Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 21 stycznia 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Gothic 2 – Noc Kruka na bogato

Ratunek przed wybuchem wulkanu, wyprawa do sekretnej twierdzy, a może piracka przygoda na Karaibach? Gothic II doczekał się wielu interesujących modyfikacji - przedstawiamy najlepsze z nich.

Straż miejska – Ty też możesz łapać przestępców

Straż miejska:
  1. świetna okazja do łapania bandziorów;
  2. rozbudowane śledztwa;
  3. możliwość oglądania poczynań bezimiennego bohatera.

Modyfikacja Straż miejska to świetna okazja, by powrócić do starego, dobrego Khorinis. Tym razem nie jako bezimienny bohater, tylko zbieg z kolonii karnej, który swoje winy może odkupić, służąc społeczeństwu miasta. Jeśli wątek dotyczący straży miejskiej z oryginału pozostawił Was z niedosytem, mod powinien przypaść Wam do gustu, bo cała historia kręci się wokół tej gildii. Co ciekawe, Bezimienny w tym czasie nie znika, tylko standardowo „ratuje świat” (będziemy mieli nawet szansę go spotkać), a jego decyzje wpływają na fabułę modyfikacji.

Jako strażnik miejski uczestniczymy w śledztwach. Odkrywanie tajemniczych zbrodni to nasza codzienność, a duża część zadań polega na rozmowach z postaciami, a nie na zabijaniu hord przeciwników. Niestety, śledztwa to zazwyczaj tylko dialogi – brakuje tu przeszukiwania podejrzanych miejsc czy wykonywania prostych sekcji zwłok. Mimo to modyfikacja zapewnia dobrą zabawę na kilka godzin – w sam raz na gothicowy wieczór.

  1. Pobierz modyfikację Straż miejska
TWOIM ZDANIEM

Która gra z cyklu Gothic jest Twoim zdaniem najlepsza?

Gothic II
71,6%
Gothic
21,5%
Gothic 3
6,9%
Zobacz inne ankiety
Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II

Gothic II

Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?
Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?

Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami ekipy moderskiej SoulFire, tworzącej modyfikację Kroniki Myrtany do gry Gothic II. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i z jakimi trudnościami wiąże się przerabianie kilkunastoletniej gry.

Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5
Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5

Nie tylko starsze gry można ulepszyć graficznie - również nowości po zaaplikowaniu odpowiednich modów mogą zaprezentować się od znacznie ładniejszej strony.

Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika
Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika

Choć głośna produkcja studia Warhorse na rynku zadebiutowała niedawno, zdążyła doczekać się kilku interesujących modyfikacji - w tym najważniejszej dla wielu graczy zmiany sposobu zapisywania gry.