Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Kane & Lynch: Dead Men PC

Zrealizowana w konwencji trzecioosobowej oryginalna gra akcji, za której powstanie odpowiadają twórcy z duńskiego IO Interactive – studia znanego głównie za sprawą serii Hitman.

Akcji, gangsterskie, kooperacja, multiplayer, na 2 osoby, strzelanki, TPP, TPS.

Kane & Lynch: Dead Men - screen - 2007-11-14 - 91130Kane & Lynch: Dead Men - screen - 2007-11-14 - 91129Kane & Lynch: Dead Men - screen - 2007-11-14 - 91128Kane & Lynch: Dead Men - screen - 2007-11-14 - 91127Kane & Lynch: Dead Men - screen - 2007-11-14 - 91126Kane & Lynch: Dead Men - screen - 2007-11-14 - 91125Kane & Lynch: Dead Men - screen - 2007-11-14 - 91124Kane & Lynch: Dead Men - screen - 2007-11-14 - 91123Kane & Lynch: Dead Men - screen - 2007-11-14 - 91122

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Kane & Lynch: Dead Men | PC

20listopada2007

14grudnia2007

premiera PL

PC Windows
Okładka Kane & Lynch: Dead Men (PC)
Kane & Lynch: Dead Men

Kane & Lynch: Dead Men to gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), wyprodukowana przez doświadczony duński zespół IO Interactive, znany między innymi ze stworzenia takich tytułów, jak Freedom Fighters czy Hitman: Blood Money. Twórcy pod wieloma względami czerpali inspirację ze swoich poprzednich pozycji, dodając przy tym bardzo wiele nowatorskich i ciekawych rozwiązań.

Jednym z najważniejszych elementów Kane & Lynch jest fabuła. Kane i Lynch to imiona głównych bohaterów, obaj są osobnikami nietuzinkowymi i mają za sobą barwną przeszłość. Pierwszy jest eks-najemnikiem o mocno nadwątlonej reputacji (podejrzany o wymordowanie kolegów po fachu z organizacji The 7 i przywłaszczenie sobie wartych fortunę diamentów), drugi choruje na schizofrenię i prawdopodobnie zabił swoją żonę w czasie jednego z napadów choroby (leżała obok niego martwa, gdy odzyskał świadomość). Łączą ich także identyczne sentencje wyroku, zostali bowiem skazani na karę śmierci, a spotykają się w więziennym autobusie, wiozącym ich prosto na tamten świat. Całe szczęście, pojazd ze skazańcami zostaje w międzyczasie uprowadzony przez ludzi z The 7 i nigdy nie dociera do wyznaczonego celu. Wydarzenie to zostało oczywiście doskonale zaplanowane przez grupę „Siódemek”, która chce za wszelką cenę odzyskać skradzione przez Kane'a klejnoty. Lynch zostaje przez owych podejrzanych typków zaangażowany do pilnowania kolegi oraz udzielania mu wszelkiej pomocy. Aby dodatkowo zmotywować byłego najemnika, grupa porwała jego żonę i córkę. Nie mając wielkiego wyboru, pasujący jak pięść do oka duet zabiera się do brudnej roboty. Opowiedziana w grze historia podzielona została na szesnaście rozdziałów, przedzielonych specjalnie przygotowanymi filmami przerywnikowymi. Główne postaci odwiedzają między innymi Los Angeles, Tokio, czy Hawanę.

Gracz kieruje losami tytułowych dwóch nieszczęśników oraz znajdujących się pod ich dowództwem pomocników (inni najemnicy, rebelianci itp.) i wypełnia szereg zleconych odgórnie zadań, wymagających zarówno sprawnego dowodzenia całą grupą, jak i zręcznego działania w pojedynkę. Kontrolę nad naszymi pomocnikami sprawujemy za sprawą intuicyjnego i prostego interfejsu. Ponadto, wykazują się oni bardzo wysokim poziomem sztucznej inteligencji – w ogniu walki sami chowają się za przeszkodami i w racjonalny sposób prowadzą ogień, wszakże w większości są zahartowanymi w boju najemnikami, którzy mają za sobą niejedną potyczkę. Oczywiście, w skład naszej grupy wypadowej mogą wchodzić ludzie o przeróżnych umiejętnościach i doświadczeniu. Istotną rolę na polu bitwy ogrywa również zaufanie, jakim darzą nas podkomendni – początkowo nasza fama nie przysparza nam wielkiego poklasku wśród kumpli i trudno będzie ich przekonać, by w kluczowym momencie np. pożyczyli nam swoją broń (co ma dosyć duże znacznie, gdyż postacie mają ograniczony udźwig i nie mogą nosić zbyt wiele ekwipunku). Nie zawsze też możemy liczyć na pełne posłuszeństwo z ich strony – często nasi towarzysze mają własne zdanie, a ich cel niekoniecznie pokrywa się z naszym, zdarza się więc, że odmawiają wykonania poleceń czy wręcz działają na własną rękę.

