Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 listopada 2018, 13:18

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

12. Final Fantasy XV

Tak zachodniego w duchu Final Fantasy chyba jeszcze nie było. Otwarty świat, skóra, fura i dziwna fryzura to niemal kwintesencja tej gry. - 2018-11-30
Tak zachodniego w duchu Final Fantasy chyba jeszcze nie było. Otwarty świat, skóra, fura i dziwna fryzura to niemal kwintesencja tej gry.
  1. Gatunek: jRPG, otwarty świat i kompletna nieświadomość po co i dlaczego
  2. Zagraj, jeśli: nie możesz przegapić żadnej „Finałowej fantazji”
  3. Nie graj, bo: jRPG to zło, a to konkretne bez obejrzenia filmu i przeczytania wstępu fabularnego jest dodatkowo w połowie niezrozumiałe
  4. Gry podobne: Wiedźmin 3: Dziki Gon

Po nieco rozczarowującym Final Fantasy XIII i skierowanym do fanów MMORPG Final Fantasy XIV Square Enix musiało na nowo przywrócić miłośnikom porządnego gameplayu wiarę w swoje umiejętności. Japończycy zakasali rękawy i zrewolucjonizowali rozgrywkę oraz sposób prezentacji świata gry w „piętnastce” tak dalece, że możemy w tym przypadku mówić o zupełnie nowej jakości w serii. A przy okazji świetnej produkcji na PlayStation 4 – o ile ktoś miał w sobie tyle determinacji, by śledzić wątki fabularne związane z tą pozycją poza nią samą. Bez tego typu akrobacji intelektualnych historia była dziurawa jak szwajcarski ser i zwyczajnie w sporej części niezrozumiała.

Lepiej miały osoby, które po Final Fantasy XV sięgnęły z opóźnieniem. Specjalnie przygotowane przez producenta łatki trochę bardziej przejrzyście poprowadziły fabułę, przy okazji zmieniając niektóre aspekty rozgrywki. Wersją ostateczną jest wypuszczona dopiero co Royal Edition, więc jeżeli jeszcze nie sprawdziliście w działaniu ekipy Noctisa, to właśnie w tę edycję powinniście się zaopatrzyć, darując sobie pierwsze wydanie.

W Final Fantasy XV gra się niemal tak jak w jakieś zachodnie RPG. Wielki, otwarty świat, średnio skomplikowany zręcznościowy system walki i przez większość zabawy brak typowych dla Japończyków zwariowanych motywów, które tak często zniechęcają bliższych nam geograficznie graczy, są tym, co wszystkich amatorów dobrych RPG powinno skłonić do spróbowania swoich sił.

  1. Recenzja gry Final Fantasy XV – triumfalny powrót serii kultowych RPG

Czy masz konsolę PlayStation 4?

76,5%

Tak

23,5%

Nie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nier: Automata

Nier: Automata

Bloodborne

Bloodborne

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

NiOh

NiOh

Persona 5

Persona 5

Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym cyklicznie aktualizowanym artykule stale prezentować będziemy tuzin najlepszych tytułów dostępnych na tej platformie sprzętowej.

Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli

Siódmego września w Nowym Jorku miała miejsce impreza pod nazwą PlayStation Meeting, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro. Co ona potrafi i czy w ogóle warto zainteresować się tym urządzeniem?

Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA
Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA

Seria GTA jeszcze długo pozostanie na gangsterskim tronie, nie oznacza to bynajmniej, iż to jedyna gra mafijna, na którą warto zwrócić uwagę. Przyglądamy się bliżej produkcjom, które wprowadzały nas w przestępczy światek…