Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy Android

Lady Layton: The Millionaire Ariadone's Conspiracy

Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy to opracowana z myślą o systemie Android przygodówka stanowiąca kontynuację cyklu Professor Layton. Gracz wciela się w młodą detektyw rozwiązującą różnorodne sprawy w Londynie, a śledztwa prowadzi dzięki eksplorowaniu lokacji, toczeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe, detektywistyczne, elementy logiczne.

Level 5 | producent

Level 5 | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy | AND

20lipca2017

20lipca2017

Google Play

Android
Okładka Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy (AND)
Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy

Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy to wydana na platformę Android kolejna odsłona popularnego cyklu przygodówek autorstwa studia Level 5. Pomimo zmiany protagonisty, jest to pełnoprawna kontynuacja serii Professor Layton, a nie produkcja poboczna, jak miało to miejsce w przypadku Layton Brothers Mystery Room.

Fabuła

Na stanowisku głównego bohatera znany z poprzednich odsłon Hershel Layton został zastąpiony przez swoją córkę imieniem Katrielle Layton, przez przyjaciół nazywaną po prostu Kat. Akcja toczy się w Londynie i większość postaci, jakie spotykamy podczas zabawy, jest zupełnie nowa.

Kat rozpoczyna pracę w mieście w celu odnalezienia zaginionego ojca, lecz szybko zyskuje renomę niekonwencjonalnego, ale bardzo skutecznego detektywa. Klientów napędza jej także fakt, że dziewczyna jest skłonna podjąć się praktycznie każdej sprawy, poczynając od odnalezienia zaginionego kota, aż po wytropienie sprawcy morderstwa. W śledztwach pomaga jej gadający pies imieniem Sharo, w razie potrzeby udzielający przydatnych wskazówek.

Mechanika

Tak jak poprzednie odsłony cyklu, wydane na platformę Android Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy to gra przygodowa, więc zabawę spędzamy na eksplorowaniu świata, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Mimo to w mechanizmach rozgrywki zaszły istotne zmiany. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, które koncentrowały się głównie na skomplikowanych łamigłówkach, gra stawia bardziej na zabawę detektywistyczną. Bohaterka musi prowadzić równolegle wiele śledztw dotyczących różnorodnych problemów mieszkańców Londynu. Takie rozwiązanie skutecznie zwiększa tempo rozgrywki.

Warto wspomnieć, że autorami zagadek byli projektanci, którzy wcześniej nie uczestniczyli w produkcji gier z serii Professor Layton. Tę decyzję wymusiła niestety rzeczywistość, gdyż odpowiedzialny za łamigłówki w poprzednich odsłonach Akira Taigo zmarł w marcu 2016 r.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy

Wymagania wiekowe Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy

12+

Zapowiedziano Lady Layton: The Millionaire Ariadone’s Conspiracy
Zapowiedziano Lady Layton: The Millionaire Ariadone’s Conspiracy

wiadomość28 lipca 2016

Zespół Level 5 zapowiedział przygodówkę Lady Layton: The Millionaire Ariadone’s Conspiracy. W grze wcielimy się w córkę Profesora Laytona i będziemy rozwiązywali sprawy trapiące mieszkańców Londynu.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz