Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Ghost of a Tale PS4

Gra RPG akcji, wzbogacona o wyraźnie zarysowane elementy skradanki, zabierająca nas w podróż do fantastycznej krainy zamieszkiwanej przez antropomorficzne zwierzęta. Głównym bohaterem Ghost of a Tale jest mysz Tilo, którego zadaniem jest odnalezienie zaginionej żony. W trakcie zabawy zajmujemy się eksploracją bajkowego świata i wykonywaniem zadań, w czym przeszkadzają nam wrogo nastawione, zakute w zbroje szczury.

RPG, fantasy, indie, przygodowe gry akcji, RPG akcji, skradanki, TPP.

SeithCG | producent

SeithCG | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Ghost of a Tale | PS4

2018

Sony PlayStation 4
Okładka Ghost of a Tale (PS4)
Ghost of a Tale

Ghost of a Tale to gra RPG akcji z wyraźnie zarysowanymi elementami skradanki, za której opracowaniem stoi niezależne studio SeithCG. Autor tej produkcji, czyli Lionel Gallat, jest animatorem, który wcześniej współpracował między innymi z wytwórniami Dreamworks i Universal; w jego portfolio można znaleźć takie pozycje, jak Książę Egiptu, Droga do Eldorado, Sinbad, Rybki z ferajny czy Jak ukraść księżyc. Tytuł pojawił się na platformie PlayStation 4, a w jego stworzeniu pomogła udana zbiórka crowdfundingowa w serwisie Indiegogo.

Fabuła

Ghost of a Tale przenosi nas do fantastycznej krainy inspirowanej średniowieczem, w której mieszkają antropomorficzne zwierzęta. Głównego bohatera, czyli mysz Tilo, poznajemy w momencie, kiedy ten jest więziony w potężnej fortecy Dwindling Heights Keep, zajmowanej przez szczury. Protagoniście udaje się oswobodzić; nim jednak będzie mógł w pełni cieszyć się wolnością, musi odnaleźć Meerę, czyli swoją żonę.

Mechanika

W wydanym na platformie PlayStation 4 Ghost of a Tale akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Rozgrywka toczy się w otwartym świecie, a w jej trakcie zajmujemy się eksploracją i wykonywaniem zadań zlecanych przez postacie neutralne, polegających przede wszystkim na poszukiwaniu rozmaitych przedmiotów. W ich realizacji przeszkadzają zakute w zbroję szczury, z którymi Tilo nie może się mierzyć w bezpośrednim starciu.

Bohater musi więc wykazywać się sprytem i przemykać za plecami oponentów, ukrywać się w beczkach lub korzystać z butelek i patyków, by zmylić lub ogłuszyć stojącego mu na drodze adwersarza; z czasem zyskuje także możliwość przebierania się w pancerze swoich przeciwników, dzięki czemu może przechodzić obok nich, nie wzbudzając podejrzeń. W miarę postępów w przygodzie Tilo zdobywa punkty doświadczenia i awansuje na kolejne poziomy, co przekłada się na jego rozwój – heros zdobywa nowe umiejętności i staje się na przykład bardziej odporny na obrażenia.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Ghost of a Tale prezentuje wysoki poziom wykonania; całość utrzymano w przyjemnej dla oka stylistyce budzącej skojarzenia z filmami produkowanymi przez wytwórnie wymienione na wstępie. Podobać się może zarówno pełne detali otoczenie, jak i poszczególni bohaterowie, na czele z bogato animowanym Tilo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ghost of a Tale

12+

Ghost of a Tale - ukazała się pełna wersja mysiego RPG-a
Ghost of a Tale - ukazała się pełna wersja mysiego RPG-a

wiadomość13 marca 2018

Z wczesnego dostępu na Steamie wyłoniła się gra Ghost of a Tale, czyli śliczne skradankowe RPG, w którym kierujemy dzielną myszą eksplorująca pełną niebezpieczeństw krainę fantasy.

Śliczne Ghost of a Tale zadebiutuje na PC 13 marca
Śliczne Ghost of a Tale zadebiutuje na PC 13 marca

wiadomość28 lutego 2018

Ghost of a Tale – śliczna przygodowa gra akcji z silnymi akcentami RPG, w całości stworzona przez autora filmów animowanych Lionela Gallata – w końcu otrzymała datę premiery. Produkcja będzie dostępna na PC od 13 marca. Wersje dedykowane konsolom PlayStation 4 i Xbox One zadebiutują później.

Ghost of a Tale - sukces zbiórki na przygodową grę akcji z myszą w roli głównej
Ghost of a Tale - sukces zbiórki na przygodową grę akcji z myszą w roli głównej

wiadomość20 maja 2013

Crowdfundingowa zbiórka na przygodową grę akcji Ghost of a Tale osiągnęła cel minimalny. Projekt pozwoli na wcielenie się w małą mysz eksplorującą tajemniczą wyspę opanowaną przez szczury zombie.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz