Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 21 stycznia 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Gothic 2 – Noc Kruka na bogato

Ratunek przed wybuchem wulkanu, wyprawa do sekretnej twierdzy, a może piracka przygoda na Karaibach? Gothic II doczekał się wielu interesujących modyfikacji - przedstawiamy najlepsze z nich.

Zagadka orków – wyprawa do sekretnej twierdzy

Zagadka orków:
  1. świetny polski dubbing;
  2. wciągająca fabuła;
  3. ciekawy projekt nowego świata.

Zagadka orków to modyfikacja jeszcze nieukończona, ale już teraz warto się nią zainteresować, bowiem twórcy udostępniają rozbudowany i kompletny prolog rozgrywki (oferujący zabawę trwającą około 4 godzin, co przebija niektóre finalne projekty). W czasie gdy Bezimienny leży pod gruzami Świątyni Śniącego, oddział paladynów przybywa do Khorinis i dowiaduje się o sekretnej twierdzy osadzonej w zapomnianej już dolinie. Ronin – czyli bohater, w którego się wcielamy – zostaje wybrany do drużyny mającej odnaleźć wspomniany zamek. Wkrótce grupa trafia do krainy Thorgard.

Już na początku rozgrywki wita nas świetny polski dubbing – można pokusić się o stwierdzenie, że jest to jeden z najbardziej profesjonalnych dubbingów w modyfikacjach do serii Gothic. Zagadka orków nie wyróżnia się imponującą zawartością – do zdobycia jest tu raptem kilka nowych pancerzy. Siła drzemie w dobrze zrealizowanym, klimatycznym świecie i ciekawej fabule. Jeśli pełna wersja moda utrzyma poziom prologu, wyjdzie z tego rozrywka na najwyższym poziomie.

  1. Pobierz modyfikację Zagadka orków
TWOIM ZDANIEM

Która gra z cyklu Gothic jest Twoim zdaniem najlepsza?

Gothic II
71,6%
Gothic
21,5%
Gothic 3
6,8%
Zobacz inne ankiety
Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II

Gothic II

Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?
Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?

Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami ekipy moderskiej SoulFire, tworzącej modyfikację Kroniki Myrtany do gry Gothic II. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i z jakimi trudnościami wiąże się przerabianie kilkunastoletniej gry.

Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5
Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5

Nie tylko starsze gry można ulepszyć graficznie - również nowości po zaaplikowaniu odpowiednich modów mogą zaprezentować się od znacznie ładniejszej strony.

Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika
Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika

Choć głośna produkcja studia Warhorse na rynku zadebiutowała niedawno, zdążyła doczekać się kilku interesujących modyfikacji - w tym najważniejszej dla wielu graczy zmiany sposobu zapisywania gry.