, ale – co by nie mówić – jest to również świetna okazja do umocnienia relacji. W końcu nic tak nie łączy jak wspólne zwycięstwo (czy też porażka). Prawda?

TWOIM ZDANIEM

Z jakiego komunikatora skorzystasz przy grach?

14%
TeamSpeak!
86%
Discord
Zobacz inne ankiety
Valheim

Valheim

Minecraft

Minecraft

Stellaris

Stellaris

Stardew Valley

Stardew Valley

World of Tanks

World of Tanks

Sea of Thieves

Sea of Thieves

Heroes of Might and Magic III Complete

Heroes of Might and Magic III Complete

Fishing Planet

Fishing Planet

Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne - coop na jednym ekranie
Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne - coop na jednym ekranie

Choć od lat w defensywie względem sieciowych wariantów rozgrywki, kanapowa kooperacja jeszcze nie umarła i miłośnicy wspólnej zabawy przed jednym ekranem wciąż mają do wyboru sporo świetnych tytułów.

Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin
Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin

Jeśli szukacie gry, w której wspólnie z ziomkami spędzicie dziesiątki godzin, to nie szukajcie dalej. Zebraliśmy niezłe gry do 2 lub więcej osób, którymi naprawdę trudno szybko się znudzić.

Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie
Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie

Wspólne granie potrafi zmienić średnią grę we wspaniałe doświadczenie, a dobrego kompana docenimy właśnie w strzelankach. Nie tylko zabawi rozmową, ale i zapewni wsparcie ogniowe w krytycznym momencie. Oto najlepsze strzelanki w trybie kooperacji.