Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 21 stycznia 2018, 11:30

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Gothic 2 – Noc Kruka na bogato

Ratunek przed wybuchem wulkanu, wyprawa do sekretnej twierdzy, a może piracka przygoda na Karaibach? Gothic II doczekał się wielu interesujących modyfikacji - przedstawiamy najlepsze z nich.

Wioska Miranda – przygody praktykanta

Wioska Miranda:
  1. przygodówka oparta na fabule opowiadania Aluka Miranda;
  2. zero walk, uzbrojenia i statystyk;
  3. wiele zagadek i rozmów z postaciami.

Wioska Miranda to nietypowa modyfikacja odchodząca od jednego z głównych wyróżników Gothicamod zmienia grę w przygodówkę, w której znikają wszelkie statystyki i elementy uzbrojenia, a bohater nie może zginąć. Nie uświadczymy tu dynamicznych potyczek (chyba że zaliczycie do nich pojedynek taneczno-literacki), a zamiast zabijać bestie jako wielki wojownik mamy okazję pokierować młodym praktykantem w niebieskich dżinsach. Cała rozgrywka opiera się na rozwiązywaniu ciekawych zagadek o różnym stopniu trudności oraz na prowadzeniu dialogów z innymi postaciami.

Fabuła rozpoczyna się niewinnie – bohater wraca do tytułowej wioski, by kontynuować spokojne życie, ale szybko zostaje wplątany w rozwikływanie mrocznej tajemnicy. Choć akcja toczy się w nieco zmienionym Starym Obozie z pierwszej odsłony serii, opowieść nie ma nic wspólnego z oryginalnym cyklem – funkcjonują tu elementy i cechy współczesnego świata.

  1. Pobierz modyfikację Wioska Miranda

Dzieje Khorinis

Grzechem byłoby nie wspomnieć o świetnie zapowiadającym się projekcie pod tytułem Dzieje Khorinis. Akcja modyfikacji umieści graczy w okresie sprzed wydarzeń z Gothica i będziemy mieć okazję poznać historie wielu bohaterów znanych z tego uniwersum. Dzieło ma zostać wydane w dwóch częściach. Pierwsza przeniesie nas na wyspę Vaduz – to nowy świat o ogromnych rozmiarach. Z kolei druga przedstawi Khorinis i Górniczą Dolinę w nieznanej do tej pory formie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje profesjonalny dubbing – głosów postaciom użyczą aktorzy uczestniczący w wielu produkcjach (między innymi w serii Gothic). Postępy twórców można obserwować na ich stronie.

TWOIM ZDANIEM

Która gra z cyklu Gothic jest Twoim zdaniem najlepsza?

Gothic II
70,1%
Gothic
21,1%
Gothic 3
6,4%
Arcania: Gothic 4
2,4%
Zobacz inne ankiety
Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II

Gothic II

Najlepsze mody do gry Gothic II: Noc kruka -  kultowa odsłona serii na sterydach
Najlepsze mody do gry Gothic II: Noc kruka - kultowa odsłona serii na sterydach

Gohtic II wraz z dodatkiem Noc kruka doczekał się sporej ilości świetnych modów. Przedstawiamy wybór najlepszych z nich wraz instrukcjami instalacji oraz linkami do plików.

Najlepsze mody do Gothica - wracamy do Górniczej Doliny!
Najlepsze mody do Gothica - wracamy do Górniczej Doliny!

Mimo, że Gothic ma spory potencjał do opowiadania ciekawych historii, nie jest to tytuł zbyt popularny na scenie moderskiej. Warto więc docenić garstkę nakładek, które fani tego klasycznego RPG tworzyli niekiedy długie lata.