Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 lutego 2019, 11:30

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier

Pierwszy działający emulator Atari 2600 stworzony w Minecrafcie, najszybsze ukończenie Cupheada z wykorzystaniem mat do tańczenia, pierwsza gra z podwójnym skokiem — to tylko trzy z niezwykłych światowych osiągnięć związanych z grami wideo.

Ludzie, którzy mają za dużo wolnego czasu (2)

Pierwszy gracz, który osiągnął poziom 2 000 na Steamie

Zdobywanie kart, odznak i poziomów doświadczenia na Steamie to meta gra, która potrafi niektórych pochłonąć nawet bardziej od tradycyjnego grania. Na przykład fana Counter-Strike: Global Offensive o nicku St4ck, który za wszelką cenę chciał być pierwszą osobą z wbitym 2 000 poziomem na platformie firmy Valve. Cena to w tym przypadku tysiące dolarów, jakie wydał, kupując olbrzymie ilości specjalnych odznak dostępnych podczas letniej wyprzedaży Steama w 2017 roku. Z ich pomocą w czerwcu 2017 roku udało mu się osiągnąć upragniony cel.

Najszybsze pokonanie bossów w Cuphead za pomocą dwóch mat do Dance Dance Revolution

Cuphead to gra trudna, fajna i popularna. Ma więc wszystkie cechy potrzebne, by przyciągać do siebie fanów przechodzenia niełatwych gier na najdziwniejsze możliwe sposoby. Na przykład za pomocą dwóch mat do tańczenia. Użytkownikowi o nicku PeekingBoo 9 października 2017 roku taki wyczyn zajął godzinę, 24 minuty i 40 sekund. Jego trudy możecie zobaczyć tutaj.

Najwięcej godzin spędzonych na próbach przejścia poziomu w Super Mario Makerze

Upór i determinacja również mogą doprowadzić do zapisania się w Księdze rekordów Guinnessa. Unieśmiertelniły one Bradena Moore’a, który po 2 000 godzin (stan na 3 kwietnia 2018 roku) wciąż nie zdołał ukończyć stworzonego przez siebie, ekstremalnie trudnego poziomu gry Super Mario Maker, nazwanego Trials of Death. Braden dokumentuje próby przejścia własnego dzieła na Twitchu i aktualnie ma za sobą już 2 500 godzin walki, a końca wciąż nie widać. Wysiłek będzie wart nagrody, ale dopiero wtedy, gdy twórca poziomu przejdzie swoją pracę. Po tym wyczynie zostanie udostępniona w sieci, by inni śmiałkowie mogli się z nią zmierzyć.

Na statycznych obrazkach Trials of Death nawet nie wygląda aż tak przerażająco. - 2019-02-08
Na statycznych obrazkach Trials of Death nawet nie wygląda aż tak przerażająco.

Najszybsze ukończenie Mega Mana X i Mega Mana X2 w tym samym czasie za pomocą jednego kontrolera podłączonego do obu gier

Rekord został ustanowiony 8 maja 2015 maja i szczerze mówiąc wciąż nie możemy się nadziwić, jak graczowi AuroPuffs udało się ukończyć dwie skrajnie trudne gry w tym samym momencie (grając do tego pojedynczym padem). I do tego zrobić to w całkiem sensownym przedziale czasowym wynoszącym dwie godziny i 32 minuty. Ale wszystko jest udokumentowane na YouTube, więc pozostaje tylko bić pokłony.

Najszybsze pełne ukończenie Donkey Kong Country 2 z zasłoniętymi oczami

Użytkownik o pseudonimie katun24 na przełomie 29 i 30 listopada 2016 roku udowodnił, że kiedy mówił, że „przeszedłby tę grę z zamkniętymi oczami”, to nie przesadzał. 16 godzin i trzy minuty zajęło mu ukończenie gry Donkey Kong Country 2 z zasłoniętymi oczami. Nie przeszedł tylko wszystkich poziomów, ale wymaksował całą grę.

Najwięcej czasu spędzonego na grze w Football Manager

Kolejny polski akcent na liście rekordów. I to nie byle jaki. Michał Leniec zapisał się w historii, prowadząc w Football Managerze 2016 swoją ukochaną drużynę Lech Poznań aż przez 221 lat czasu gry. Pod koniec tej przygody jego wirtualny manager miał 258 lat, przez które rozegrał 14 381 meczy, wygrywając 10 997 z nich. Spośród 221 sezonów jego zespół zdobył mistrzostwo aż 207 razy.

Najdłuższe combo wykonane jedną ręką w Dragon Ball FighterZ

Desk to bijatykowy wirtuoz, którego miłośnicy tego gatunku doskonale znają jako twórcę licznych, bardzo widowiskowych filmików z combosami — efektownymi kombinacjami ataków, podczas których przeciwnik nie jest w stanie zareagować na grad sypiących się ciosów. Przed dokonywaniem cudów nie powstrzymała go nawet złamana ręka — 4 marca 2018 roku udało mu się wykonać combosa składającego się z 444 ciosów w grze Dragon Ball FighterZ. Dokonał tego z drużyną, w skład której weszli Super Saiyan Goku, Yamcha i Teen Gohan.

Kiedy desk mówi komuś, że pokona go jedną ręką, wypada mu uwierzyć. - 2019-02-08
Kiedy desk mówi komuś, że pokona go jedną ręką, wypada mu uwierzyć.

Pierwsze ukończenie trylogii Dark Souls bez otrzymania ciosu

Spójrzmy prawdzie w oczy — wobec najdziwniejszych sposobów, w jaki gracze decydowali się ukończyć Dark Souls, ten rekord był tylko kwestią czasu. Jako pierwszy całą trylogię gier FromSoftware bez odniesienia jakichkolwiek obrażeń ukończył The_Happy_hobb 8 marca 2018 roku. Jak mu szło, można zobaczyć tutaj.

Michał Czarny Wilk Grygorcewicz

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Fallout 4

Fallout 4

Minecraft

Minecraft

Dark Souls

Dark Souls

Dota 2

Dota 2

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Playerunknown's Battlegrounds

Playerunknown's Battlegrounds

Cuphead

Cuphead

EVE Online

EVE Online

LEGO Dimensions

LEGO Dimensions

Jak zdobyć 10 platyn w jeden wieczór – proste trofea na PS4
Jak zdobyć 10 platyn w jeden wieczór – proste trofea na PS4

Platynowanie gier zazwyczaj wymaga wielu godzin poświęconych na doskonałe rozpracowanie każdego etapu albo na żmudny grind. Ale niekoniecznie – prezentujemy dziesięć gier, które bez większych problemów można splatynować naraz w jeden wieczór.

Trofea i osiągnięcia – źródło motywacji czy frustracji?
Trofea i osiągnięcia – źródło motywacji czy frustracji?

Zdobywanie trofeów stało się standardem w prawie każdej grze wideo. Mają one motywować do odkrywania wszystkich elementów i wspierać graczy w doświadczaniu klimatu danej produkcji. Czy tak jest w rzeczywistości?