Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 21 stycznia 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Gothic 2 – Noc Kruka na bogato

Ratunek przed wybuchem wulkanu, wyprawa do sekretnej twierdzy, a może piracka przygoda na Karaibach? Gothic II doczekał się wielu interesujących modyfikacji - przedstawiamy najlepsze z nich.

Sarkeras: Artefakt Pradawnych – znowu ta magiczna ruda

Sarkeras: Artefakt Pradawnych:
  1. nowe, ładnie wyglądające animacje niektórych czynności;
  2. przyjemna ścieżka dźwiękowa;
  3. dobrze wykonane lokacje.

Początek rozgrywki przypomina coś, co już widzieliśmy – wojna z orkami przybiera coraz większe rozmiary, a ludzie potrzebują kolejnych dostaw magicznej rudy. Gideon, jako jeden z najlepszych zwiadowców, otrzymuje polecenie od króla. Ma sporządzić raport z kopalni w niewielkiej dolinie. Proste zadanie przeobraża się jednak w większą przygodę, której celem jest tytułowy artefakt Sarkeras. Choć większość misji w modyfikacji opiera się na typowym „przynieś, podaj, pozamiataj”, projekt świata robi wrażenie – lokacje są ciekawe i zachęcają do eksploracji, a kilka z nich to naprawdę klimatyczne miejsca z zagadkami do rozwiązania.

Mod może pochwalić się nowymi animacjami – wstawanie z łóżka jeszcze nigdy nie wyglądało w Gothicu tak dobrze. Ścieżka dźwiękowa wpada w ucho, a w okolicy pojawiają się nowe potwory do zabicia. Długość oferowanej zabawy nie powala, bowiem historia trwa raptem około 2 godzin, ale całość to taka kompaktowa dawka wciągającej rozgrywki. Autorzy nie starali się sztucznie przedłużyć opowieści – brak tu odwiedzania tych samych lokacji w poszukiwaniu przedmiotów.

  1. Pobierz modyfikację Sarkeras: Artefakt Pradawnych
TWOIM ZDANIEM

Która gra z cyklu Gothic jest Twoim zdaniem najlepsza?

Gothic II
71,6%
Gothic
21,5%
Gothic 3
6,9%
Zobacz inne ankiety
Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II

Gothic II

Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?
Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?

Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami ekipy moderskiej SoulFire, tworzącej modyfikację Kroniki Myrtany do gry Gothic II. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i z jakimi trudnościami wiąże się przerabianie kilkunastoletniej gry.

Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5
Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5

Nie tylko starsze gry można ulepszyć graficznie - również nowości po zaaplikowaniu odpowiednich modów mogą zaprezentować się od znacznie ładniejszej strony.

Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika
Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika

Choć głośna produkcja studia Warhorse na rynku zadebiutowała niedawno, zdążyła doczekać się kilku interesujących modyfikacji - w tym najważniejszej dla wielu graczy zmiany sposobu zapisywania gry.