Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tribes Fast Attack (PC)

Tribes Fast Attack PC

Nowa, samodzielna gra z serii Tribes, w której, w odróżnieniu od poprzednich części, nacisk położony został na małe i szybkie potyczki pomiędzy graczami.

Akcji

PC Windows
Okładka Tribes Fast Attack (PC)

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tribes Fast Attack to nowa, samodzielna gra z serii Tribes, w której nacisk położony został na małe i szybkie potyczki pomiędzy graczami. Jest to podstawowa różnica pomiędzy poprzednią częścią serii Tribes 2, gdzie walki toczyły się na dużych mapach i do satysfakcjonującej rozgrywki zespołowej potrzeba było 32–osobowych drużyn. Zdaniem twórców, właśnie to było największą przeszkodą dla rzeszy graczy i teraz, w Tribes Fast Attack wszystko to zostało zminimalizowane, tzn. mapy są mniejsze, a bazy są bardziej zbliżone do siebie (tak by nie spędzać większości czasu na chodzeniu pomiędzy nimi). Zmianom poddany został także silnik fizyczny, dzięki czemu gracze mogą się szybciej poruszać. Ponadto w nasze ręce oddane zostały nowe pojazdy zaprojektowane z myślą o pojedynczych graczach i indywidualnych pojedynkach oraz szereg nowych broni, gadżetów, wieżyczek strzelniczych, itp. Tribes Fast Attack posiada kampanię dla trybu single player, składającą się z dziewięciu misji połączonych spójną fabułą. Akcja rozpoczyna się w chwili, gdy wojskowy obóz szkoleniowy, (w którym gracz jest kadetem) zostaje zaatakowany przez obcą rasę. Później prowadzeni interesującą historią wykonujemy kolejne niebezpieczne zadania.

Nowa gra zawiera udoskonaloną wersję wydanego w marcu 2001 roku Tribes 2. Po za szeregiem poprawek i usunięciem różnych błędów i niedociągnięć, największą nowością są dwa nowe mody tj. The Competition mod – zaprojektowany specjalnie do rozgrywek ligowych i turniejowych; oraz The Team Rabbit 2 mod – w którym zespoły składające się z czterech do sześciu graczy, będą musiały zdobyć flagę przeciwnika (capture-the-flag-style match), co zostanie nagrodzone punktami pozwalającymi zwiększyć szybkość poruszania się, itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Gry podobne do Tribes Fast Attack

Wymagania wiekowe Tribes Fast Attack

12+

Nadchodzi Tribes: Ascend

wiadomość12 marca 2011

W zeszłym roku studio Hi-Rez ogłosiło plany stworzenia produkcji MMO zatytułowanej Tribes Universe. Teraz okazało się, że premierę tej gry poprzedzi wydanie mniejszej pozycji w postaci Tribes: Ascend.

Tribes 4 w produkcji?! Niestety, to tylko plotki

wiadomość18 lutego 2006

Kilka dni temu na stronie tribalwar.com zaczęły pojawiać się plotki dotyczące prac nad kolejnym wcieleniem serii Tribes. Redaktorzy serwisu wysnuli takie wnioski po obejrzeniu bloga Tima Aste'a z GarageGames oraz krótkiego trailera, który może, choć nie musi prezentować świata Tribes 4. Okazuje się jednak, iż wszystkie te domysły jak na razie pozostaną w sferze plotek.

Gry za darmochę! Dodatek do Halo oraz 2 części Tribes.

wiadomość5 maja 2004

Zapewne wielu z was szperając po sieci natrafi prędzej czy później na pełne wersje gier. Czasami są to "kaszany", czasami prawdziwe perełki, przeżywające drugą młodość a czasami po prostu chwyt marketingowy mający zainteresować potencjalnych kupców kolejnej części gry. Zdarza się również i tak, że twórcy w "przypływie dobroci" wypuszczają na rynek darmowy dodatek lub uaktualnienie gry.

Tribes: Vengeance – oficjalna zapowiedź
Tribes: Vengeance – oficjalna zapowiedź

wiadomość25 kwietnia 2003

Już od pewnego czasu po sieci krążą wiadomości o kolejnej odsłonie serii Tribes, nic więc dziwnego, że dziś, tuż przed rozpoczęciem targów E3 2003, korporacja Vivendi Universal Games przedstawiła oficjalną zapowiedź gry o tytule „Tribes: Vengeance”. Co jednak dziwi, nowy Tribes nie będzie korzystał z silnika użytego w częściach poprzednich lecz zmodyfikowanej i usprawnionej wersji engine Unreala, a głównym celem twórców, zespółu Irrational Games (System Shock 2 i Freedom Force) jest przygotowanie znakomitego trybu rozgrywki jednoosobowej.

Wskrzeszenie Tribes 2, Tribes Fast Attack wstrzymany, Tribes 3 w produkcji...

wiadomość4 sierpnia 2002

Wraz ze śmiercią słynnego i legendarnego zespołu Dynamix firma Sierra jakby na pewien czas straciła zainteresowanie znakomitą taktyczną grą akcji przeznaczoną do rozgrywki wieloosobowej - Tribes 2. Między bogiem a prawdą, gdyby nie naciski całkiem sporej społeczności graczy i wysiłki zespołu Garage Games składającego się głównie z byłych pracowników Dynamix’a, gra nie otrzymywałaby wparcia, patchy, itp. Jak okazało się na początku tego roku Sierra postanowiła stworzyć nową grę z serii Tribes zatytułowaną Tribes Fast Attack. Miała ona być bardziej, nazwijmy to „komercyjna”, tzn. kampania single player, mniejsze mapy, szybsza rozgrywka, – czyli większe grono potencjalnych graczy i tym samym nabywców. To, co miało być plusem nowej gry przyczyniło się do jej upadku. Firma Sierra ujawniła, bowiem, że wstrzymuje prace nad Tribes Fast Attack i zamierza ponownie, począwszy od końca września tego