Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 listopada 2018, 13:18

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

4. Horizon Zero Dawn

Cybernetyczne życie zdominowało świat przyszłości. Ludzkość chroni się w enklawach nieświadoma swojej przeszłości. Aloy musi stawić czoła jednym i drugim, aby odzyskać tożsamość. - 2018-11-30
Cybernetyczne życie zdominowało świat przyszłości. Ludzkość chroni się w enklawach nieświadoma swojej przeszłości. Aloy musi stawić czoła jednym i drugim, aby odzyskać tożsamość.
  1. Gatunek: ruda blondie biega po polach i rozpracowuje SkyNet
  2. Zagraj, jeśli: chcesz się przekonać, że gry na konsole wyglądają lepiej od gier na wypasione PC
  3. Nie graj, bo: to kolejna gra z otwartym światem i kupą „znajdziek” (plus drewniane aktorstwo w pakiecie)
  4. Gry podobne: Assassin’s Creed Origins

Holenderska ekipa Guerilla Games już od czasów PlayStation 2 bardzo starała się zasłużyć dla marki PlayStation. I choć seria Killzone na pewno kojarzona jest przez fanów konsolowych strzelanin, to jednak musiało wiele wody przepłynąć przez amsterdamskie kanały, zanim deweloperzy w końcu doczekali się swojego hitu z prawdziwego zdarzenia, jakim okazało się Horizon Zero Dawn.

Fabuła opowiada o Aloy, wojowniczce jednego z prymitywnych plemion przyszłości, które egzystują po tym, jak nasza obecna cywilizacja została zniszczona przez zbuntowaną sztuczną inteligencję. Rolą dziewczyny jest odkrycie prawdy o swoim pochodzeniu, a przy okazji uratowanie świata przed powrotem złowieszczych maszyn.

Historia zawarta w Horizonie może nie jest specjalnie odkrywcza, ale tytuł przyciąga fantastyczną oprawą graficzną, która jeszcze rozwija skrzydła na PlayStation 4 Pro. Mnóstwo detali, ostre jak żyleta tekstury, no i sam pomysł, by uczynić Aloy kimś w rodzaju łowcy mechanicznych potworów, które to rzemiosło do skutecznego działania wymaga stosowania różnorodnych sztuczek – to był strzał w dziesiątkę. Co prawda rażą nieco sztuczne postacie pojawiające się w trakcie dialogów, ale można na to przymknąć oko i po prostu bawić się możliwościami, jakie dają ciekawe mechanizmy sandboksowej rozgrywki na najwyższym poziomie.

  1. Recenzja gry Horizon Zero Dawn – więcej takiego postapo!

Czy masz konsolę PlayStation 4?

76,4%

Tak

23,6%

Nie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nier: Automata

Nier: Automata

Bloodborne

Bloodborne

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

NiOh

NiOh

Persona 5

Persona 5

Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym cyklicznie aktualizowanym artykule stale prezentować będziemy tuzin najlepszych tytułów dostępnych na tej platformie sprzętowej.

Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli

Siódmego września w Nowym Jorku miała miejsce impreza pod nazwą PlayStation Meeting, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro. Co ona potrafi i czy w ogóle warto zainteresować się tym urządzeniem?

Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA
Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA

Seria GTA jeszcze długo pozostanie na gangsterskim tronie, nie oznacza to bynajmniej, iż to jedyna gra mafijna, na którą warto zwrócić uwagę. Przyglądamy się bliżej produkcjom, które wprowadzały nas w przestępczy światek…