Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wiedźmin 3: Dziki Gon XBOX ONE

The Witcher 3: Wild Hunt

Gra action RPG, stanowiąca trzecią część przygód Geralta z Rivii. Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach cyklu, Wiedźmin 3: Dziki Gon bazuje na motywach twórczości literackiej Andrzeja Sapkowskiego, jednak nie jest bezpośrednią adaptacją żadnej z jego książek.

RPG, fantasy, książki, polskie, RPG akcji, sandbox, TPP.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-06 - 299257Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-06 - 299256Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-06 - 299255Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-06 - 299254Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-04 - 299057Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-04 - 299056Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-04 - 299055Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-04 - 299054Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-04 - 299053

wersja językowa:
PL napisy i dialogi, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon | XONE

19maja2015

19maja2015

premiera PL

Microsoft XBOX ONE
Okładka The Witcher 3: Wild Hunt (XONE)
The Witcher 3: Wild Hunt

Seria Wiedźmin zadebiutowała na rynku w 2007 roku. Wtedy to ukazała się pierwsza część o tym samym tytule, która nigdy nie trafiła na konsole. W 2011 roku studio CD Projekt RED wypuściło grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i w odróżnieniu od jedynki, po niecałym roku projekt został przeniesiony na Xboksa 360. Przy okazji Wiedźmina 3: Dziki Gon (The Witcher 3: Wild Hunt) deweloper poszedł już na całość i wydał tytuł od razu na trzech platformach sprzętowych, wśród których znalazła się trzecia konsola stacjonarna firmy Microsoft – Xbox One.

Polska produkcja w wersji na to urządzenie nie różni się niczym szczególnym od pozostałych wydań, oferując te same atrakcje, zadania i dodatki, co na reszcie platformach sprzętowych. Wprawne oko zauważy jedynie, że tytuł działa w 30 klatkach na sekundę w rozdzielczości 900p, która jest dynamicznie skalowana do 1080p, w zależności od tego, co dzieje się na ekranie i jak obciąża to podzespoły konsoli.

Fabuła

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon na XONE ponownie wcielamy się w znanego z wcześniejszych odsłon wiedźmina. Główna oś fabularna obraca się wokół kilku oddzielnych wątków. Wśród nich znalazło się poszukiwanie utraconej miłości Geralta oraz inwazja Nilfgaardu na Królestwa Północy. Spróbujemy też powstrzymać tytułowy Dziki Gon, prześladujący wiedźmina zarówno w powieściach, jak i obecny w pierwszej i w nikłym stopniu w drugiej części serii. Wszystkie te główne zadania oferują filmową jakość opowiadanej historii, z rozgałęzionymi ścieżkami wydarzeń, imponującymi scenkami przerywnikowymi i starannie wyreżyserowanymi sekwencjami.

Co ciekawe, możemy porzucić część wątków, trzeba będzie jednak liczyć się z wynikającymi z tego faktu różnymi konsekwencjami. Poza głównymi opowieściami dostępne jest także zatrzęsienie misji pobocznych, które w sumie starczają na ponad sto godzin zabawy. Autorzy zadbali o dużą różnorodność wyzwań. W trakcie przygód będziemy eksplorowali m.in. jaskinie, prastare ruiny i tętniące życiem wioski. Zapolujemy na potwory dla zysku oraz specjalnych nagród. Pojawią się również zadania oparte na dochodzeniach. Biały Wilk może też oddać się rozgrywce w karcianego Gwinta, który jest odrębną grą w grze.

