Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

The Deer God Android

Rozgrywająca się w proceduralnie generowanym świecie gra platformowa z elementami RPG i survivalu. Wcielamy się w postać myśliwego, który po śmierci odrodził się w ciele jelenia, a w toku gry rośnie i nabywa różne umiejętności. Sama rozgrywka nie ma z góry określonego celu, jednak rozwój wydarzeń i nasze ewentualne odrodzenie zależne są w pełni od poczynań gracza (element karmy).

Przygodowe, platformówki, elementy RPG, survival, crowdfunding, indie, kooperacja, przygodowe gry akcji.

The Deer God - screen - 2015-08-31 - 306952The Deer God - screen - 2015-08-31 - 306951The Deer God - screen - 2015-08-31 - 306950The Deer God - screen - 2015-08-31 - 306949The Deer God - screen - 2015-08-31 - 306948The Deer God - screen - 2015-08-31 - 306947The Deer God - screen - 2015-08-31 - 306946

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The Deer God | AND

2września2015

2września2015

Google Play

Android
Okładka The Deer God (AND)
The Deer God

The Deer God na Android to oryginalna, klimatyczna gra platformowa z elementami RPG i naciskiem na kwestie survivalowe, poruszająca tematykę związaną z reinkarnacją oraz karmą. Tytuł jest efektem współpracy nieznanego szerzej Cinopt Studios z nieco bardziej doświadczoną ekipą Crescent Moon Games, znaną m.in. z gry Ravensword: Shadowlands oraz jej mobilnego pierwowzoru Ravensword: The Fallen King. Produkcja została częściowo sfinansowana dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter i zadebiutowała w pierwszej kolejności na komputerach PC oraz Mac. Zebrane środki pozwoliły także na przygotowanie konwersji na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS, a także Xboksa One. W 2017 roku produkcja trafiła również na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Fabuła

Głównym bohaterem gry jest myśliwy, który na skutek wypadku ginie podczas polowania. W ramach swoistej pokuty za grzechy, mężczyzna odradza się jednak w skórze jelenia – czyli gatunku, na który niegdyś polował. Ze względu na survivalową naturę rozgrywki, zabawa nie ma określonego celu. W toku gry możemy jednak zrealizować pewne cele, takie jak osiągnięcie dostojnego wieku lub boskiego balansu karmy, odnalezienie wszystkich statuetek wiedzy czy przetrwanie dłużej od naszych znajomych. Elementy te w jakimś sensie sprawią, że nasze życie w ciele jelenia stanie się niejako „dopełnione”.

Mechanika

Akcja The Deer God toczy się w proceduralnie generowanym świecie, dzięki czemu każda kolejna rozgrywka przebiegać może w całkiem odmienny sposób. Zabawa sprowadza się w znacznej mierze do eksploracji, podczas której czekać nas będzie szereg zróżnicowanych zadań do wykonania oraz cała masa pułapek i zagadek logicznych do rozwiązania. Podczas gry spotkamy także inne gatunki zwierząt o różnym usposobieniu, z którymi przyjdzie nam wchodzić w interakcje, a czasem walczyć (np. żeby zdobyć uznanie samicy). Nie zabrakło także polujących na jelenie myśliwych, których za wszelką cenę musimy się wystrzegać.

Rozgrywkę rozpoczynamy jako mały jeleń, który w toku zabawy dorasta i zdobywa nowe umiejętności m.in. dzięki skrzętnie ukrytym statuom wiedzy, które posiadły mądrość przodków. Wśród wielu przydatnych zdolności naszego bohatera znalazły się takie jak ogniowa tarcza, bomba lodowa, „ostre” kopyto czy kłujące rogi. By szybciej rosnąć oraz uzupełnić nadwątlone siły, musimy też dbać o pożywienie, a różne rodzaje jedzenia wywierają na naszym zwierzęcym protagoniście różne efekty.

W grze dość ciekawie rozwiązano kwestię odradzania się postaci po ewentualnej śmierci. W The Deer God mamy generalnie tylko jedno życie, którego utrata oznacza konieczność rozpoczęcia zabawy od początku. Jeżeli jednak w toku rozgrywki postaramy się o potomka, możemy po śmierci odrodzić się w ciele jelonka. Ogromną rolę odgrywa tu jednak karma. Jeśli nasze uczynki w poprzednim życiu nie były wystarczająco dobre i zbyt często zdarzało nam się krzywdzić niewinne istoty, możemy np. odrodzić się jako roślinka i szybko zostać pożartym przez jakiegoś niepozornego króliczka.

Kwestie techniczne

The Deer Good zbudowane zostało na popularnym silniku Unity3D. Świat gry jest trójwymiarowy, jednak podobnie jak w klasycznych platformówkach, nasz bohater może poruszać się wyłącznie w dwóch płaszczyznach. Mimo 16-bitowej stylistyki, twórcy zadbali o szereg detali, takich jak system oświetlenia czy zmieniający się cykl dobowy. Rozgrywce towarzyszy zaś oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa Evana Gipsona, który współpracował już z Crescent Moon Games przy okazji gry Mines of Mars.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Deer God

12+

Jelenie, kromki chleba i robale - mobilne premiery tygodnia (m.in. The Deer God, Worms 4, I Am Bread)
Jelenie, kromki chleba i robale - mobilne premiery tygodnia (m.in. The Deer God, Worms 4, I Am Bread)

wiadomość4 września 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym The Deer God, Worms 4, I Am Bread, Unkilled oraz Walking War Robots.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz