Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 21 stycznia 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Gothic 2 – Noc Kruka na bogato

Ratunek przed wybuchem wulkanu, wyprawa do sekretnej twierdzy, a może piracka przygoda na Karaibach? Gothic II doczekał się wielu interesujących modyfikacji - przedstawiamy najlepsze z nich.

Wioska Miranda – przygody praktykanta

Wioska Miranda:
  1. przygodówka oparta na fabule opowiadania Aluka Miranda;
  2. zero walk, uzbrojenia i statystyk;
  3. wiele zagadek i rozmów z postaciami.

Wioska Miranda to nietypowa modyfikacja odchodząca od jednego z głównych wyróżników Gothicamod zmienia grę w przygodówkę, w której znikają wszelkie statystyki i elementy uzbrojenia, a bohater nie może zginąć. Nie uświadczymy tu dynamicznych potyczek (chyba że zaliczycie do nich pojedynek taneczno-literacki), a zamiast zabijać bestie jako wielki wojownik mamy okazję pokierować młodym praktykantem w niebieskich dżinsach. Cała rozgrywka opiera się na rozwiązywaniu ciekawych zagadek o różnym stopniu trudności oraz na prowadzeniu dialogów z innymi postaciami.

Fabuła rozpoczyna się niewinnie – bohater wraca do tytułowej wioski, by kontynuować spokojne życie, ale szybko zostaje wplątany w rozwikływanie mrocznej tajemnicy. Choć akcja toczy się w nieco zmienionym Starym Obozie z pierwszej odsłony serii, opowieść nie ma nic wspólnego z oryginalnym cyklem – funkcjonują tu elementy i cechy współczesnego świata.

  1. Pobierz modyfikację Wioska Miranda

Dzieje Khorinis

Grzechem byłoby nie wspomnieć o świetnie zapowiadającym się projekcie pod tytułem Dzieje Khorinis. Akcja modyfikacji umieści graczy w okresie sprzed wydarzeń z Gothica i będziemy mieć okazję poznać historie wielu bohaterów znanych z tego uniwersum. Dzieło ma zostać wydane w dwóch częściach. Pierwsza przeniesie nas na wyspę Vaduz – to nowy świat o ogromnych rozmiarach. Z kolei druga przedstawi Khorinis i Górniczą Dolinę w nieznanej do tej pory formie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje profesjonalny dubbing – głosów postaciom użyczą aktorzy uczestniczący w wielu produkcjach (między innymi w serii Gothic). Postępy twórców można obserwować na ich stronie.

TWOIM ZDANIEM

Która gra z cyklu Gothic jest Twoim zdaniem najlepsza?

Gothic II
71,6%
Gothic
21,5%
Gothic 3
6,9%
Zobacz inne ankiety
Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II

Gothic II

Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?
Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?

Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami ekipy moderskiej SoulFire, tworzącej modyfikację Kroniki Myrtany do gry Gothic II. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i z jakimi trudnościami wiąże się przerabianie kilkunastoletniej gry.

Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5
Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5

Nie tylko starsze gry można ulepszyć graficznie - również nowości po zaaplikowaniu odpowiednich modów mogą zaprezentować się od znacznie ładniejszej strony.

Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika
Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika

Choć głośna produkcja studia Warhorse na rynku zadebiutowała niedawno, zdążyła doczekać się kilku interesujących modyfikacji - w tym najważniejszej dla wielu graczy zmiany sposobu zapisywania gry.