Program pod wieloma względami odznacza się dużą innowacyjnością. Wszelkie przeszkody terenowe czy konstrukcje architektoniczne charakteryzują się ograniczoną wytrzymałością na trafienia – beton z filarów z czasem zostaje odstrzelony i zaczyna się kruszyć, oferując coraz gorszą ochronę; samochody zaś po kilku seriach z broni ostrej zapalają się i eksplodują, w oczywisty sposób zagrażając sprytnie chowającym się za nim osobnikom. Także żywe przeszkody (w postaci np. tłumu bawiącego się w nocnym klubie) prezentują zupełnie nowy poziom interakcji z bohaterami sterowanymi przez graczy - nie da się już przejść przez ludzi jak przez powietrze, tak, jakbyśmy byli głową włoskiej mafii. Zawsze możemy oczywiście wyciągnąć broń i strzelić kilka razy, wtedy gawiedź zacznie w panice chować się po kątach i na pewno zrobi się znacznie więcej miejsca, jeśli jednak zależy nam na dyskrecji, musimy zrobić użytek ze swoich barków i cierpliwie przepychać się między bawiącymi się w lokalu gośćmi lub też po prostu znaleźć nieco mniej obleganą ścieżkę. Ma to swoje bardzo wymierne konsekwencje – nasi przeciwnicy lubią wmieszać się w tłum, a potem siać zagrożenie w najmniej oczekiwanym momencie. Gracz też może korzystać z tego typu zagrań, myląc sterowanych przez procesor przyjemniaczków.

Ponadto, autorzy starali się możliwie najdyskretniej wyposażyć nas w informacje techniczne, dotyczące rozgrywki. Wskaźnik zdrowia został całkowicie wyeliminowany, w zamian wprowadzono różnego rodzaju „stany przedśmiertne”, objawiające się m.in. czerwienieniem się ekranu, zakrzywieniem kątów widzenia czy wizjami reminiscencyjnymi (obrazami z przeszłości). Jeśli tylko doświadczymy któregokolwiek z powyższych dolegliwości, lepiej szybko oddalić się w bezpieczne miejsce, celem zregenerowania zdrowia. W takich momentach przydają się dobre stosunki z kolegami po fachu – to od nich zależy, czy nas osłonią przed ogniem lub uratują z tarapatów. Twórcy dopilnowali również, by zminimalizować sztuczność wszelkiego rodzaju komputerowych dodatków: statystyk, menusów czy briefingów przed misjami. W efekcie HUD ogranicza się w zasadzie tylko do prostego menu (obsługiwanego kółkiem myszy i odpowiedzialnego m.in. za wybór uzbrojenia), momentami uzupełnianego dodatkowym mini-ekranem w rogu, monitorującym poczynania naszych towarzyszy.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na interesujący tryb cooperative, w którym dwóch graczy przejmuje kontrolę nad tytułowymi postaciami i pracuje w duecie. Kane & Lynch zawiera także pełnoprawny mutliplayer. W tym przypadku maksymalnie ośmiu graczy może przystąpić do zabawy, próbując okraść jedną z czterech dostępnych lokacji (między innymi bank i sklep jubilerski). Kluczowe znaczenie odgrywa tu zaufanie poszczególnych osób do siebie. Zdrajca zgarnia cały łup, narażając się jednak pozostałym osobom biorącym udział w zabawie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.78 / 10 na podstawie 1808 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Kane & Lynch: Dead Men

Klasyfikacja PEGI Kane & Lynch: Dead Men

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kane & Lynch: Dead Men

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP SP2/Vista

Kane & Lynch: Dead Men - recenzja gry

Recenzja 14 listopada 2007, 13:28

Można by uznać, że przygody Kane’a i Lyncha stanowiłyby świetny materiał na kinową produkcję, tym bardziej iż sympatyków Człowieka z blizną, Gorączki, Kill Billa czy Rezerwowych psów nie brakuje. Jedno ze studiów filmowych wykupiło sobie już zresztą stosowne prawa. My jednak mamy do czynienia z grą komputerową i tu wszystko rządzi się nieco innymi prawami. O ile ogólne założenia fabuły czy sposób prezentacji tytułowych postaci zasługują na pochwałę, o tyle rozgrywka im nie dorównuje.

