Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 24 czerwca 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Czekając na The Elder Scrolls 6 - mody z nowymi krainami do Skyrima

W oczekiwaniu na informację o tym, dokąd zabierze nas The Elder Scrolls VI, zapraszamy w podróż po nowych prowincjach uniwersum i nie tylko.

Beyond Skyrim – Bruma – powrót do Obliviona

Gdzieś już to chyba widziałem... - 2018-06-22
Gdzieś już to chyba widziałem...
Beyond Skyrim – Bruma:
  1. świetnie wykonane miasto Bruma i pobliskie tereny;
  2. możliwość odwiedzenia lokacji znanych z Obliviona;
  3. profesjonalny angielski dubbing.

Bruma – miasto pokryte wiecznym śniegiem, zamieszkane głównie przez Nordów. W fabule Obliviona jest miejscem niezwykle ważnym, bowiem to tutaj pojawiły się wrota do Otchłani, a lokalni żołnierze stanęli przeciw hordzie daedr. Jak miasto i pobliskie tereny zmieniły się w ciągu 200 lat? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć twórcy moda Beyond Skyrim – Bruma, przenosząc smocze dziecię do Cesarskiej Prowincji. Dovahkiin powinien być zadowolony, bo modyfikacja przebija Solstheim z oficjalnego dodatku Dragonborn – rozmachem, wielkością i dbałością o szczegóły.

W oddali widnieje Cesarskie Miasto. Choć nie ma do niego dostępu, twórcy zadbali, byśmy czuli, że jesteśmy w Cyrodiil, a nie w oderwanej od reszty świata lokacji. - 2018-06-22
W oddali widnieje Cesarskie Miasto. Choć nie ma do niego dostępu, twórcy zadbali, byśmy czuli, że jesteśmy w Cyrodiil, a nie w oderwanej od reszty świata lokacji.

Pierwsze kilkadziesiąt minut zabawy z modem raczej nie będzie niczym zaskakującym – Bruma graniczy ze Skyrimem, a określenie „miasto pokryte wiecznym śniegiem” nie wzięło się znikąd. Wszechobecny mróz i skute lodem drogi szybko przypominają o klimacie panującym w stolicy Nordów. Jednak wystarczy wychylić się zza blanki muru, by ujrzeć majestatyczną Wieżę z Białego Złota oraz widoki wyjęte wprost z poprzedniej odsłony cyklu. To miła odmiana, która wpływa na wygląd całej produkcji. Lochy, ruiny czy zwykłe leśne chatki – Cyrodiil tętni życiem i jest całkowitym przeciwieństwem krainy pełnej smoków. Skoro już o przeciwnikach mowa – jeśli tęsknicie za minotaurami, ogrami i goblinami, to czym prędzej zabierajcie się za instalację moda.

Przyjazny klimat pozwala na hodowlę pszczół. Tego w Skyrimie nie było! - 2018-06-22
Przyjazny klimat pozwala na hodowlę pszczół. Tego w Skyrimie nie było!

Hrabstwo Bruma to nie tylko nowe lochy pełne niebezpiecznych monstrów. Spotkanie z postaciami niezależnymi na pewno będzie przyjemne dla uszu – w udźwiękowieniu linii dialogowych wzięli udział profesjonalni aktorzy głosowi, znani chociażby z Dragon Age’a: Inkwizycji. Nie zabrakło też przygrywającej w tle oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Z kolei zadania, choć nieodstające od formuły wykorzystanej w Skyrimie, są pretekstem do odwiedzenia znanych lokacji – Świątyni Władcy Chmur czy Gaju Mroźnego Ognia.

Jak rozpocząć zabawę z modyfikacją? Wystarczy udać się do lokacji Pale Pass znajdującej się w południowej części Skyrimu. Krótka rozmowa z cesarskim strażnikiem i już – Cyrodiil stoi otworem.

Instrukcja instalacji

  1. Modyfikacja na stronie Nexus Mods

Autorzy zalecają, aby zainstalować moda za pomocą narzędzia Skyrim Mod Organizer, ale Nexus Mod Manager również powinien sobie poradzić.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Mody graficzne do kultowych gier – klasyki na graficznym wypasie
Mody graficzne do kultowych gier – klasyki na graficznym wypasie

Starsze gry wciąż potrafią bawić, choć niestety ich oprawa wizualna może odstraszyć. Dzięki naszej kuracji odmładzającej spotkania z nimi staną się znacznie przyjemniejsze!

Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare
Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare

Na kolejną część serii Mass Effect jeszcze poczekamy. Jeśli w międzyczasie chcecie odpalić którąś ze starszych odsłon, warto zwrócić uwagę na mody, które potrafią odmienić te gry nie do poznania.

Najlepsze mody do TES V: Skyrim – niby 2019 rok, a Skyrim dalej rządzi
Najlepsze mody do TES V: Skyrim – niby 2019 rok, a Skyrim dalej rządzi

W przeciągu ostatnich dwóch lat społeczność moderska The Elder Scrolls V: Skyrim nie próżnowała, a gra doczekała się wielu interesujących modów. Warto opisać najlepsze z nich.