Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 21 stycznia 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Gothic 2 – Noc Kruka na bogato

Ratunek przed wybuchem wulkanu, wyprawa do sekretnej twierdzy, a może piracka przygoda na Karaibach? Gothic II doczekał się wielu interesujących modyfikacji - przedstawiamy najlepsze z nich.

Przeznaczenie – powiększ swojego Gothica

Przeznaczenie:
  1. ogromny mod wpływający na każdy element gry;
  2. 400 nowych zadań;
  3. kilka nowych gildii i lokacji.

Przeznaczenie to polska modyfikacja rozszerzająca zawartość Gothica 2: Nocy kruka, a stworzona na podstawie rosyjskiego Global Moda. Ogromny projekt ingeruje w każdy aspekt gry – już same liczby robią wrażenie, bowiem autorzy przygotowali 400 nowych zadań, co w połączeniu z podstawką daje 600 misji do wykonania. Gdzie znajdziemy wspomniane zlecenia? Przede wszystkim w kilku nowych gildiach – mod umożliwia wcielenie się w maga wody, łowcę orków czy mrocznego wojownika, a także daje szansę poznania pobocznych organizacji w postaci Gildii Kupców, Piratów czy Łowców Nieumarłych. Poza tym rozwija gildie znane z oryginału.

Przeznaczenie umieszcza w grze sporo nowych lokacji. Główną nowością jest niebezpieczna Dolina Przodków, ale autorzy udostępnili również miejscówki znane z pierwszej części serii. Fani na pewno będą zadowoleni z możliwości odwiedzenia Starej i Wolnej Kopalni, cmentarzyska orków, Świątyni Śniącego czy Obozu Bractwa. Jak bywa w tego typu modyfikacjach, twórcy zadbali o nowe uzbrojenie, przedmioty, zaklęcia i oczywiście mnóstwo postaci. Pojawili się także nowi przeciwnicy, a poziom trudność został podwyższony.

  1. Pobierz modyfikację Przeznaczenie
TWOIM ZDANIEM

Która gra z cyklu Gothic jest Twoim zdaniem najlepsza?

Gothic II
71,6%
Gothic
21,5%
Gothic 3
6,9%
Zobacz inne ankiety
Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II

Gothic II

Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?
Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?

Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami ekipy moderskiej SoulFire, tworzącej modyfikację Kroniki Myrtany do gry Gothic II. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i z jakimi trudnościami wiąże się przerabianie kilkunastoletniej gry.

Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5
Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5

Nie tylko starsze gry można ulepszyć graficznie - również nowości po zaaplikowaniu odpowiednich modów mogą zaprezentować się od znacznie ładniejszej strony.

Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika
Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika

Choć głośna produkcja studia Warhorse na rynku zadebiutowała niedawno, zdążyła doczekać się kilku interesujących modyfikacji - w tym najważniejszej dla wielu graczy zmiany sposobu zapisywania gry.