Komentarze Czytelników (322)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.04.2011 14:33
odpowiedz
Damian1539
87
4 8 15 16 23 42

Komp niezbyt dobry ale powinno Ci działać. Na 4850 też miałem taki problem. Po prostu musisz zainstalować starsze sterowniki do karty graficznej. Sprawdź kiedy gra miała premierę i ściągnij sterowniki z tego samego miesiąca.

20.04.2011 18:36
odpowiedz
zanonimizowany767597
0
Pretorianin

Ciekawe jakie sterowniki. Jak możesz daj linka. Będziesz Pr0. Oczywiście jak mi gra pójdzie bo przed chwilą zainstalowałem jakieś. I dalej nic:/ Daj linka! jakie zainstalowałeś.

22.05.2011 08:55
odpowiedz
Ciachovsky(R)
42
Pretorianin

fajna gra, taka estetyczna :b grafika płynna i piękna, muzyka w miarę, no i bohaterowie w doskonały sposób pasujący do fabuły. No i urzekła mnie misja w klubie albo sam początek czyli ucieczka i strzelanina . Gra pełna szybkiej i wciągającej akcji ;) Polecam!
8,5 /10

01.08.2011 05:22
odpowiedz
S/-\M
8
Centurion

dobra gra. grafika taka inna ale fajna ;D

12.08.2011 11:41
👍
odpowiedz
Kastet11
10
Legionista

Pójdzie. Mi śmigała na procesorze 1.6 GhZ 1,5 GB RAMU i Radeonie 2400 256MB. xSegalx mi szła bez zacięcia.

12.08.2011 22:39
odpowiedz
M2A4CIEK
1
Junior

gra ktoś jeszcze w multi? a swoją drogą gra świetna :)

14.08.2011 09:38
😃
odpowiedz
zanonimizowany706326
23
Generał

Mi tam śmiga na FULL detalach: Intel Pentium 4 3,2GHz HT, 2GB DDR2 667MHz DUAL CHANNEL, Radeon HD3650 256MB GDDR3 ja tam problemów ze sterownikami nie mam :) każda gra ładnie chodzi

14.05.2012 23:53
odpowiedz
ptgt
4
Legionista

pierwszy flesz?

04.07.2012 12:30
😊
odpowiedz
Ciachovsky(R)
42
Pretorianin

w ogóle wszystkie produkcje które wychodzą od Eidosa są pod względem fizyki i animacji przesmaczne ;) po prostu przyjemnie się w nie gra, mają znikome ilości bug-ów, jeśli w ogóle je posiadają ;)

19.07.2012 23:14
odpowiedz
Michi75
5
Legionista

Czy ta gra odpali na zintegrowanej karcie graf. Ati Radeon HD 3000?

09.08.2012 15:07
😊
odpowiedz
Ciachovsky(R)
42
Pretorianin

istnieje metoda prób i błędów :)

10.08.2012 09:48
odpowiedz
Michi75
5
Legionista

No tak wiem, jednak chciałbym być pewny. Spróbować można :)

04.10.2012 16:56
👍
odpowiedz
cswthomas93pl
73
Legend

Gra aż ocieka klimatem! Świetnie poprowadzona fabuła, genialnie pasujące do siebie postacie, coś pięknego. Po 2 latach przypomniałem sobie tytuł i nadal mnie on cieszy. :) Bardzo dobre dialogi między Kanem, a Lynchem. Dobre cut-scenki, lokacje po których jest nam dane poruszanie się, również robią wrażenie.

Serdecznie polecam!

05.11.2012 21:06
😊
odpowiedz
murdagee
5
Legionista

Film akcji jak heat,tyle w temacie.