Mechanika

Zgodnie z tradycją serii, trzeci Wiedźmin na XONE oferuje sporą swobodę rozwoju postaci, a fabuła jest mocno rozgałęziona, tak aby umożliwić graczom dokonywanie różnych wyborów. Jednocześnie wirtualny świat jest w dużym stopniu dynamiczny. Przykładowo, niektóre nasze akcje sprawią, że opuszczona przez wieśniaków osada znów się zaludni po wytępieniu bandytów lub potworów. Gra posiada świat o otwartej strukturze, który jest czterdziestokrotnie bardziej rozległy niż ten w Wiedźminie 2. Nowy silnik (REDengine 3) został zaprojektowany tak, aby cały czas ładował dane w tle, co prawie pozwoliło uniknąć ekranów wczytywania – zobaczymy je podczas podróży do większych hubów lub mniejszych lokacji (Kaer Morhen, wyspy Skellige, Biały Sad i zamek w Wyzimie). Przemieszczanie się ułatwia opcja jazdy na koniu oraz szybka podróż. Przy dobrym rumaku dotarcie z jednego końca mapy na drugi zajmuje około 15 minut.

Spore zmiany zaszły w systemie walki. Kompletnie przebudowano sztuczną inteligencję przeciwników. Geralt otrzymał 96 animacji wykorzystywanych w starciach, podczas gdy w drugiej części miał ich jedynie 20. Gracze mogą wreszcie przerywać atak w jego trakcie oraz blokować ciosy i wykonywać uniki, nawet gdy zabraknie im kondycji, choć nie są one wtedy tak skuteczne. Nowy system kamery dba o zapewnienie czytelnej perspektywy podczas starć. Nie zabrakło walk z bossami (m.in. z lodowym gigantem), ale nie są one tym razem oskryptowane. Mocno przebudowano również system znaków. Każdy z pięciu ma główny oraz alternatywne sposoby działania. Przykładowo, używając znaku Igni drugiego typu z ręki Geralta bucha ogień ciągły, a w przypadku znaku Ydren postawiona na ziemi pułapka nie tylko spowalnia wszystkich przebywających w niej nieprzyjaciół, ale dodatkowo zadaje im obrażenia.

Podczas starć wykorzystujemy w dużym stopniu otoczenie, np. możemy telekinetycznie uderzyć w gniazdo os, które zaatakują wrogów. Natomiast jeżeli zwrócą się w naszą stronę - spalimy je znakiem Igni. Poszerzanie zasobu wiedzy o przeciwnikach umożliwia poznanie ich słabych punktów. Niektóre pokonane monstra pozostawią po sobie niemożliwe do dostania w inny sposób składniki służące do przepisów alchemicznych i tworzenia nowych przedmiotów. Pozwalają również Geraltowi na rozwijanie własnego drzewka mutacji, zapewniającego dostęp do nowych mocy. Gracze mogą też rozwijać umiejętności szermiercze i alchemii.

Wersja językowa

Wiedźmin 3: Dziki Gon na XONE został wydany w pełnej polskiej wersji językowej. Swoich głosów bohaterom użyczyli tacy aktorzy i aktorki jak Jacek Rozenek (Geralt), Beata Jewiarz (Yennefer), Anna Cieślak (Ciri), Agnieszka Kunikowska (Triss) czy też Jacek Kopczyński (Jaskier).

Inne

Produkcja studia CD Projekt RED okazała się jedną z najlepszych gier najlepszych gier 2015 roku. Tytuł zebrał bardzo pochlebne recenzje w mediach, dzięki czemu załapał się do zestawienia najlepiej ocenianych produkcji w serwisie Metacritic. Wiedźmin 3: Dziki Gon zdobył też szereg nagród i wyróżnień, w tym tytuł gry roku na galach The Game Awards 2015 i Golden Joystick Awards 2015. Również w Polsce projekt doczekał się wielu wyróżnień – od tytułu „Kreatora Kultury”, przyznanego przez tygodnik Polityka oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, przez dwa wyróżnienia Empiku, po najważniejszą nagrodę w plebiscycie Gra roku 2015 według czytelników GRY-OnLine.pl.

W parze z licznymi wyróżnieniami, poszła również świetna sprzedaż. W ciągu pierwszych sześciu tygodniu obecności gry na rynku, rozeszło się ponad 6 milionów egzemplarzy. Natomiast do końca 2015 roku sprzedano w Polsce 375 tysięcy sztuk (wraz z dodatkiem Serca z Kamienia).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 9.35 / 10 na podstawie 2584 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.4 / 10 na podstawie 1565 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Materdea Ekspert 17 października 2015

Wiedźmin 3: Dziki Gon to niesamowita, wielogodzinna przygoda, która została stworzona przez polskie studio CD Projekt RED - tytuł niewątpliwie stanowi najważniejsze dzieło w rodzimym przemyśle gier wideo!

10
Zobacz drugi gameplay z Pożegnania Białego Wilka
Zobacz drugi gameplay z Pożegnania Białego Wilka

wiadomość20 lipca 2018

Moderzy pracujący nad ambitną modyfikacją Pożegnanie Białego Wilka do Wiedźmina 2: Zabójców Królów udostępnili kolejny, obszerny fragment rozgrywki, prezentujący ich projekt w akcji.

Mod The Witcher 3 HD Reworked Project z wersją 5.1
Mod The Witcher 3 HD Reworked Project z wersją 5.1

wiadomość20 lipca 2018

Udostępniono nową wersję modyfikacji The Witcher 3 HD Reworked Project, autorstwa polskiego modera o pseudonimie Halk Hogan. Podwyższa ona rozdzielczość wielu elementów otoczenia do Ultra HD.

Nowy Wiedźmin w planach CD Projekt RED
Nowy Wiedźmin w planach CD Projekt RED

wiadomość11 lipca 2018

Adam Kiciński, prezes studia CD Projekt RED, wypowiedział się na temat planów rozwoju spółki. W trakcie rozmowy zdradził, że firma zamierza oprzeć swoją przyszłość na dwóch markach: Cyberpunku oraz Wiedźminie. Tym samym potwierdził powstanie kolejnej gry z uznanej serii.

Ciri bohaterką Wiedźmina 4? Głos Geralta spekuluje na temat gry
Ciri bohaterką Wiedźmina 4? Głos Geralta spekuluje na temat gry

wiadomość4 lipca 2018

Doug Cockle, głos Geralta z Rivi w cyklu Wiedźmin od CD Projekt RED, wypowiedział się na temat możliwego powrotu serii. Aktor wyraził przekonanie co do powstania czwartej odsłony cyklu i spekuluje na temat osadzenia Ciri w głównej roli.

Ciri i Geralt w fanowskim zwiastunie Cyberpunk 2077
Ciri i Geralt w fanowskim zwiastunie Cyberpunk 2077

wiadomość12 czerwca 2018

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon znalazła się scena, w której Ciri opowiada o swojej wizycie w świecie łudząco podobnym do Night City z Cyberpunka 2077. Fragmenty tej wypowiedzi uświetniły fanowski zwiastun najnowszego dzieła ekipy CD Projekt RED.

Komentarze Czytelników (79)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.05.2015 22:45
odpowiedz
1 odpowiedź
krakoos.xbox360
49
Introwertyk

No właśnie. Nie ma dubbingu PL w wersji na XOne, kupionej w UK. O co chodzi?

19.05.2015 23:11
odpowiedz
Itsari
11
Legionista

Panowie nie siać paniki! Sam mam zakupionà angielskà wersję gry z amazon.co.uk i wystarczy po instalacji wejsc w opcje menu w grze i zmienic jezyk audio i napisow na pl bez dodatkowej instalacji czy zmieniania jezyka konsoli..

Ps gram od 3 godzin i wkrecam sie coraz bardziej...poczatek troche mialki z dretwe dialogi ale powoli sie rozkreca...grafika na Xboxone tez na poczatku nie powala ale jest w miare ladnie i kolorowo ...a grafa nie najwazniejsza tylko miodnosc gry a ta zaczyna wyciekac z telewizora :)

20.05.2015 07:37
odpowiedz
Itsari
11
Legionista

W sumie to juz sie przyzwyczailem ze czcionka jest mala w grach i siedzac na kanapie w odleglosci od 42' TV czesto musze wysilac wzrok i dodatkowo zakladam okulary choc w codziennym zyciu nie sa mi one potrzebne hehe
Ale rozmiar czcionki w wiesku to tragedia u mnie na XBOX One..nie da sie z tym nic zrobic???

20.05.2015 09:16
odpowiedz
Sluzik71
30
Chorąży

Witam, mam problem. nie moge ukonczyc zadania 'temerskie precjoza' gdzie można zgłosic błąd na xbox one ??

20.05.2015 11:02
odpowiedz
krakoos.xbox360
49
Introwertyk

Dubbing pojawił się dopiero dziś rano. Wczoraj wieczorem głucha cisza mimo odpowiednich ustawień.

07.06.2015 18:05
odpowiedz
kozi3000
89
Generał

Dzis kupione i gra jest mega

11.06.2015 14:14
odpowiedz
mehow91
51
Pretorianin

@innersound dzięki. Jak tam się gra na medium w 900p ?

18.06.2015 22:12
odpowiedz
zanonimizowany994511
41
Pretorianin

Nie wie ktoś może dlaczego xbox one zakłuca prace xboxa 360? Urzywam 2 konsol na 1 monitorze kabel hdmi

21.06.2015 19:05
odpowiedz
kozi3000
89
Generał

Gra zajebista,mam 3\4 gry ,xbox rzadzi i Ciriii

26.06.2015 22:15
odpowiedz
kozi3000
89
Generał

Po przejsciu poczolem bol i nostalgie ze to koniec tej gry....,gra mega

26.06.2015 22:48
odpowiedz
zanonimizowany941476
19
Chorąży

To jest najlepsza gra w jakom w życiu grałem nikt nie zrobi lepszej gry od wiedźmina 3 bo ta produkcja jest po prostu wyśmienita

04.07.2015 11:25
odpowiedz
zanonimizowany991820
10
Legionista
9.0

Macie też taki problem że po pewnym czasie grania u mnie po 2 tyg zacina się na ekranie ładowania gdy geralt siedzi przy ognisku ? nwm czym to jest spowodowane ale jak ktoś wie jak to rozwiązać proszę o pomoc :D

28.11.2015 16:35
odpowiedz
NapalonyPrawiczek
6
Legionista

NAJLEPSZA RECENZJA FALLOUTA 4 W POLSCE NAPRAWDE POLECAM :D https://www.youtube.com/watch?v=pbb5C2gpalw

08.02.2016 11:05
😡
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Rekrul
1
Junior

Mam problem z dopaleniem gry na Xbox One, podczas zapisu gra mi wyrzuca bląd 0x80830003, czy ktoś ma podobnie?

11.02.2016 17:42
odpowiedz
Gonich18
1
Junior

Fenomenalna gra,mistrzostwo świata,najlepsza gra w jaką grałem

03.04.2016 22:31
👍
odpowiedz
kubarodz
4
Legionista

Należał się wieśkowi taki sukces. Gra jest miodna i z ciekawą fabułą szkoda nie wykożystwnych pomysłów. Żałowałem że ją skończyłem bo to była najlepsza gra w jaką dotąd grałem

19.05.2016 19:20
odpowiedz
amchannel
2
Legionista

Oj Giera się :) [link]

10.09.2016 17:18
odpowiedz
FOCUSex
1
Junior

Assassin's Creed: Rogue na Xboxsie 360 śmiga normalnie a taki wiedzmin juz nie, wymagania minimalne sa tak zawyżone że zdaje sie że ta gra działała by na pegazusie a na 360 jej nie wypuszą chamy ;)
Wymagania asasyna:
Minimalne: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB Geforce 450 GTS/Radeon HD 5670 lub lepsza, 11.4 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1
Źródło: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=23608

Wiadomo że wiedzmiń 3 działa na wiele gorszych komputerach niż ten potrzebny do asasyna wiec dlaczego nie wypuszczą go na Xboxa 360 ?

08.10.2016 16:11
👎
odpowiedz
zanonimizowany1198785
1
Legionista

Wszechobecny seks, zdrada, okultyzm, magia, wiedźmy, potwory. Czyli nic dla mnie. Kolejna gra Wiedźmina, który za pieniądze zrobi wszystko. Dla młodszego odbiorcy miód, dla osoby nieco starszej gra nie poważna. Gdyby nie było bossów to grę bym sprawdził, ale męczyć się przy graniu i denerwować to nie dla mnie.

07.01.2017 14:11
odpowiedz
ryder wieczny palacz
72
miszczupiszczu

@FOCUSex Pewnie dlatego, ze to jesy zupełnie nieopłacalne, gdzie większosć kupi i tak na ps4 albo one. I gra by wyglądało...bardzo słabo?

31.01.2017 10:49
odpowiedz
badbrain
19
Chorąży
10

Najlepsza gra. Polak jednak potrafi :)

04.07.2017 18:31
👍
1
odpowiedz
zsamotsil
27
Legionista
10

Osobiście nie jestem fanem gier typu RPG, ale wsród tych granych dotychczas, najlepszy tytul.

Muzyka 10/10
Grafika 10/10
Fabuła 10/10
Grywalność 10/10.

Ogolnie 10, jedna z najlepszych gier w ogole.

29.07.2017 17:46
👍
odpowiedz
Artur_9
12
Chorąży

Nie jestem fanem gier RPG, ale Wiedżmin 3 to moja ulubiona gra. Żadna gra tak mnie nie wciągneła jak ta. To jedna z najlepszych gier z najlepszą historią.
Nie mogę się doczekać Cyberpunka.

25.08.2017 12:36
odpowiedz
Krrosu
1
Junior

Naprawdę udane dzieło naszego studia. Interesująca fabuła, rozbudowane wątki poboczne. Nawet drobne zadania przyciągają gracza swoją treścią i małą historią do opowiedzenia. Słowiański klimat, piękne widoki i stylistyka otoczenia pozwalają wtopić się w ten cyfrowy świat. Wybory wraz z ich skutkami zmuszają do myślenia, czy to co robimy w tej chwili jest słuszne. Czasami czujemy irytację, że mogliśmy postąpić inaczej a innym razem satysfakcję z właściwie załatwionej sprawy. Mechanika walki, eliksiry, znaki, bestiariusz z naszych legend dają nam świetną grę akcji fantasy. Polecam

16.10.2017 11:01
odpowiedz
FoxyTravel
8
Chorąży
9.5

To jest najpiękniejsza przygoda w grze jaką mogłam rozgrywać. Chyba nigdy jej nie skończę.

13.01.2018 13:42
😍
odpowiedz
1 odpowiedź
WitajAshKetchup
1
Junior

Najlepsza gra RPG w jaką grałem , pozdrawiam

20.02.2018 15:46
😁
odpowiedz
Weider_XBOX360
5
Legionista
10

Najlepsza Polska gra :D

20.02.2018 17:29
odpowiedz
zombiu1977
1
Junior

pytanko odnosnie zadania stosy novigradu. widzialem juz ten temat poruszony ale nie znalazłem odpowiedzi. chodzi o moment w zadaniu znalezienia złodzieja lub popytania zebrakow aby dostac sie do zgniłego gaju. złodziej sie nie pojawia (wiem ze to podejrzany typ) ani z żadnym zebrakiem nie moge wejsc w interakcje. ktos cos ???

15.06.2018 13:02
👍
odpowiedz
zanonimizowany1264961
1
Junior

Gra kapitalna. Chyba komentarz jest zbędny. Polecam wszystkim nawet nie fanom RPG sprawdzenie tego tytułu.

15.07.2018 08:16
odpowiedz
fazikjunior
126
eXtreme
9.5

Po miesiacu przerwy i przejsciu gry zaczynam od nowa :) chyba mnie jeszcze nieraz ta gra zaskoczy... Gralem teraz w Dragon Age 3 ale to nie to samo... Grafika i swiat + o wiele bardziej 'prawdziwe' zadania w grze wiec Naginamy dalej Wieska :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze