Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

StarSiege: 2845 PC

StarSiege: 2845 to w prostej linii potomek wydanej w 1998 gry Starsiege Tribes oraz kontynuator kolejnych części serii, Tribes 2 oraz Tribes: Vengeance.

Akcji, FPP, strzelanki.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry StarSiege: 2845 | PC

Prace nad grą StarSiege: 2845 na PC zostały wstrzymane i nie będą kontynuowane

PC Windows
Okładka StarSiege: 2845 (PC)
StarSiege: 2845

StarSiege: 2845 to w prostej linii potomek wydanej w 1998 gry Starsiege Tribes oraz kontynuator kolejnych części serii, Tribes 2 oraz Tribes: Vengeance. Twórcom udało się dokonać mariażu pomiędzy produkcjami zorientowanymi na konfrontacje Mechów (jak przykładowo Mechwarrior czy wspomniana Starsiege) a typowymi, pierwszoosobowymi shooterami oferującymi szybką akcję. W rezultacie otrzymaliśmy grę, w której możemy wkroczyć do walki na pokładzie jednego z wielu latających lub naziemnych pojazdów bądź też uczestniczyć w niej na własnych nogach.

Fabuła gry rzuca nas w daleką przyszłość, do roku 2845. Wielka wojna zwana Starsiege, trwająca ponad 6 lat, wreszcie dobiega końca. Załamani i zdezorientowani po śmierci swojego rodziciela, boga-tyrana, Prometeusza, Cybrydzi schronili się w mrocznych obrzeżach Układu Słonecznego. We wszystkich koloniach oraz na Ziemi ludzkość zaczyna się odradzać i powoli podnosić po wojnie, jednocześnie dziękując za jej zakończenie. Jednak Starsiege wywołała w nich również inne uczucia - w obliczu całkowitej zagłady Ziemianie nie chcą bezczynnie czekać, aż zostaną znowu zaatakowani - tym razem to oni uderzą pierwsi. Imperator Caanon wysyła ogromną armadę, której celem jest odszukanie Cybrydów i zniszczenie ich raz na zawsze.

Wątek fabularny został przygotowany przez Blake'a Hutchinsa, który grał pierwsze skrzypce w pracach przy Starsiege oraz obydwoma częściami Tribes. Dzięki temu mamy okazję poznać kolejne, frapujące rozdziały w historii uniwersum Starsiege oraz bliżej zapoznać się biżej z 4 frakcjami występującymi w grze. Mimo, iż StarSiege: 2845 przeznaczona jest głównie do zmagań wieloosobowych, oferując imponującą ilość trybów tego typu rozgrywek, m.in. Deathrace 2845, Supply Line, King of the Hill, Convoy, Assault czy klasyczny Team Death Match, twórcy przygotowali również kampanię dla jednego gracza (niestety tylko dla Ziemian), składającą się z ponad 20 misji. Jest ona jednak dość rozbudowana i oferuje nam do wyboru jedną z 3 postaci, a podejmowane przez nas decyzje doprowadzą do jednego z wielu zakończeń rozgrywki. Dodać należy, iż jedna z tych decyzji ma kolosalne znaczenie dla przyszłości całej rasy ludzkiej. Wracając do rozgrywek wieloosobowych, pozwalają one na jednoczesną konfrontację do 64 graczy poprzez Internet.

Całości obrazu StarSiege: 2845 dopełnia profesjonalnie przygotowana ścieżka dźwiękowa, oferująca zarówno podniosłe utwory klasyczne jak i bardziej pasujące do szybkiej akcji kawałki techno, a także dość duża swoboda w kwestii własnoręcznej konfiguracji pojazdów (m.in. opancerzenie, uzbrojenie, silnik itp.). Na płycie znajduje się także 120 stronnicowa instrukcja obsługi będąca zarazem kompendium wiedzy na temat Starsiege.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-64  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe StarSiege: 2845

12+

Wymagania sprzętowe StarSiege: 2845

Rekomendowane: Pentium 4 2,5GHz, 512MB RAM, 128MB akcelerator 3D (DirectX 9.0c), Windows 98/ME/2000/XP

Tribes 4 w produkcji?! Niestety, to tylko plotki

wiadomość18 lutego 2006

Kilka dni temu na stronie tribalwar.com zaczęły pojawiać się plotki dotyczące prac nad kolejnym wcieleniem serii Tribes. Redaktorzy serwisu wysnuli takie wnioski po obejrzeniu bloga Tima Aste'a z GarageGames oraz krótkiego trailera, który może, choć nie musi prezentować świata Tribes 4. Okazuje się jednak, iż wszystkie te domysły jak na razie pozostaną w sferze plotek.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
06.02.2007 13:23
djforever
61
Senator

Może być ciekawie. Ma ktoś info o premierze?

05.08.2007 11:45
odpowiedz
Darko530
50
Pretorianin

djforever -> premiera przewidywana na 2009 lub 2010 rok, o ile w ogóle będzie...

05.07.2008 23:15
odpowiedz
konriiiiiiiiiii
50
Konsul

lepiej niech dopracują gre przez jeszcze rok i grafa moze byc ładna

20.07.2008 14:20
odpowiedz
PUNI$HER
80
Snajper

Moze zagram