08.11.2012 13:25
odpowiedz
beowulf117
58
Dragonslayer

co za kiepska optymalizacja , a tak to całkiem nieźle

08.11.2012 15:56
😱
odpowiedz
Ghost2P
93
Fuck Society

Kiepska optymalizacja? Ja grałem w Dead Men jeszcze na GF8600gt i gra działała na full detalach i chodziła mega płynnie

17.01.2013 17:10
👍
odpowiedz
M4ati
1
Junior

Wedlug mnie gra jest bardzo fajnia, nawet jak na swój wiek. Polecam wszystkim

17.01.2013 17:10
odpowiedz
M4ati
1
Junior

*fajna ;D

16.04.2013 18:06
odpowiedz
zanonimizowany812566
62
Generał

WOW, to słowo przychodzi mi na język, po zobaczeniu ostatniej scenki i napisów końcowych. Gra mnie tak zaskoczyła, że po prostu nie mam słów do jej opisania, jak dla mnie jedna z najlepszych gier ostatnich lat, najpoważniejsza fabuła w dziejach historii, para Kane & lyncha, to po prostu coś genialnego, gra zawiera tyle efektownych i poruszających scen, że po prostu mózg wysiada. Dałbym maksymalną notę, lecz gra nie wnosi do gatunku nic nowego, jest to pod każdym względem gra wyśmienita. Jak dla mnie ocena to 9,8/10. Cudeńko.

02.05.2013 03:04
odpowiedz
bestia666azazyl
67
Pretorianin

własnie kupiłem wydanie kompletne za... niecałe 4 zł haha jak za taka cene obie części od cenego to powiem tak - miazga! bardzo fajna gra, i spokojnie dałbym za nią więcej pieniążków ale po co przepłacać gdy się ma zmysł licytacji... :P

14.01.2014 20:37
odpowiedz
beowulf117
58
Dragonslayer
8.0

Ghost2P ja na tej karcie grałem, duo 2,3 2 gb ram dodam, że lepiej mi już 2 działała :/

14.02.2014 22:59
odpowiedz
Irek22
88
Grzeczny już byłem

Ma ktoś cracka do K&L:DM, który pozwoliłby obejść to pier*olone Games for Windows LIVE w tej grze?

20.09.2014 15:05
odpowiedz
zanonimizowany941476
19
Chorąży
8.0

gra jest nawet fajna ale fabuła to skończona kupa uratuj córkę a ona na sam koniec ginie ....

08.11.2014 09:30
odpowiedz
GroźnyA
1
Junior

Po co debilu podajesz zakończenie gry?

06.01.2015 15:48
odpowiedz
MarcelllxD
2
Junior

Ja mam widows 8 czy pujdzie mi ?

14.03.2015 15:46
odpowiedz
zanonimizowany1060995
3
Chorąży
10

Pykniemy na Windows 10 zobaczymy jak hójla ;D

23.03.2015 08:04
odpowiedz
Irek22
88
Grzeczny już byłem

Czy Kane & Lynch zakupiony na Steamie wymaga tego gównianego Games for Windows LIVE?
W wymaganiach niby nic nie ma, ale nie słyszałem, aby w przypadku K&L oficjalnie zrezygnowano z tego gówna od M$ (jak w przypadku np. Bioshocka 2 czy Arkham City), więc chciałbym się upewnić.

28.09.2015 23:24
odpowiedz
mattrocker
7
Junior
8.0

Grę zakupiłem w biedronce za 8,99zł za wydanie kompletne. Więc cena śmieszna bo tytuł naprawdę dobry. Narazie ukończyłem pierwszą część, i słyszałem że druga jest słabsza. Ale po pierwszej części mam dobre wrażenia. Gra ciekawa, fabuła z jakimś sensem a misje są dosyć urozmaicone i w żadnej nie było nudy. Grafika na dobrym poziomie, jak na rok wydania gry. Świetny soundtrack oraz postacie tytułowe. Ciekawie zrobiona końcowa misja, że sam gracz może wybrać sobie zakończenie. Jedyny minus, że trochę za krótka. Ale polecam

19.06.2016 15:27
odpowiedz
pbzdyk
4
Junior

Ma ktosś spolszczenie do tej gry ?

29.07.2016 19:16
odpowiedz
pbzdyk
4
Junior

Maa ktos spolszczenie do tej gry na steam

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze