Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Tribes - seria gier

Tribes: Ascend
Tribes: Ascend

Akcji 12 kwietnia 2012

Tribes: Ascend jest kolejną odsłoną serii popularnych sieciowych FPS-ów w klimatach science-fiction. Za produkcję odpowiada studio Hi-Rez. Akcja gry osadzona została w odległej przyszłości. Po skolonizowaniu odległych planet ludzkość podzieliła się na kilka nacji. Toczą one między sobą bezustanne wojny o wpływy i dominację we Wszechświecie. Twórcy zadbali o zróżnicowane mapy i ciekawe warianty rozgrywki multiplayer. Gra dystrybuowana jest na zasadzie "free to play" z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia.

PCX360

Tribes: Zemsta
Tribes: Zemsta

Akcji 12 października 2004

Tribes: Zemsta jest czwartą częścią cyklu sieciowych FPS-ów w klimatach science-fiction. Gra wyprodukowana została przez studio Irrational Games i w przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon serii posiada także opcję zabawy solowej, stanowiącej rodzaj fabularnego wprowadzenia do właściwej rozgrywki w trybie multiplayer.

PC

Tribes: Aerial Assault
Tribes: Aerial Assault

Akcji 24 września 2002

Poboczna odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin sieciowych Tribes, przygotowana specjalnie z myślą o PlayStation 2. W ogólnych założeniach gra bazuje na znanych rozwiązaniach cyklu. W mechanice rozgrywki zaszło jednak szereg zmian, wynikających ze specyfiki konsol i oczekiwań konsolowych graczy, w efekcie czego rozgrywka stała się znacznie szybsza i bardziej dynamiczna. Po raz pierwszy przygotowano też tryb na kształt kampanii jednoosobowej, w którym rolę żywych graczy przejmują boty.

PS2

Tribes 2
Tribes 2

Akcji 29 marca 2001

Tribes 2 jest sequelem wydanej w 2008 roku utrzymanej w klimatach science-fiction, taktycznej gry akcji Starsiege Tribes. Fabuła przedstawia zmagania niegdyś skonfliktowanych frakcji Krwawych Orłów, Dzieci Feniksa, Diamentowych Mieczy i Gwiezdnych Wilków ze zmutowaną rasą BioDerm. Gra wyprodukowana została przez studio Dynamix z myślą o sieciowej rozgrywce multiplayer, w której uczestniczyć może ponad 50 graczy jednocześnie.

PC

Starsiege: Tribes
Starsiege: Tribes

Akcji 22 grudnia 1998

Koncentrująca się na wieloosobowej zabawie w sieci pierwszosobowa strzelanina, której akcję osadzono w znanym z serii EarthSiege uniwersum Metaltech. Gracze wcielają się w jednego z 32 wojowników, należących do czterech, rywalizujących ze sobą frakcji, a ich zadaniem jest obrona terytoriów oraz indywidualnych interesów każdej z nich.

PC

Tribes Fast Attack
Tribes Fast Attack

Akcji prace wstrzymane

Nowa, samodzielna gra z serii Tribes, w której, w odróżnieniu od poprzednich części, nacisk położony został na małe i szybkie potyczki pomiędzy graczami.

PC

Tribes Universe
Tribes Universe

Akcji prace wstrzymane

Tribes Universe to wyprodukowana przez studio deweloperskie Hi-Rez futurystyczna, pierwszoosobowa strzelanina (FPS) w konwencji MMO. Gracze kreują własnych bohaterów i biorą udział w emocjonujących potyczkach o kontrolę nad poszczególnymi obszarami świata gry. Atutem produkcji jest spory arsenał broni i pojazdów, jakimi można się posługiwać.

PC

StarSiege: 2845
StarSiege: 2845

Akcji prace wstrzymane

StarSiege: 2845 to w prostej linii potomek wydanej w 1998 gry Starsiege Tribes oraz kontynuator kolejnych części serii, Tribes 2 oraz Tribes: Vengeance.

PC