Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 listopada 2018, 13:18

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

8. Bloodborne

Bloodborne odróżnia się stylistyką od serii Souls, co wychodzi grze tylko na dobre. Rozgrywka jest jednak równie trudna jak w innych produkcjach From Software. - 2018-11-30
Bloodborne odróżnia się stylistyką od serii Souls, co wychodzi grze tylko na dobre. Rozgrywka jest jednak równie trudna jak w innych produkcjach From Software.
  1. Gatunek: ostra nawalanka z potworami
  2. Zagraj, jeśli: wciągasz nosem Dark Souls i NiOha
  3. Nie graj, gdy: trudne gry wzbudzają w Tobie chęć sięgnięcia po książkę
  4. Gry podobne: NiOh, Dark Souls

Bloodborne. Niby to samo, co Demon’s i Dark Souls, a jednak nie to samo. Niby takie same, a jednak inne. Równie dobre, a nawet lepsze, w końcu to właśnie to dzieło Japończyków załapało się do naszej dwunastki. Hidetaki Miyazaki wzniósł się na wyżyny swego kunsztu, stawiając na jeszcze mroczniejszy klimat niż w pozostałych tytułach, a przy okazji umieszczając akcję w lokacjach stylizowanych na XIX-wieczne metropolie z epoki wiktoriańskiej.

Mechanika rozgrywki nie zmieniła się drastycznie w stosunku do Soulsów i jest to nadal gra, w której nawet zwyczajni przeciwnicy mogą rzucić mniej doświadczonemu graczowi nie lada wyzwanie. Wrażenie niewątpliwie robią niektóre nowe typy broni i jeszcze bardziej pomysłowo wykonani bossowie, z którymi przychodzi nam się zmierzyć przed obejrzeniem napisów końcowych.

Bloodborne to jazda obowiązkowa dla każdego posiadacza konsoli Sony niebojącego się prawdziwego wyzwania. Za sprawą krwi poległych przeciwników, potu spływającego z twarzy i łez (niemocy lub szczęścia), jakie ta gra prowokuje, oraz całego wachlarza innych emocji, targających nami podczas zabawy, jest ona jednym z najjaśniejszych punktów na firmamencie ekskluzywnych tytułów na PS4.

  1. Recenzja gry Bloodborne – From Software dobre gry ma we krwi

Czy masz konsolę PlayStation 4?

76,5%

Tak

23,5%

Nie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nier: Automata

Nier: Automata

Bloodborne

Bloodborne

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

NiOh

NiOh

Persona 5

Persona 5

Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym cyklicznie aktualizowanym artykule stale prezentować będziemy tuzin najlepszych tytułów dostępnych na tej platformie sprzętowej.

Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli

Siódmego września w Nowym Jorku miała miejsce impreza pod nazwą PlayStation Meeting, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro. Co ona potrafi i czy w ogóle warto zainteresować się tym urządzeniem?

Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA
Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA

Seria GTA jeszcze długo pozostanie na gangsterskim tronie, nie oznacza to bynajmniej, iż to jedyna gra mafijna, na którą warto zwrócić uwagę. Przyglądamy się bliżej produkcjom, które wprowadzały nas w przestępczy światek…