Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 września 2019, 11:13

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, trudno się więc dziwić, że doczekała się tysięcy modów. Wybraliśmy więc kilkanaście najciekawszych modyfikacji do Minecrafta, żeby ułatwić Wam zadanie.

IndustrialCraft – wybuduj własną elektrownię atomową

Zdanie z nagłówka to nie żart. IndustrialCraft to kompleksowa modyfikacja wprowadzająca mnóstwo przedmiotów powiązanych z elektrycznością i przetwarzaniem surowców. Oczywiście droga na szczyt – czyli do wybudowania wspomnianej elektrowni atomowej – zajmuje wiele czasu, bo przyszłe fabryki należy tworzyć od podstaw. Najprostszym sposobem wytwarzania energii jest spalanie węgla, ale wymaga to ciągłego dostarczania surowca i kręcenia się wokół maszyn. Możliwe jest też wykorzystanie lawy. Osoby szukające pasywnego źródła na pewno zainteresują się naturalnymi metodami – energię da się czerpać z elektrowni wodnej czy słonecznej, ale są to najmniej wydajne patenty. Z czasem warto wybudować elektrownię atomową, jednak w tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, bo ewentualna awaria spowoduje ogromne szkody (polecam zainteresować się dobrym chłodzeniem reaktorów).

Zapytacie pewnie, do czego potrzebne są te wszystkie elektrownie? Czas przejść do drugiej strony modyfikacji, czyli do przetwarzania surowców. IndustrialCraft pozwala na podwojenie ilości wydobywanych minerałów. Wszelkie rudy można przerobić na pył, a potem uzyskać z niego większą ilość surowców. Nie bez powodu użyłem na początku słowa „kompleksowa” – modyfikacja ta oferuje nawet kilka rodzajów kabli (warto zadbać o izolację, żeby nie zostać porażonym prądem), więc budowa fabryki wymaga odpowiedniego planu. Poza tym mod wprowadza trochę nowego wyposażenia – wiertła przyśpieszające kopanie czy miecze laserowe i dynamit.

  1. Pobierz modyfikację IndustrialCraft

Immersive Engineering – sprawa dla inżyniera

Choć w zestawieniu pojawiła się już modyfikacja techniczna o podobnym działaniu (IndustrialCraft), niniejszy mod również wart jest zainteresowania. Obie przeróbki pozwalają zwiększyć ilość wydobywanego żelaza czy złota, ale Immersive Engineering wprowadza do gry duże, wieloblokowe maszyny. Elektrownia wiatrowa nie składa się z kilku niewielkich klocków, tylko ze sporych rozmiarów turbin wiatrowych. Z kolei przetwarzanie wykopanych surowców odbywa się w wielkiej „maszynce do mielenia”, a nie w pojedynczym bloku.

IMMERSIVE ENGINEERING CZY INDUSTRIALCRAFT?

Skoro w opisie sięgnąłem po porównanie z inną modyfikacją, warto wspomnieć, że energia wyprodukowana przez urządzenia z IndustrialCrafta może być z powodzeniem używana do zasilania maszyn w Immersive Engineering. Krótko mówiąc – wspomniane mody świetnie ze sobą współgrają.

Jak wspomniałem, wszystko sprowadza się do opracowania najlepszej metody zdobywania cennych rud. Maszyny to podstawowy element fabryki, ale równie ważne są kable czy źródła energii. Najlepsze komponenty okazują się drogie w produkcji, co zmusza do ciągłych poszukiwań nowych rozwiązań. Dodatkową atrakcję stanowi kilka rodzajów nowych narzędzi i nowa broń.

  1. Pobierz modyfikację Immersive Engineering

Minecraft

Minecraft

Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Windows 10 Edition

Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019
Najlepsze mody do The Sims 4 – ciekawe modyfikacje do Simsów AD 2019

Wśród gier, które idealnie nadają się do modowania seria Sims zawsze była w czołówce. Nie inaczej jest w przypadku „czwórki”. W 2019 roku przyjrzeliśmy się temu artykułowi i zaktualizowaliśmy go o nowe mody.

Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen
Minecraft – jednoosobowy projekt i warty 2,5 miliarda dolarów fenomen

Wykupienie Mojang przez Microsoft, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromna kwota, którą zapłacono, aby pozyskać prawa do Minecrafta, nie jest jednak dziełem przypadku. Potęgę studia oraz marki budowano w końcu przez dobrych kilka lat.