Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Nex Machina: Death Machine PS4

Nex Machina: Death Machine to opracowana z myślą o konsoli PlayStation 4 gra akcji, która łączy klimat oldskulowych automatowych strzelanek z nowoczesną oprawą i sterowaniem. Podczas zabawy gracz zajmuje się głównie niszczeniem rzesz robotów i rywalizowaniem z resztą społeczności na wyniki punktowe w ramach wielu różnych typów sieciowych rankingów.

Akcji, science fiction, widok izometryczny, multiplayer, kooperacja, strzelanki.

Nex Machina: Death Machine - screen - 2016-12-05 - 335264Nex Machina: Death Machine - screen - 2016-12-05 - 335263Nex Machina: Death Machine - screen - 2016-12-05 - 335262Nex Machina: Death Machine - screen - 2016-12-05 - 335261

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Nex Machina: Death Machine | PS4

20czerwca2017

20czerwca2017

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Nex Machina: Death Machine (PS4)
Nex Machina: Death Machine

Nex Machina: Death Machine to wydana na platformę PlayStation 4 strzelanka w klimatach science fiction. Wyprodukowało ją znane z takich gier jak Outland, Alienation, Dead Nation czy Resogun studio Housemarque. W pracach pomagał Eugene Jarvis, czyli projektant mający na koncie takie klasyki jak Robotron czy Smash TV.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w bliżej nieokreślonej przyszłości, w czasach, gdy społeczeństwo stało się kompletnie zależne od nowoczesnych technologii. Nieustanny rozwój robotów sprawił, że zyskały one świadomość i uczucia. Maszyny szybko zrozumiały swoją wyższość nad ludźmi i postanowiły, że nie zamierzają dłużej służyć istotom od nich gorszym.

Niestety, większość ludzkości pozostaje zbyt zajęta mediami społecznościowymi i zabawą, aby dostrzec nadciągającą zagładę. My wcielamy się w jedną z osób, które zrozumiały skalę zagrożenia i postanowiły coś z tym zrobić. To na jej barki spada zadanie pokrzyżowania planów agresywnych maszyn.

Mechanika

Wydane na PlayStation 4 Nex Machina: Death Machine to produkcja, która próbuje odtworzyć w nowoczesnej formie urok oldskulowych strzelanek z automatów. Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera, a zabawa sprowadza się do walki z hordami robotów. Gra należy do kategorii twin-stick shooter, dzięki czemu mamy dużą swobodę prowadzenia ostrzału. Rozgrywkę urozmaica fakt, że wiele elementów otoczenia można zniszczyć.

Nadrzędną ideą autorów było przywrócenie specyficznego klimatu rywalizacji na punkty, znanego z automatów. Gra oferuje kilka poziomów sieciowych rankingów, pozwalając nam walczyć o czołowe pozycje na świecie, w danym kraju lub w obrębie pojedynczego miasta. Regularnie organizowane są też turnieje, a gracze mają dostęp do stale uaktualnianej listy wyzwań.

Kwestie techniczne

Autorzy postawili na efektowny styl graficzny, pełen jasnych kolorów i imponujących efektów świetlnych. Silnik gry, oprócz klasycznych wielokątów, wykorzystuje także technologię voxeli do wygenerowania niektórych elementów otoczenia, dzięki czemu niszczenie go przebiega w dynamiczny sposób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Nex Machina: Death Machine

Klasyfikacja PEGI Nex Machina: Death Machine

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Nex Machina: Death Machine – zapowiedziano strzelankę od twórców Resogun i Robotron
Nex Machina: Death Machine – zapowiedziano strzelankę od twórców Resogun i Robotron

wiadomość4 grudnia 2016

Znane z Resogun i Alienation studio Housemarque połączyło siły z Eugenem Jarvisem, czyli twórcą klasycznego Robotrona i Smash TV. Owocem tej współpracy będzie strzelanka Nex Machina: Death Machine, która zmierza wyłącznie na PlayStation 4.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz