Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 21 stycznia 2018, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Gothic 2 – Noc Kruka na bogato

Ratunek przed wybuchem wulkanu, wyprawa do sekretnej twierdzy, a może piracka przygoda na Karaibach? Gothic II doczekał się wielu interesujących modyfikacji - przedstawiamy najlepsze z nich.

Karaiby – piracka przygoda

Karaiby:
  1. 58 nowych zadań;
  2. mnóstwo nowych przedmiotów i postaci;
  3. około 8 godzin zabawy.

Sytuacja w Khorinis wydaje się być coraz gorsza, więc bohater, w którego się wcielamy, postanawia poszukać szczęścia na kontynencie. Jak to często bywa, plan zawodzi, a my zostajemy obudzeni przez pirata Jacka. Od niego dowiadujemy się, że nie dotarliśmy na kontynent, tylko na niewielką wyspę. Rozmiar terenu nie wpływa negatywnie na jego różnorodność – zaczynamy na trawie pod palmami, by zaraz trafić na pustynię pełną kaktusów. Obecnie stacjonują tutaj trzy ugrupowania – piraci, strażnicy i najemnicy. Rządzą tu zasady nieodbiegające od standardów serii Gothic, więc na dołączenie do danej grupy trzeba sobie zasłużyć. Rozgrywkę rozpoczynamy od prostych zleceń i na każdym kroku jesteśmy ostrzegani przed niebezpiecznymi bestiami.

Nowych przeciwników jest sporo, choć większość to potwory z podstawki w mniejszej lub większej wersji i ze zmienionymi teksturami – czekają na nas karaibskie ścierwojady oraz wielkie pustynne komary. Poza tym w okolicy przechadzają się żółwie, z których można (za pomocą nowej umiejętności) pozyskać jaja. Modyfikacja zapewnia około 8 godzin zabawy, co przekłada się na kilkadziesiąt zadań tworzących nową historię (niezwiązaną z oryginalną opowieścią), podczas której na naszej drodze staje blisko 100 postaci.

  1. Pobierz modyfikację Karaiby
TWOIM ZDANIEM

Która gra z cyklu Gothic jest Twoim zdaniem najlepsza?

Gothic II
71,6%
Gothic
21,5%
Gothic 3
6,9%
Zobacz inne ankiety
Gothic II: Noc Kruka

Gothic II: Noc Kruka

Gothic II

Gothic II

Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?
Z miłości do Gothica – mod Kroniki Myrtany będzie godnym następcą Gothica II?

Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami ekipy moderskiej SoulFire, tworzącej modyfikację Kroniki Myrtany do gry Gothic II. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i z jakimi trudnościami wiąże się przerabianie kilkunastoletniej gry.

Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5
Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5

Nie tylko starsze gry można ulepszyć graficznie - również nowości po zaaplikowaniu odpowiednich modów mogą zaprezentować się od znacznie ładniejszej strony.

Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika
Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika

Choć głośna produkcja studia Warhorse na rynku zadebiutowała niedawno, zdążyła doczekać się kilku interesujących modyfikacji - w tym najważniejszej dla wielu graczy zmiany sposobu zapisywania gry.