Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

StarCraft: Ghost GameCube

StarCraft: Ghost to rozbudowana gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (widok TPP).

Akcji, science fiction, TPP.

StarCraft: Ghost - screen - 2004-10-12 - 34826StarCraft: Ghost - screen - 2004-10-12 - 34825StarCraft: Ghost - screen - 2004-10-12 - 34824StarCraft: Ghost - screen - 2004-10-12 - 34823StarCraft: Ghost - screen - 2004-10-12 - 34822StarCraft: Ghost - screen - 2004-10-12 - 34821StarCraft: Ghost - screen - 2004-10-12 - 34820StarCraft: Ghost - screen - 2004-10-12 - 34819StarCraft: Ghost - screen - 2004-10-12 - 34818

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry StarCraft: Ghost | GCN

Prace nad grą StarCraft: Ghost na GCN zostały wstrzymane i nie będą kontynuowane

Nintendo GameCube
Okładka StarCraft: Ghost (GCN)
StarCraft: Ghost

StarCraft: Ghost to rozbudowana gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (widok TPP). Jak sama nazwa wskazuje, warstwa fabularna opisywanej produkcji osadzona jest w świecie targanym wojną pomiędzy rasami Terran, Zergów i Protossów, który w 1998 roku został wykreowany dla potrzeb bestsellerowej serii strategii czasu rzeczywistego na PC (oryginalny StarCraft plus pełnoprawny dodatek o podtytule Brood War).

Gracze wcielają się w postać Novy - najznakomitszej przedstawicielki elitarnego oddziału armii Terran, tj. Ghostów, który to specjalizuje się w wykonywaniu skomplikowanych operacji dywersyjno-sabotażowych. Dzięki wieloletniemu szkoleniu, prowadzona heroina nie tylko umie kierować szeregiem rozmaitych pojazdów czy posługiwać się szeroką gammą futurystycznej broni palnej, ale również sprawnie wykorzystuje na polu walki możliwości psychologicznie (m.in. Cloaking, czyli maskowanie; Lockdown - tymczasowe unieruchomienie wrogich maszyn). Dużą rolę w grze odgrywa także kostium Novy, nazwany Hostile Environment Suit (HES). Na bieżąco pokazuje on wskaźniki witalne bohaterki czy ilość posiadanej amunicji, a także pozwala jej na znaczne przyspieszenie poruszania się i wykonywania wybranych czynności (swego rodzaju „stim-pack”).

Do przejścia oddano szereg zróżnicowanych misji, rozgrywających się w lokacjach znanych z oryginalnego RTS-a (bazy Terran, Protossów, tereny otwarte, etc.), chociaż nie tylko. Istotną część rozgrywki stanowią sekcje skradankowe, kiedy to niepostrzeżenie musimy działać na obszarze kontrolowanym przez siły wroga, aczkolwiek autorzy postarali się również o przygotowanie poziomów odwzorowujących wielkie ofensywy (duży dynamizm, konieczność szybkiego reagowania na zaistniałą sytuację).

Bardzo dobrze prezentuje się warstwa audio-wizualna gry. W StarCraft: Ghost zastosowano trójwymiarowy silnik graficzny, pozwalający na generowanie doskonałych modeli postaci, świetnie wyglądających lokacji, jak również dopracowanych efektów wystrzałów czy wybuchów. Animacja utrzymuje stały, płynny poziom (standardowo najlepiej spisuje się wersja gry na konsolę Xbox). W tle słychać zaś klimatycznie utwory, których rodzaj zmienia się wraz z wydarzeniami, jakie obserwujemy na ekranie telewizora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe StarCraft: Ghost

12+

StarCraft: Ghost - Blizzard chciałby wrócić do anulowanego projektu
StarCraft: Ghost - Blizzard chciałby wrócić do anulowanego projektu

wiadomość25 marca 2014

Alex Mayberry, główny producent gry Diablo III, wypowiedział się na temat StarCraft: Ghost - spin-offa serii StarCraft, będącego grą akcji TPP. Według niego firma chciałaby wrócić do prac nad tą produkcją, jednak oprócz dobrych chęci nie ma żadnych konkretnych planów związanych z tym tytułem.

StarCraft: Ghost wciąż może zostać wydany
StarCraft: Ghost wciąż może zostać wydany

wiadomość9 kwietnia 2013

Nadzieje na powrót gry StarCraft: Ghost odżyły. Starszy projektant firmy Blizzard Entertainment - Matthew Burger - w rozmowie z przedstawicielem Official PlayStation Magazine wyjawił, że jest szansa na wydanie tego projektu.

BlizzCon 2010 w październiku
BlizzCon 2010 w październiku

wiadomość25 marca 2010

Tegoroczna edycja imprezy firmy Blizzard, czyli BlizzCon 2010, odbędzie się w dniach od 22 do 23 października, w Anaheim Convention Center (California, USA). Na miejscu spodziewamy się wielu atrakcji związanych ze StarCraftem II, Diablo III, World of Warcraft oraz starszymi produkcjami dewelopera. Która z nich doczeka się najbardziej spektakularnej zapowiedzi?

Co w Blizzardzie piszczy? - część 13
Co w Blizzardzie piszczy? - część 13

wiadomość11 marca 2010

W kolejnej odsłonie przeglądu informacji na temat gier firmy Blizzard opowiadamy o starcie bety StarCrafta II, która oczywiście cieszy się ogromną popularnością. Jednocześnie przedstawiamy nowe materiały z Diablo III (pokazujące między innymi żeńską wersję Barbarzyńcy) i zastanawiamy się nad przyszłością World of Warcraft, czyli dodatkiem Cataclysm.

Starcraft Ghost - nowa nadzieja
Starcraft Ghost - nowa nadzieja

wiadomość5 listopada 2008

Chociaż większość z nas wybiła sobie już z głowy produkcję Blizzarda pod tytułem Starcraft Ghost, nad którą prace zostały wstrzymane, to jedna z zachodnich stron poświęconych Diablo 3, zauważyła, że nazwa ta pojawia się na stronie prezentującej profil jednego z deweloperów pracujących w firmie. Czyżby więc prace nad tym dziełem były potajemnie kontynuowane?

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz