Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 lipca 2020, 14:23

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

Microsoft Solitaire (Pasjans)

Skala popularności:

  1. 100 mln rozegranych gier dziennie według danych z maja 2020 roku;
  2. baza 35 milionów aktywnych graczy miesięcznie (stan z maja 2020 roku).

Pasjans. Ostateczne nemezis szefów i kierowników. Niszczycielska siła, za pomocą której Microsoft od 1990 roku promuje prokrastynację i bezproduktywność pracowników biurowych. Prosta gra karciana od lat pozostaje gigantycznym hitem wśród casualowych graczy, szczególnie tych starszej daty, którym nie tylko zapewnia rozrywkę, ale też stanowi dla nich dobry sposób na przyzwyczajanie się do korzystania z myszy komputerowej.

Biorąc poprawkę na to, że pasjanse od lat są nieodłączną częścią Windowsa i trudno o użytkownika PC, który nie miałby z nimi jakiegoś kontaktu, podawane przez Microsoft dane wydają się wręcz zbyt niskie. Według książki Aarona Marcusa Design, User Experience, and Usability: Interactive Experience Design rzeczywista baza graczy może wynosić nawet 400 milionów. Jednak samych urządzeń działających na Windowsie 10 w marcu 2019 roku było już 800 mln. Możemy zatem zakładać, że przez dziesięciolecia funkcjonowania systemu Windows osoby, które poznały microsoftowego pasjansa, wypada liczyć w miliardach.

WĄTPLIWOŚĆ

Oficjalnie podawane przez Microsoft liczby 35 mln aktywnych graczy i 100 mln rozegranych partii dziennie to imponujące wyniki. Można się jednak zastanawiać, czy inna gra dołączana za darmo do najpopularniejszego systemu operacyjnego na PC nie osiągnęłaby jeszcze lepszych rezultatów?

TWOIM ZDANIEM

Grasz w Fortnite?

Nie gram i nie grałem
54,2%
Kiedyś grałem, ale mi się znudziło
27,4%
Tak, gram regularnie
11,1%
Czasem mi się zdarza
5,3%
Pierwszy raz słyszę o tej grze
2%
Zobacz inne ankiety
Minecraft

Minecraft

League of Legends

League of Legends

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Fantasy Westward Journey

Fantasy Westward Journey

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

Gry na Androida, które pobraliśmy najwięcej razy w historii
Gry na Androida, które pobraliśmy najwięcej razy w historii

Niektóre gry w zestawieniu powinny Was zaskoczyć. Inne zaś nie będą żadną niespodzianką, chociaż jest jedna produkcja, która rządzi na Androidzie niepodzielnie. Zgadniecie, która to?

Niepozorni miliarderzy – najlepiej zarabiające gry, o których mało kto słyszał
Niepozorni miliarderzy – najlepiej zarabiające gry, o których mało kto słyszał

Wiecie, jakie gry zarabiają najwięcej pieniędzy? Nie, na ogół nie są to tytuły, w które gracie. Przed Wami zestawienie ośmiu kur znoszących złote jajka, o których w Polsce ledwie słyszano.